Yazarlar

RAHİME SÖNMEZ ŞEN

01 Mart 2021 | Tüm Yazıları
EN ÇOK DA İNSAN İNSAN LAZIM...
İnsan insana her zaman lazım derler ya; 'doğru' insan insana her zaman lazım aslında. Bizler hayat içerisinde, çevremizde hep birilerine ihtiyaç duyar, muhtaçlık hissederiz...

SALİM YILMAZ

01 Mart 2021 | Tüm Yazıları
ARTUR
İnsan yaşamı sürprizlerle doludur. Olgunluk ise; o sürprizlerin hiç birine şaşırmadan yaşamın akışında var olabilmektir..

NACİ ÖZKAN

01 Mart 2021 | Tüm Yazıları
YAĞMUR YAĞSIN SEN GÜLÜMSE BANA
Yok aslında Allah’tan başka insanın sığınağı. Yok Allah’tan başkaca insanın dayanağı. “İnsan insana yük değil, bu can gövdeye mülk değil.” Sendendir her nimet Allah’ım; Sendendir bu emanet. Boşuna duâya durmuyor melekler.

FEVZİYE BALCIOĞLU

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
BEN TAMAMIM! BEN TAMA..
Kendi canıyla, özüyle bağı olan insan için yaşamak ne muhteşem bir deneyim. 

BÜŞRA BAYSAL Astrolog - Yaşam Koçu

27 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
BÜŞRA BAYSAL'DAN 1 MART 2021 - 7 MART 2021 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
Astrolog, ICF onaylı yaşam koçu ve bilinçaltı danışmanı Büşra Baysal www.trhaber.com okuyucuları için hazırladığı 1 Mart 2021 - 7 Mart 2021 Haftalık Burç Yorumlar

Doc.Dr.FEDAİ BARCAN

25 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
ASTIMLILAR TRENİ KAÇIRMAYIN! REMODELLİNG OLMADAN UYGUN TEDAVİNİZİ YAPTIRIN!
Remodelling astımda bronşun yeniden yapılanması (sakatlanması) demektir.Burda tedavide gecikme söz konusudur. Hasta ya uygun koruyucu tedaviyi almamıştır, ya da hastalığa neden olan faktöre karşı önlem alınmamıştır.

Prof.Dr.Güçlü Selahattin Kıyan

23 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
ÖNCE HASTA ET SONRA ''TEDAVİ''..
Zararlı ürünleri yiyerek, defalarca bu hataya düşerek sağlıklı olmayı bekleyemeyiz. Yaşamımızı ve alışkanlıklarımızı kökten değiştirmeliyiz.

SEVDA YERİNDE

22 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
ADALET...
Toplumca arzu ettiğimiz ve üzerinde uzun konuşmalar yaptığımız şeydir adalet. Her birerlerimiz yaşam serüvenimizde hep rastlamayı umarız.

EZGİ KAYGISIZ

21 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
MERDİVENLİ YOL
 Yaşamak için varız. Sadece var olarak yaşayamayız. Çocukluğunuzdaki gibi fütursuzca yaşayın, karnınızı doyurduğunuz gibi ruhunuzu da doyurun. 

DİLEK ELMAS

20 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
YÜZÜNÜZE DOLGU YAPTIRDINIZ MI? YAPTIRMAK İSTER MİSİNİZ? YAPTIRMAYI İSTEYİP DE KORKTUĞUNUZ OLDU MU?
Estetik uygulamaları  günümüzde çok kolay uygulanabilir hale geldi. Hepinizin de bildiği gibi önceden çok acılı ve zahmetli işlemlerdi.  Bu uygulamaların içinde en popüler olanı elbette dolgu.

DİLEK BOZKURT

17 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
MADONNA FAHİŞE SENDROMU NEDİR ?
Cinsellikle ilgili kaleme alacağım teorik çok özel bilgiler yüklüyorum bu aralar. Girizgah olsun bu başlıkla bu yazı.

PINAR HOLT

15 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
NE EKERSENİZ ONU BİÇERSİNİZ
‘Bir annenin en büyük hazinesi kızı ise, bir kızın da parlayan yıldızı annesidir’ diye bir söz duymuştum bir yerlerde. Gerçekten de, bir kız çocuğu için rol modeli, ilk arkadaşı annesidir.

EBRU KÜÇÜKGÖKDEMİR

08 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
SEVGİLİLER GÜNÜ
14 Şubat Sevgililer Günü, bu yıl pazar gününe denk geliyor. Sokağa çıkma yasağı olsa da görüntülü konuşarak ve hediyelerle bu günü taçlandırarak harika duygular yaşayabilir ve hissettirebilirsiniz.

Eğitim Koçu AYŞEGÜL YILDIZ

12 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
TEKNOLOJİ
Teknoloji; mal veya hizmetlerin üretiminde veya buna yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan beceriler, yöntemler, işlemler, tekniklerin derlenmesi veya bilimsel araştırmalardır.

Bilişsel Dönüşüm Koçu BUSE DOĞAN

04 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
ELİMİZDEKİ TEK “YENİ”MİZ, “NİYETİMİZ”
 Eski, yeni, eski yeni derken “yeni” bir yıla başladık. Sağlık, huzur, umut, neşe, bereket dilediğimiz “Yeni yılımız” kutlu olsun.

SAMET KURT

05 Aralık 2020 | Tüm Yazıları
FİRE ATIKLARINDAN ÇEVRECİ KUMAŞ
Elyaf ve plastik atıklarının geri dönüşümüyle elde edilen recycled kumaş üretimi yapan tesis sayısı her geçen gün artıyor. Recycled kumaş üretimi yapan tesis, Antalya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime başladı.

CEM AKÇAY

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
GEMLİK GÜBRE A.Ş.’DEN İDDALARINA YANIT!
Değerli okuyucular önceki köşemde sizlere İznik Gölü’nün bir takım problemlerinden bahsetmiş,ü konu ile ilgili gözlerin çevrili olduğu Cargill Fabrikasının iddialara verdiği cevapları yayınlamıştım. Bir fabrikada daha var ki iddialar baya konuşulmuştu. Fabrika yetkilileri ile görüşerek bu iddialara sizler için yanıt aradım.

Uzman Psikolog İLBEY UÇAR

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
MARCELO BİELSA:  MİTLERİN GERİSİNDE BİR MENAJER!
BBC dünya servisi belgeselinde mitlerin arkasındaki bu efsanevi garip yöneticinin kariyeri boyunca etrafında dolaşan ve ona yakın bazı kişilerle görüşmeler gerçekleştirdiğini aktarıyor.

RÜŞTÜ UZUN

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
KURBAN SÖMÜRÜSÜ SON HIZ DEVAM EDİYOR, HÜKÜMET SUSUYOR DA MUHALEFET NEDEN SUSUYOR!
Kurban deyip geçmeyin, çok büyük bir rant kapısı, ülkemizde milyonlarca kişi kurban keser, dikkat ederseniz bayrama yakın birçok tarikat, vakıf veya marketler para karşılığı reklam veriyorlar, bunların bir gelirli olmasa bu kadar reklamı verirler mi?

ALİ ÖZEV

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
AÇIK SAÇIK DAMACANA
Kadın, kız, erkek, oğlan, çocuk, bebek, eşek, köpek, kedi, koyun, inek, damacana.. Yok, damacana uymadı bunların içine. Zaten bir olaydı, bir kereden bir şey olmaz. Malzeme bulamayınca ne yapsın adam? Zor olmuştur ama olmuş işte.

TUĞÇE GÜLÇİÇEK

22 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
PINAR’A…
 Emine Bulut’un ölmek istiyorum çığlığı, Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez şikayet etmesine rağmen öldürülmesi, Nurtaç Canan’ın kendi kanıyla failinin isminin yazması ve son olarak Pınar Gültekin. Sadece 27 yaşındaydı.

SİMİN AYŞE USTA

19 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
MUTLULUĞUN SIRRI: ANDA KAL!
Çağımızın en büyük hastalıklarından biri "anda kalamamak" Hepimiz ya geçmiş olumsuzluklarla ya da gelecek kaygısıyla bütünleşmiş bir kısır günün içerisinde kayboluyoruz

BURAK ÖZDEMİR

13 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
TOPLUMSAL SÜREÇ VE MÜZİĞİN ETKİSİ
Şimdi pek çoğunuzun başlığa bakarak entellektüel ve sosyolojik bir yazı beklediğini tahmin edebiliyorum . Ancak amacım kimsenin anlamayacağı terimlerle ya da söylemlerle sizleri boğmak değil. Hatta yazı dilini daha da sadeleştirerek son 40 yıl içinde müziğin Türk insanının üzerindeki etkilerini anlatmaya çalışacağım.

Klinik Psikolog EKİN SÖKMEN

10 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
CORONA PANDEMİSİNiN TETİKLEYEBİLECEKLERi
Pandemiler insanlarda sıklıkla belirsizlik, kargaşa, ve aciliyet hissi yaşatan hisler ile bilinmektedir.

Psikolog -Terapist BÜŞRA YURTSEVER

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SEVİNÇ (BAYRAM ) KANDİLİ İLE MÜJDELENEN CAN'ların BAYRAMI DAİMİ OLSUN
Ondan gelenlere ve gönderilenlere riayet ederek  Ramazını Şerifte hareket eden akıl, kalp, beden ve nefis'ler için muhakkak kutlu ve mübarek olmuştur zaten. Her şeyin en iyisini Allah bilir

SEVİNÇ YILMAZ Göçmen Kızının Mutfağı

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SÜTLÜ NURIYE
SEVİNÇ YILMAZ'IN GÖÇMEN KIZIN MUTFAĞI'NDAN SÜTLÜ NURIYE TATLI TARİFİ

YUSUF CAN KESKİN

22 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)