Yazarlar

Doc.Dr.FEDAİ BARCAN

31 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
COVİD-19 AŞI OLMALI MI OLMAMALI MI?ZATÜRREDEN SONRASI FİBROZİS
 Bir bilim insanı olarak 40 yıldır akciğer hastalıklarıyla uğraşan bu konuda dünyanın hastasını gördüm.Hala aşı olmayanlar gördükçe inanın kafam karışıyor.Bu hastalığın şakası yok.Ölmeyen hastalarda da gelişen interstisyel hastalık daha sonra yaşamlarını çok kötü etkileyeceklerinin farkına bir varabilseler.Aşı kuyruğunda sıra kapmak için uğraşırlardı.

SALİM YILMAZ

29 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
HASRET
Gidiverdi mi, kaçıverdi mi, göçüverdi mi fena! O kadar zaman birlikte olunan ve günün birinde giden her ne, her kim olursa olsun; fena..

NACİ ÖZKAN

29 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
TUNUS’UN BİTMEYEN AĞITI
   Tunuslu olup hayatını Fransa’da devam ettiren Emel Mathlouthi’nin ana vatanlarından mahrum Filistinliler için söylediği ağıt: Naci en Palestina şarkısını bu gün kulaklarımda tekrar duyar gibiyim…

BÜŞRA BAYSAL Astrolog - Yaşam Koçu

26 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
BÜŞRA BAYSAL'DAN 26 TEMMUZ 2021 - 1 AĞUSTOS 2021 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
Astrolog, ICF onaylı yaşam koçu ve bilinçaltı danışmanı Büşra Baysal www.trhaber.com okuyucuları için hazırladığı 26 Temmuz 2021 - 1 Ağustos 2021 Haftalık Burç Yorumlar

SEVDA YERİNDE

13 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
MISIRDA CİNAYET VAR..
   Sisi’nin adaleti ; yargılamadan, sorgulamadan, ses geçirmez hücrelerde tutarak, savunma hakkı vermeden, yapılan hiçbir fiilin delilini sunmadan, barbarca idam cezası vermektir.

RAHİME SÖNMEZ ŞEN

13 Temmuz 2021 | Tüm Yazıları
‘MERHAMET’E DAİR...
Merhameti azalmış dünya, hastalıklı bir yerden başkası değildir. Merhametini tamamen kaybedip yitirmiş bir dünya ise, yok olmuş bir dünyadır aslında.

EZGİ KAYGISIZ

28 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
GÖREVİMİZ: İKNA!
Kendimi ikna edemedim, tek başına anlamlı ve yeterli bir sebep gibi görünmedi bana. Bir şekilde harekete geçemedim, ikna olamadım. Ama şimdi pişmandım.

PINAR HOLT

26 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
SOSYAL HAYATA DÖNMENİN 7 YOLU
Sosyal çevremizle iletişim halinde olmamız bizim en temel ihtiyacımız. Ancak corona sebebiyle aylardır evlerimizde, sevdiklerimizden ve sosyal hayattan uzak kaldık. Peki şimdi sosyal yaşama nasıl adapte olacağız? 

DİLEK BOZKURT

21 Haziran 2021 | Tüm Yazıları
İNSAN DEĞİLSİN Kİ SANA NE SÖYLEYEYİM !
 Deniz Poyraz cinayetinde de şunu gördük tekrar; dürtü ve kontrollerde sapmalar yaşayan gruplar çocukken hayvanlara eziyet ederek başlıyor sonrası tecavüzler, yıkımlar peşi sıra diziliyor. Ve ne kadar ruh sağlığı bozuk insan varsa birileri de bunları alıp vatan millet sosuna bulayarak pimi çekilmiş bomba olarak ortada dolaşmalarına izin veriyor.

DİLEK ELMAS

27 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
MEZOTERAPİ DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ
Mezoterapi; mikroskopik miktarlarda doğal bitki ekstreleri, homeopatik maddeler, ilaçlar, vitaminler ve diğer biyoaktif maddeleri içeren değişken karışımların, çok sayıda dermal delikler yoluyla intra (alın) veya  subkutan(derialtı) enjeksiyonlarını içeren minimal invaziv(girişimsel) bir tekniktir.

SAMET KURT

06 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
( SLCP) SOSYAL UYUM PROGRAMI NEDİR?
 Tekstil - hazır giyim - ayakkabı sektörlerinde sosyal denetimlerin tek bir çatı altında toplanması amacıyla başlatılan SLCP (Social & Labor Convergence Program / Sosyal Uyum Programı)

EBRU KÜÇÜKGÖKDEMİR

25 Mart 2021 | Tüm Yazıları
DJ DİMİTRİ: “COVID-19, GECENİN PARLAYAN IŞIKLARINI DA SÖNDÜRDÜ”
Rum asıllı Türk bir aileden gelen 1987 İstanbul doğumlu Dj Dimitri Perdikaris ile covid-19 pandemi sürecini ve eğlence sektörünü konuştuk.

CEM AKÇAY

25 Mart 2021 | Tüm Yazıları
“EĞİTMEK” ve “İSTİHDAM”
Organları veya vücutlarının, bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren kişi/kişilere, engelli diyoruz. 

Prof.Dr.Güçlü Selahattin Kıyan

04 Mart 2021 | Tüm Yazıları
PROTEİN TÜKETİMİMİZ NASIL OLMALI?
Geçen haftalarda sağlıklı yağ, sağlıklı karbonhidrat tüketiminden bahsetmiştik. Bu hafta sizlerle protein tüketimimiz nasıl olmalı sorusuna yanıt arayacağız.

FEVZİYE BALCIOĞLU

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
BEN TAMAMIM! BEN TAMA..
Kendi canıyla, özüyle bağı olan insan için yaşamak ne muhteşem bir deneyim. 

Eğitim Koçu AYŞEGÜL YILDIZ

12 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
TEKNOLOJİ
Teknoloji; mal veya hizmetlerin üretiminde veya buna yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan beceriler, yöntemler, işlemler, tekniklerin derlenmesi veya bilimsel araştırmalardır.

Bilişsel Dönüşüm Koçu BUSE DOĞAN

04 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
ELİMİZDEKİ TEK “YENİ”MİZ, “NİYETİMİZ”
 Eski, yeni, eski yeni derken “yeni” bir yıla başladık. Sağlık, huzur, umut, neşe, bereket dilediğimiz “Yeni yılımız” kutlu olsun.

Uzman Psikolog İLBEY UÇAR

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
MARCELO BİELSA:  MİTLERİN GERİSİNDE BİR MENAJER!
BBC dünya servisi belgeselinde mitlerin arkasındaki bu efsanevi garip yöneticinin kariyeri boyunca etrafında dolaşan ve ona yakın bazı kişilerle görüşmeler gerçekleştirdiğini aktarıyor.

RÜŞTÜ UZUN

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
KURBAN SÖMÜRÜSÜ SON HIZ DEVAM EDİYOR, HÜKÜMET SUSUYOR DA MUHALEFET NEDEN SUSUYOR!
Kurban deyip geçmeyin, çok büyük bir rant kapısı, ülkemizde milyonlarca kişi kurban keser, dikkat ederseniz bayrama yakın birçok tarikat, vakıf veya marketler para karşılığı reklam veriyorlar, bunların bir gelirli olmasa bu kadar reklamı verirler mi?

TUĞÇE GÜLÇİÇEK

22 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
PINAR’A…
 Emine Bulut’un ölmek istiyorum çığlığı, Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez şikayet etmesine rağmen öldürülmesi, Nurtaç Canan’ın kendi kanıyla failinin isminin yazması ve son olarak Pınar Gültekin. Sadece 27 yaşındaydı.

SİMİN AYŞE USTA

19 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
MUTLULUĞUN SIRRI: ANDA KAL!
Çağımızın en büyük hastalıklarından biri "anda kalamamak" Hepimiz ya geçmiş olumsuzluklarla ya da gelecek kaygısıyla bütünleşmiş bir kısır günün içerisinde kayboluyoruz

BURAK ÖZDEMİR

13 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
TOPLUMSAL SÜREÇ VE MÜZİĞİN ETKİSİ
Şimdi pek çoğunuzun başlığa bakarak entellektüel ve sosyolojik bir yazı beklediğini tahmin edebiliyorum . Ancak amacım kimsenin anlamayacağı terimlerle ya da söylemlerle sizleri boğmak değil. Hatta yazı dilini daha da sadeleştirerek son 40 yıl içinde müziğin Türk insanının üzerindeki etkilerini anlatmaya çalışacağım.

Klinik Psikolog EKİN SÖKMEN

10 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
CORONA PANDEMİSİNiN TETİKLEYEBİLECEKLERi
Pandemiler insanlarda sıklıkla belirsizlik, kargaşa, ve aciliyet hissi yaşatan hisler ile bilinmektedir.

Psikolog -Terapist BÜŞRA YURTSEVER

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SEVİNÇ (BAYRAM ) KANDİLİ İLE MÜJDELENEN CAN'ların BAYRAMI DAİMİ OLSUN
Ondan gelenlere ve gönderilenlere riayet ederek  Ramazını Şerifte hareket eden akıl, kalp, beden ve nefis'ler için muhakkak kutlu ve mübarek olmuştur zaten. Her şeyin en iyisini Allah bilir

SEVİNÇ YILMAZ Göçmen Kızının Mutfağı

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SÜTLÜ NURIYE
SEVİNÇ YILMAZ'IN GÖÇMEN KIZIN MUTFAĞI'NDAN SÜTLÜ NURIYE TATLI TARİFİ

YUSUF CAN KESKİN

22 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)