Yazarlar

FEVZİYE BALCIOĞLU

24 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
ENGEL-SİZ
  Bizi en iyi dinleyen, anlayan insanlarla yakın hissederiz. Çocuklarımız da öyle!  Bizler çocuklarımızın bazı davranışlarını kabul edilebilir bulurken, bazılarını kabul edilemez buluruz. Bazı sorunların çözümü bizim kabul alanımızı genişletmemiz halinde kendiliğinden gelir.

RAHİME SÖNMEZ ŞEN

24 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
BASİT VE SADE YAŞAMAK AMA…
Artık herkes sade yaşamak istiyor. Ama sanıldığı kadar kolay değil, sade yaşamak. Çünkü herkes 'sade bir hayat' kavramından farklı şeyler anlıyor.

DİLEK ELMAS

24 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
KOZMETİK Mİ? DERMOKOZMETİK Mİ?
Günümüzde kozmetikler ana olarak ikiye ayrılır. Kozmetik ve dermokozmetik (MD). Bu iki grubun üretim süreci aynıdır, içerikleri farklıdır.

SAMET KURT

24 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
SUÇA SÜRÜKLENEN ÇOCUKLAR VE ÇOCUK İŞÇİLER
Suç davranışının bir çocuk tarafından gerçekleştirilmesi oldukça kaygı vericidir ve bununla mücadele etmek tüm toplumların öncelikli hedeflerinden biri olmalıdır. Çocuklar kendileri isteyerek değil, çeşitli nedenlerle suça sürüklenmektedir.

BÜŞRA BAYSAL Astrolog - Yaşam Koçu

22 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
BÜŞRA BAYSAL'DAN 23 KASIM 2020 - 29 KASIM 2020 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
Astrolog, ICF onaylı yaşam koçu ve bilinçaltı danışmanı Büşra Baysal www.trhaber.com okuyucuları için hazırladığı 23 Kasım 2020 - 29 Kasım 2020 Haftalık Burç Yorumlar

Prof.Dr.Güçlü Selahattin Kıyan

20 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
BESİN PİRAMİDİ SAĞLIKLI MI?
Sağlıklı yağları soframızdan, mutfağımızdan eksik etmememiz gereklidir. Omega-3 ve fosfolipidler açısından zengin besinler (hamsi, sardalya gibi küçük ve kahverengi eti fazla olan deniz balıkları ve somonda çok ciddi oranda Omega-3 mevcuttur) tüketilmelidir.

SALİM YILMAZ

20 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
EMEKÇİ
İşçi mahallesinde doğdum, işçi mahallesinde büyüdüm.. İşçi bir babanın evladıyım..

SEVDA YERİNDE

20 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
YİNE SALDIRI..
Yaşadığımız dünya düzeninin seyri değişti. Alışkanlıklarımız, hobilerimiz, fobilerimiz bile. Görülmez bir virüsle savaş vermekteyiz.

Doc.Dr.FEDAİ BARCAN

18 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
HİÇBİR TEST KESİN ASTIMI GÖSTERMEZ.
Astım bronşiale solunum yollarımızın kronik mikrobik olmayan sıklıkla allerjiye ya da tahriş edicilere bağlı inflamatuvar (iltihabi) bir hastalığıdır.

Eğitim Koçu AYŞEGÜL YILDIZ

15 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
ARA TATİL
Sevgili öğrenciler, ara karne dönemi girdiniz. Özellikle marttan bu yana devam eden bu ağır süreç hepimizi zorladı. Doğal olarak dinlenmeyi hak ettiniz. Yaklaşık 10 günlük bu ara dinlenme de bol dinlenme ve kısıtlı olsa da hobilerinizle ilgilenme zamanı geldi.

NACİ ÖZKAN

14 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKE 
Tehlikenin adı: George Soros ve Biden ilişkileridir.

DİLEK BOZKURT

13 Kasım 2020 | Tüm Yazıları
TİYATRO İYİDİR, İYİLEŞTİRİR ...
Siverek'te ilkokul 2 ya da 3. sınıftayım sanırım, tiyatro ekibi gelmiş dediler haftaya şu gün şu saat vs. O gün geldi çattı hayatımda hiç tiyatroya gitmemiş bir çocuğum.

PINAR HOLT

28 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
'BEN' KALARAK 'BİZ' OLABİLMEK. İŞTE BÜTÜN MESELE BU!
Kadın erkek ilişkileri aynı bir terazi gibidir. Kantarın bir tarafında kendi benliğimizi kaybetmeden, diğer tarafında ‘biz’ olarak dengede kalabilmektir.

EZGİ KAYGISIZ

25 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
SEVDİĞİM ŞEYLERİN LİSTESİ
Zaman inanılmaz bir olgu. Sizce de öyle değil mi? Sanki her şeyi zamana karşı yapıyoruz. Her şey tükenir; bir şeylerin zamanı.. Peki ya, zamanın ta kendisi?

EBRU KÜÇÜKGÖKDEMİR

08 Ekim 2020 | Tüm Yazıları
YENİ TREND BAĞ EVİ KAÇAMAKLARI
İstanbul’a yakın noktalarda kaçamak yapma trendleri değişiyor. İşte yeni trend bağ evi tatilleri…

CEM AKÇAY

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
GEMLİK GÜBRE A.Ş.’DEN İDDALARINA YANIT!
Değerli okuyucular önceki köşemde sizlere İznik Gölü’nün bir takım problemlerinden bahsetmiş,ü konu ile ilgili gözlerin çevrili olduğu Cargill Fabrikasının iddialara verdiği cevapları yayınlamıştım. Bir fabrikada daha var ki iddialar baya konuşulmuştu. Fabrika yetkilileri ile görüşerek bu iddialara sizler için yanıt aradım.

Uzman Psikolog İLBEY UÇAR

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
MARCELO BİELSA:  MİTLERİN GERİSİNDE BİR MENAJER!
BBC dünya servisi belgeselinde mitlerin arkasındaki bu efsanevi garip yöneticinin kariyeri boyunca etrafında dolaşan ve ona yakın bazı kişilerle görüşmeler gerçekleştirdiğini aktarıyor.

RÜŞTÜ UZUN

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
KURBAN SÖMÜRÜSÜ SON HIZ DEVAM EDİYOR, HÜKÜMET SUSUYOR DA MUHALEFET NEDEN SUSUYOR!
Kurban deyip geçmeyin, çok büyük bir rant kapısı, ülkemizde milyonlarca kişi kurban keser, dikkat ederseniz bayrama yakın birçok tarikat, vakıf veya marketler para karşılığı reklam veriyorlar, bunların bir gelirli olmasa bu kadar reklamı verirler mi?

ALİ ÖZEV

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
AÇIK SAÇIK DAMACANA
Kadın, kız, erkek, oğlan, çocuk, bebek, eşek, köpek, kedi, koyun, inek, damacana.. Yok, damacana uymadı bunların içine. Zaten bir olaydı, bir kereden bir şey olmaz. Malzeme bulamayınca ne yapsın adam? Zor olmuştur ama olmuş işte.

TUĞÇE GÜLÇİÇEK

22 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
PINAR’A…
 Emine Bulut’un ölmek istiyorum çığlığı, Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez şikayet etmesine rağmen öldürülmesi, Nurtaç Canan’ın kendi kanıyla failinin isminin yazması ve son olarak Pınar Gültekin. Sadece 27 yaşındaydı.

Bilişsel Dönüşüm Koçu BUSE DOĞAN

07 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
TUTUMLU OLMAK MI, TUTUNMAK MI?
“Tutumlu olmak” ve “dönüştürmek” inanılmaz keyifli ve verimli ancak “tutunmak ve bağımlı olmak”la arasında ince bir çizgi var. İçinizdeki duygu dünyanıza ve dışınıza yansıyan yaşam alanlarınıza bir de bu gözle bakmak ister misiniz?

SİMİN AYŞE USTA

19 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
MUTLULUĞUN SIRRI: ANDA KAL!
Çağımızın en büyük hastalıklarından biri "anda kalamamak" Hepimiz ya geçmiş olumsuzluklarla ya da gelecek kaygısıyla bütünleşmiş bir kısır günün içerisinde kayboluyoruz

BURAK ÖZDEMİR

13 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
TOPLUMSAL SÜREÇ VE MÜZİĞİN ETKİSİ
Şimdi pek çoğunuzun başlığa bakarak entellektüel ve sosyolojik bir yazı beklediğini tahmin edebiliyorum . Ancak amacım kimsenin anlamayacağı terimlerle ya da söylemlerle sizleri boğmak değil. Hatta yazı dilini daha da sadeleştirerek son 40 yıl içinde müziğin Türk insanının üzerindeki etkilerini anlatmaya çalışacağım.

Klinik Psikolog EKİN SÖKMEN

10 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
CORONA PANDEMİSİNiN TETİKLEYEBİLECEKLERi
Pandemiler insanlarda sıklıkla belirsizlik, kargaşa, ve aciliyet hissi yaşatan hisler ile bilinmektedir.

Psikolog -Terapist BÜŞRA YURTSEVER

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SEVİNÇ (BAYRAM ) KANDİLİ İLE MÜJDELENEN CAN'ların BAYRAMI DAİMİ OLSUN
Ondan gelenlere ve gönderilenlere riayet ederek  Ramazını Şerifte hareket eden akıl, kalp, beden ve nefis'ler için muhakkak kutlu ve mübarek olmuştur zaten. Her şeyin en iyisini Allah bilir

SEVİNÇ YILMAZ Göçmen Kızının Mutfağı

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SÜTLÜ NURIYE
SEVİNÇ YILMAZ'IN GÖÇMEN KIZIN MUTFAĞI'NDAN SÜTLÜ NURIYE TATLI TARİFİ

YUSUF CAN KESKİN

22 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)