Yazarlar

Doc.Dr.FEDAİ BARCAN

23 Nisan 2022 | Tüm Yazıları
ASTIM , MAGNEZYUM ve KABAK ÇEKİRDEĞİ
Mağnezyum yapılan çalışmalarda astımlıları olumlu yönde etkilediği bulunmuştur.Magnezyum hastalara damardan ve inhalasyon yoluyla uygulanmış diğer ilaçlara ilave olarak katkısı olduğu gösterilmiştir.

NACİ ÖZKAN

06 Nisan 2022 | Tüm Yazıları
2200 YILLIK HARİTA GÜNÜMÜZE IŞIK TUTUYOR 
Bu günkü yazımı harita üzerine yazmak istedim. Bu harita merakım çocukluğumdan beri var benim. Dünyayı tanımak ve siyasi ve sosyolojik açıdan bulunduğumuz yerin önemini kavrama açısından bu mesele hep dikkatimi çekmiştir. Dünya ve  insanın topografyada bıraktığı izlerin değişimini takip etmek için haritalar çok önemlidir. 

EZGİ KAYGISIZ

16 Şubat 2022 | Tüm Yazıları
ASLAN, TAVŞAN VE DOSTUMUZ TİLKİ
 Ormanda ağaçların sık olduğu alandan zıplayarak son sürat açıklığa doğru ilerledi tavşan, aslan onu orada bekliyordu. Ama aslan yalnız değildi.

PINAR HOLT

16 Şubat 2022 | Tüm Yazıları
DOĞUM SANCISI
‘Yaşadığımız bu günler yaşayacağımız daha güzel günlerin doğum sancısı’

RAHİME SÖNMEZ ŞEN

21 Ocak 2022 | Tüm Yazıları
HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK!
Bazen iki lafımızdan biri olur “Her şeyin başı sağlık” söylemi. Bu söz fazlasıyla klişe olsa da, doğruluğu hususu hiç tartışılmaz şüphesiz.

SALİM YILMAZ

21 Ocak 2022 | Tüm Yazıları
GÜNDEM
Gündemden düşmemek adına ben de gireyim bari topa: İyi ki birkaç şişe Yakut zulalamışsın Serçe Abla. Şimdilerde fiyatı 147 lira!..

SEVDA YERİNDE

01 Ocak 2022 | Tüm Yazıları
NOELİ KİMLER KUTLAR..
Müslümansak ki, elhamdülillah müslümanız kendimize şu soruyu sormalıyız. Noeli kimler kutlar? Bu soruyu kendimize yönelttiğimizde hangi kategoriye girdiğimizi daha net olarak anlamış oluruz. Ve burada kimlerin izinden gittiğimizi, kimlerin dini bayramını yücelttiğimizi daha iyi okuruz.

DİLEK BOZKURT

26 Ekim 2021 | Tüm Yazıları
ASLANLAR VE TİLKİLER
Hayatta pek çok sınav vermiş biri olarak; başarılarımdan ve başarısızlıklarımdan oluşturduğum heybeme yakışır hareket etmeyi öğrendim. Bütün fazlalıklardan arınma zamanımız gelmişse arınmaya bakacaksın. Çok fazla nezaket olur sana felaket...

BÜŞRA BAYSAL Astrolog - Yaşam Koçu

03 Ağustos 2021 | Tüm Yazıları
BÜŞRA BAYSAL'DAN AĞUSTOS 2021 AYLIK BURÇ YORUMLARI
Astrolog, ICF onaylı yaşam koçu ve bilinçaltı danışmanı Büşra Baysal www.trhaber.com okuyucuları için hazırladığı Ağustos 2021 Aylık Burç Yorumlar

DİLEK ELMAS

27 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
MEZOTERAPİ DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ
Mezoterapi; mikroskopik miktarlarda doğal bitki ekstreleri, homeopatik maddeler, ilaçlar, vitaminler ve diğer biyoaktif maddeleri içeren değişken karışımların, çok sayıda dermal delikler yoluyla intra (alın) veya  subkutan(derialtı) enjeksiyonlarını içeren minimal invaziv(girişimsel) bir tekniktir.

SAMET KURT

06 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
( SLCP) SOSYAL UYUM PROGRAMI NEDİR?
 Tekstil - hazır giyim - ayakkabı sektörlerinde sosyal denetimlerin tek bir çatı altında toplanması amacıyla başlatılan SLCP (Social & Labor Convergence Program / Sosyal Uyum Programı)

EBRU KÜÇÜKGÖKDEMİR

25 Mart 2021 | Tüm Yazıları
DJ DİMİTRİ: “COVID-19, GECENİN PARLAYAN IŞIKLARINI DA SÖNDÜRDÜ”
Rum asıllı Türk bir aileden gelen 1987 İstanbul doğumlu Dj Dimitri Perdikaris ile covid-19 pandemi sürecini ve eğlence sektörünü konuştuk.

CEM AKÇAY

25 Mart 2021 | Tüm Yazıları
“EĞİTMEK” ve “İSTİHDAM”
Organları veya vücutlarının, bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren kişi/kişilere, engelli diyoruz. 

Prof.Dr.Güçlü Selahattin Kıyan

04 Mart 2021 | Tüm Yazıları
PROTEİN TÜKETİMİMİZ NASIL OLMALI?
Geçen haftalarda sağlıklı yağ, sağlıklı karbonhidrat tüketiminden bahsetmiştik. Bu hafta sizlerle protein tüketimimiz nasıl olmalı sorusuna yanıt arayacağız.

FEVZİYE BALCIOĞLU

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
BEN TAMAMIM! BEN TAMA..
Kendi canıyla, özüyle bağı olan insan için yaşamak ne muhteşem bir deneyim. 

Eğitim Koçu AYŞEGÜL YILDIZ

12 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
TEKNOLOJİ
Teknoloji; mal veya hizmetlerin üretiminde veya buna yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan beceriler, yöntemler, işlemler, tekniklerin derlenmesi veya bilimsel araştırmalardır.

Bilişsel Dönüşüm Koçu BUSE DOĞAN

04 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
ELİMİZDEKİ TEK “YENİ”MİZ, “NİYETİMİZ”
 Eski, yeni, eski yeni derken “yeni” bir yıla başladık. Sağlık, huzur, umut, neşe, bereket dilediğimiz “Yeni yılımız” kutlu olsun.

Uzman Psikolog İLBEY UÇAR

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
MARCELO BİELSA:  MİTLERİN GERİSİNDE BİR MENAJER!
BBC dünya servisi belgeselinde mitlerin arkasındaki bu efsanevi garip yöneticinin kariyeri boyunca etrafında dolaşan ve ona yakın bazı kişilerle görüşmeler gerçekleştirdiğini aktarıyor.

RÜŞTÜ UZUN

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
KURBAN SÖMÜRÜSÜ SON HIZ DEVAM EDİYOR, HÜKÜMET SUSUYOR DA MUHALEFET NEDEN SUSUYOR!
Kurban deyip geçmeyin, çok büyük bir rant kapısı, ülkemizde milyonlarca kişi kurban keser, dikkat ederseniz bayrama yakın birçok tarikat, vakıf veya marketler para karşılığı reklam veriyorlar, bunların bir gelirli olmasa bu kadar reklamı verirler mi?

TUĞÇE GÜLÇİÇEK

22 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
PINAR’A…
 Emine Bulut’un ölmek istiyorum çığlığı, Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez şikayet etmesine rağmen öldürülmesi, Nurtaç Canan’ın kendi kanıyla failinin isminin yazması ve son olarak Pınar Gültekin. Sadece 27 yaşındaydı.

SİMİN AYŞE USTA

19 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
MUTLULUĞUN SIRRI: ANDA KAL!
Çağımızın en büyük hastalıklarından biri "anda kalamamak" Hepimiz ya geçmiş olumsuzluklarla ya da gelecek kaygısıyla bütünleşmiş bir kısır günün içerisinde kayboluyoruz

BURAK ÖZDEMİR

13 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
TOPLUMSAL SÜREÇ VE MÜZİĞİN ETKİSİ
Şimdi pek çoğunuzun başlığa bakarak entellektüel ve sosyolojik bir yazı beklediğini tahmin edebiliyorum . Ancak amacım kimsenin anlamayacağı terimlerle ya da söylemlerle sizleri boğmak değil. Hatta yazı dilini daha da sadeleştirerek son 40 yıl içinde müziğin Türk insanının üzerindeki etkilerini anlatmaya çalışacağım.

Klinik Psikolog EKİN SÖKMEN

10 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
CORONA PANDEMİSİNiN TETİKLEYEBİLECEKLERi
Pandemiler insanlarda sıklıkla belirsizlik, kargaşa, ve aciliyet hissi yaşatan hisler ile bilinmektedir.

Psikolog -Terapist BÜŞRA YURTSEVER

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SEVİNÇ (BAYRAM ) KANDİLİ İLE MÜJDELENEN CAN'ların BAYRAMI DAİMİ OLSUN
Ondan gelenlere ve gönderilenlere riayet ederek  Ramazını Şerifte hareket eden akıl, kalp, beden ve nefis'ler için muhakkak kutlu ve mübarek olmuştur zaten. Her şeyin en iyisini Allah bilir

SEVİNÇ YILMAZ Göçmen Kızının Mutfağı

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SÜTLÜ NURIYE
SEVİNÇ YILMAZ'IN GÖÇMEN KIZIN MUTFAĞI'NDAN SÜTLÜ NURIYE TATLI TARİFİ

YUSUF CAN KESKİN

22 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)