Yazarlar

Doc.Dr.FEDAİ BARCAN

30 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
ASTIMLI GEBELER NE YAPMALI.?
Gebe astımlılar, geliyor hırıl hırıl nefes darlığı veya öksürükten boğuluyor.  Gittikleri sağlık kuruluşları gebesin sen ilaç kullanamazsın denmiş ya da anne ilaç kullanmayı reddetmiş.

PINAR HOLT

30 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
İMKANSIZ DEME!
Değerli Dostlar, Bu ay ki yazıma Audrey Hepburn’ün çok sevdiğim bir sözü ile başlamak istedim. ‘İmkansız deme o kelimenin içinde bile imkan vardır.’

SEVDA YERİNDE

28 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
DÜNYAYA NELER OLUYOR….
Yaşadığımız pandemi döneminden, olumsuz hava raporlarından, olaylarından ve bir de deprem konusu da gündeme oturmuşken, insan düşünmeden edemiyor!

DİLEK ELMAS

28 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
GAPS DİYETİ NDEİR?
Gaps diyeti, bağırsak sağlığının genel, fiziksel ve zihinsel sağlıkla bağlantılı olduğu görüşünü izler.

BÜŞRA BAYSAL Astrolog - Yaşam Koçu

27 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
BÜŞRA BAYSAL'DAN 28 EYLÜL 2020 - 4 EKİM 2020 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
Astrolog, ICF onaylı yaşam koçu ve bilinçaltı danışmanı Büşra Baysal www.trhaber.com okuyucuları için hazırladığı 28Eylül 2020 - 4 Ekim 2020 Haftalık Burç Yorumlar

CEM AKÇAY

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
GEMLİK GÜBRE A.Ş.’DEN İDDALARINA YANIT!
Değerli okuyucular önceki köşemde sizlere İznik Gölü’nün bir takım problemlerinden bahsetmiş,ü konu ile ilgili gözlerin çevrili olduğu Cargill Fabrikasının iddialara verdiği cevapları yayınlamıştım. Bir fabrikada daha var ki iddialar baya konuşulmuştu. Fabrika yetkilileri ile görüşerek bu iddialara sizler için yanıt aradım.

Uzman Psikolog İLBEY UÇAR

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
MARCELO BİELSA:  MİTLERİN GERİSİNDE BİR MENAJER!
BBC dünya servisi belgeselinde mitlerin arkasındaki bu efsanevi garip yöneticinin kariyeri boyunca etrafında dolaşan ve ona yakın bazı kişilerle görüşmeler gerçekleştirdiğini aktarıyor.

Prof.Dr.Güçlü Selahattin Kıyan

21 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
FONKSİYONEL TIPLA KENDİMİ NASIL TEDAVİ ETTİM -4
Fonksiyonel tıpla kendimi nasıl tedavi ettim yazı dizisi. Tedaviye başlamak kolay olmadı; önce kendimi eğittim.. Fonksiyonel tıpla kendimi nasıl tedavi ettim 4 – Tedaviye bağırsakları düzeltmekle başla

EBRU KÜÇÜKGÖKDEMİR

21 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
KİMSE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL, MUTLAKA İZLEYİN
You.tube platformu hayatımıza girdi. Televizyon out! oldu. Şimdi daha çok You.Tube zamanı değil mi? O zaman size 2020’de start alan bir programdan bahsetmek istiyorum.

SALİM YILMAZ

21 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
UNUTULMAZ  SEÇİM  VAATLERİ
‘’ Ankara’ya deniz getireceğim ‘’ cümlesinde vücut bulur seçim vaatleri bir bakıma.. Çok vaat dinledim, o vaatlerin sahiplerinin seçim kazandığını gördüm de; gerçekleşen vaatlere şahit olmadım desem yeridir.

FEVZİYE BALCIOĞLU

17 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
AMİGDALANI GIDIKLA
Tickle Your Amygdala “Neil Slade” tarafından yazılmış kitap; amigdalamızı elimizde tuttuğumuzu varsaydığımız bir kuş tüyüyle zihinsel olarak gıdıklamanın da onu durdurmakta işe yaradığını söylüyor. İlginç değil mi?

EZGİ KAYGISIZ

14 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
DÜŞLER VE DÜŞÜNCELER HAPİSHANESİ
 İç sesim bazen bana karşı hiç nazik olmuyordu, onun buyurgan ve zorba tavrı beni olmadığım ya da olmak istemediğim birine dönüştürüyordu. Kendi kısıtlama ve kurallarımı geliştiriyordum adeta.

NACİ ÖZKAN

11 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
ZENGİNLİK Mİ DEDİNİZ?
Hadi ordan diyeceksiniz belki bana ama!  Asıl zenginlik aile olabilmek. Sağlık ve mutluluk içinde kuru bir soğanda olsa bölüşebilmek. Çocuklarınla koklaşmak.

DİLEK BOZKURT

05 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
UMUTSUZLUK  SALGINI  VAR !
Ülkede umutsuzluk salgını var, nasıl olmasın ki ?

Eğitim Koçu AYŞEGÜL YILDIZ

31 Ağustos 2020 | Tüm Yazıları
ERGENLİKTE DEPRESYON
Ergenlik çağındaki bireyde aşağıdaki belirtilerden ikisi iki hafta boyunca görülüyorsa ve hayatını etkiliyorsa yardım alınması gerekiyor demektir.

RÜŞTÜ UZUN

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
KURBAN SÖMÜRÜSÜ SON HIZ DEVAM EDİYOR, HÜKÜMET SUSUYOR DA MUHALEFET NEDEN SUSUYOR!
Kurban deyip geçmeyin, çok büyük bir rant kapısı, ülkemizde milyonlarca kişi kurban keser, dikkat ederseniz bayrama yakın birçok tarikat, vakıf veya marketler para karşılığı reklam veriyorlar, bunların bir gelirli olmasa bu kadar reklamı verirler mi?

ALİ ÖZEV

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
AÇIK SAÇIK DAMACANA
Kadın, kız, erkek, oğlan, çocuk, bebek, eşek, köpek, kedi, koyun, inek, damacana.. Yok, damacana uymadı bunların içine. Zaten bir olaydı, bir kereden bir şey olmaz. Malzeme bulamayınca ne yapsın adam? Zor olmuştur ama olmuş işte.

TUĞÇE GÜLÇİÇEK

22 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
PINAR’A…
 Emine Bulut’un ölmek istiyorum çığlığı, Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez şikayet etmesine rağmen öldürülmesi, Nurtaç Canan’ın kendi kanıyla failinin isminin yazması ve son olarak Pınar Gültekin. Sadece 27 yaşındaydı.

Bilişsel Dönüşüm Koçu BUSE DOĞAN

07 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
TUTUMLU OLMAK MI, TUTUNMAK MI?
“Tutumlu olmak” ve “dönüştürmek” inanılmaz keyifli ve verimli ancak “tutunmak ve bağımlı olmak”la arasında ince bir çizgi var. İçinizdeki duygu dünyanıza ve dışınıza yansıyan yaşam alanlarınıza bir de bu gözle bakmak ister misiniz?

SİMİN AYŞE USTA

19 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
MUTLULUĞUN SIRRI: ANDA KAL!
Çağımızın en büyük hastalıklarından biri "anda kalamamak" Hepimiz ya geçmiş olumsuzluklarla ya da gelecek kaygısıyla bütünleşmiş bir kısır günün içerisinde kayboluyoruz

BURAK ÖZDEMİR

13 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
TOPLUMSAL SÜREÇ VE MÜZİĞİN ETKİSİ
Şimdi pek çoğunuzun başlığa bakarak entellektüel ve sosyolojik bir yazı beklediğini tahmin edebiliyorum . Ancak amacım kimsenin anlamayacağı terimlerle ya da söylemlerle sizleri boğmak değil. Hatta yazı dilini daha da sadeleştirerek son 40 yıl içinde müziğin Türk insanının üzerindeki etkilerini anlatmaya çalışacağım.

SAMET KURT

12 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
CANER ÇALIŞIR…
“DJ'lik yapan 31 yaşındaki sosyal medya fenomeni Caner Çalışır, bu sabaha karşı geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti. 

Klinik Psikolog EKİN SÖKMEN

10 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
CORONA PANDEMİSİNiN TETİKLEYEBİLECEKLERi
Pandemiler insanlarda sıklıkla belirsizlik, kargaşa, ve aciliyet hissi yaşatan hisler ile bilinmektedir.

Psikolog -Terapist BÜŞRA YURTSEVER

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SEVİNÇ (BAYRAM ) KANDİLİ İLE MÜJDELENEN CAN'ların BAYRAMI DAİMİ OLSUN
Ondan gelenlere ve gönderilenlere riayet ederek  Ramazını Şerifte hareket eden akıl, kalp, beden ve nefis'ler için muhakkak kutlu ve mübarek olmuştur zaten. Her şeyin en iyisini Allah bilir

SEVİNÇ YILMAZ Göçmen Kızının Mutfağı

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SÜTLÜ NURIYE
SEVİNÇ YILMAZ'IN GÖÇMEN KIZIN MUTFAĞI'NDAN SÜTLÜ NURIYE TATLI TARİFİ

YUSUF CAN KESKİN

22 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)