Yazarlar

Doc.Dr.FEDAİ BARCAN

10 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
İLAÇ ALLERJİSİNDE NE YAPMALI?
 İlaç allerjileri tıbbi olduğu kadar sosyal sorun. Doktorlarıda çok rahatsız eden bir problem. İlaç allerjisi olanlar. Allerjisi olduğu ilaçları kullanmamaları gerekiyor. Doktorlarını da mutlaka reçete yazarken uyarmaları gerekiyor.

BÜŞRA BAYSAL Astrolog - Yaşam Koçu

09 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
BÜŞRA BAYSAL'DAN 10 MAYIS 2021 - 16 MAYIS 2021 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI
Astrolog, ICF onaylı yaşam koçu ve bilinçaltı danışmanı Büşra Baysal www.trhaber.com okuyucuları için hazırladığı 19 Nisan 2021 - 25 Nisan 2021 Haftalık Burç Yorumlar

NACİ ÖZKAN

09 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
İNSAN
İnsan ruhu; cisim ya da cisimle aynileşmiş bir kuvvet ya da bir varlık değildir. Aksine o, bedenden bağımsızdır. İnsanın ruhu basit ve soyut bir cevher olması nedeniyle onun tam tanımını yapmak bu bakımdan mümkün  değildir. 

EZGİ KAYGISIZ

09 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
MAYIS GÜLLERİ, ADALAR VAPURUYLA YOLCULUK VE YILDIZLARDA PİKNİK...
Mayıs’ın neşesi, huzuru, güllerin kokusu ve Güneş’in parlak selamıyla ara sokakları turlayıp, keşfetmelerimizi... Acaba hangi dondurmalardan alsak diye tatlı küçük, önemsiz söylem ve telaşlarımızı...

SALİM YILMAZ

06 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
NALAN  ABLA
Son yazımda; kimilerinin kitabı (da) bir silah olarak kullanmak suretiyle çaresizlik içindeki insanların sırtından para kazanmalarını konu etmiştim. Doğru gözlem ve değerlendirmelere dayanan bir makale olsa da; kitabın evrildiği durum, yazı yayımlandığından bu yana kemirmekteydi beynimi!. Öyle ya! İflah olmaz bir kitapsever olarak ihanet içinde hissettim kendimi..

RAHİME SÖNMEZ ŞEN

03 Mayıs 2021 | Tüm Yazıları
İYİLİK YAP, DENİZE AT!
İnsanoğlunun bitmek bilmeyen hırsı, aç gözlülüğü ve karşı konulamaz şehveti; yaşadığı dünyayı kendisine hezimet alanına çevirmiş vaziyette.

SEVDA YERİNDE

17 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
RAMAZAN-I ŞERİF AYI...
İslam dininin değer verdiği ve birçok rahmetin üzerimize yağdığı Ramazan-ı Şerif ayındayız. Bu mübarek aya kavuşmanın şükrünü eda etmeye güç yetiremeyiz. Bu mübarek günler ve geceler biz inananlar için kaçırılmayacak fırsatlarla dolu. En güzel şekilde değerlendirmeyi Rabbim cümlemize nasip eylesin.

SAMET KURT

06 Nisan 2021 | Tüm Yazıları
( SLCP) SOSYAL UYUM PROGRAMI NEDİR?
 Tekstil - hazır giyim - ayakkabı sektörlerinde sosyal denetimlerin tek bir çatı altında toplanması amacıyla başlatılan SLCP (Social & Labor Convergence Program / Sosyal Uyum Programı)

EBRU KÜÇÜKGÖKDEMİR

25 Mart 2021 | Tüm Yazıları
DJ DİMİTRİ: “COVID-19, GECENİN PARLAYAN IŞIKLARINI DA SÖNDÜRDÜ”
Rum asıllı Türk bir aileden gelen 1987 İstanbul doğumlu Dj Dimitri Perdikaris ile covid-19 pandemi sürecini ve eğlence sektörünü konuştuk.

CEM AKÇAY

25 Mart 2021 | Tüm Yazıları
“EĞİTMEK” ve “İSTİHDAM”
Organları veya vücutlarının, bir kısmı iş göremez halde olanlarla, zihinsel açıdan yetersizlik ve dengesizlik gösteren kişi/kişilere, engelli diyoruz. 

DİLEK ELMAS

14 Mart 2021 | Tüm Yazıları
14.MART TIP BAYRAMI BAŞTA DOKTORLARIMIZ OLMAK ÜZERE, TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ GÜNÜ KUTLU OLSUN!
Sağlık çalışanlarının ve bizlerin sağlıklı günlerde rutin hastalıklarımızda, karşılıklı olarak korkmadan ve güvenle bir araya gelebileceğimiz günlerin, çabuk gelmesini dileyerek. Kutsal mesleğinizde, sağlıkla, güvenle ve keyifle çalışacağınız günlere kavuşmanızı dilerken, hepinizi saygıyla selamlıyor, teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız.

Prof.Dr.Güçlü Selahattin Kıyan

04 Mart 2021 | Tüm Yazıları
PROTEİN TÜKETİMİMİZ NASIL OLMALI?
Geçen haftalarda sağlıklı yağ, sağlıklı karbonhidrat tüketiminden bahsetmiştik. Bu hafta sizlerle protein tüketimimiz nasıl olmalı sorusuna yanıt arayacağız.

FEVZİYE BALCIOĞLU

28 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
BEN TAMAMIM! BEN TAMA..
Kendi canıyla, özüyle bağı olan insan için yaşamak ne muhteşem bir deneyim. 

DİLEK BOZKURT

17 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
MADONNA FAHİŞE SENDROMU NEDİR ?
Cinsellikle ilgili kaleme alacağım teorik çok özel bilgiler yüklüyorum bu aralar. Girizgah olsun bu başlıkla bu yazı.

PINAR HOLT

15 Şubat 2021 | Tüm Yazıları
NE EKERSENİZ ONU BİÇERSİNİZ
‘Bir annenin en büyük hazinesi kızı ise, bir kızın da parlayan yıldızı annesidir’ diye bir söz duymuştum bir yerlerde. Gerçekten de, bir kız çocuğu için rol modeli, ilk arkadaşı annesidir.

Eğitim Koçu AYŞEGÜL YILDIZ

12 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
TEKNOLOJİ
Teknoloji; mal veya hizmetlerin üretiminde veya buna yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan beceriler, yöntemler, işlemler, tekniklerin derlenmesi veya bilimsel araştırmalardır.

Bilişsel Dönüşüm Koçu BUSE DOĞAN

04 Ocak 2021 | Tüm Yazıları
ELİMİZDEKİ TEK “YENİ”MİZ, “NİYETİMİZ”
 Eski, yeni, eski yeni derken “yeni” bir yıla başladık. Sağlık, huzur, umut, neşe, bereket dilediğimiz “Yeni yılımız” kutlu olsun.

Uzman Psikolog İLBEY UÇAR

25 Eylül 2020 | Tüm Yazıları
MARCELO BİELSA:  MİTLERİN GERİSİNDE BİR MENAJER!
BBC dünya servisi belgeselinde mitlerin arkasındaki bu efsanevi garip yöneticinin kariyeri boyunca etrafında dolaşan ve ona yakın bazı kişilerle görüşmeler gerçekleştirdiğini aktarıyor.

RÜŞTÜ UZUN

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
KURBAN SÖMÜRÜSÜ SON HIZ DEVAM EDİYOR, HÜKÜMET SUSUYOR DA MUHALEFET NEDEN SUSUYOR!
Kurban deyip geçmeyin, çok büyük bir rant kapısı, ülkemizde milyonlarca kişi kurban keser, dikkat ederseniz bayrama yakın birçok tarikat, vakıf veya marketler para karşılığı reklam veriyorlar, bunların bir gelirli olmasa bu kadar reklamı verirler mi?

ALİ ÖZEV

24 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
AÇIK SAÇIK DAMACANA
Kadın, kız, erkek, oğlan, çocuk, bebek, eşek, köpek, kedi, koyun, inek, damacana.. Yok, damacana uymadı bunların içine. Zaten bir olaydı, bir kereden bir şey olmaz. Malzeme bulamayınca ne yapsın adam? Zor olmuştur ama olmuş işte.

TUĞÇE GÜLÇİÇEK

22 Temmuz 2020 | Tüm Yazıları
PINAR’A…
 Emine Bulut’un ölmek istiyorum çığlığı, Ayşe Tuba Arslan’ın 23 kez şikayet etmesine rağmen öldürülmesi, Nurtaç Canan’ın kendi kanıyla failinin isminin yazması ve son olarak Pınar Gültekin. Sadece 27 yaşındaydı.

SİMİN AYŞE USTA

19 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
MUTLULUĞUN SIRRI: ANDA KAL!
Çağımızın en büyük hastalıklarından biri "anda kalamamak" Hepimiz ya geçmiş olumsuzluklarla ya da gelecek kaygısıyla bütünleşmiş bir kısır günün içerisinde kayboluyoruz

BURAK ÖZDEMİR

13 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
TOPLUMSAL SÜREÇ VE MÜZİĞİN ETKİSİ
Şimdi pek çoğunuzun başlığa bakarak entellektüel ve sosyolojik bir yazı beklediğini tahmin edebiliyorum . Ancak amacım kimsenin anlamayacağı terimlerle ya da söylemlerle sizleri boğmak değil. Hatta yazı dilini daha da sadeleştirerek son 40 yıl içinde müziğin Türk insanının üzerindeki etkilerini anlatmaya çalışacağım.

Klinik Psikolog EKİN SÖKMEN

10 Haziran 2020 | Tüm Yazıları
CORONA PANDEMİSİNiN TETİKLEYEBİLECEKLERi
Pandemiler insanlarda sıklıkla belirsizlik, kargaşa, ve aciliyet hissi yaşatan hisler ile bilinmektedir.

Psikolog -Terapist BÜŞRA YURTSEVER

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SEVİNÇ (BAYRAM ) KANDİLİ İLE MÜJDELENEN CAN'ların BAYRAMI DAİMİ OLSUN
Ondan gelenlere ve gönderilenlere riayet ederek  Ramazını Şerifte hareket eden akıl, kalp, beden ve nefis'ler için muhakkak kutlu ve mübarek olmuştur zaten. Her şeyin en iyisini Allah bilir

SEVİNÇ YILMAZ Göçmen Kızının Mutfağı

24 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
SÜTLÜ NURIYE
SEVİNÇ YILMAZ'IN GÖÇMEN KIZIN MUTFAĞI'NDAN SÜTLÜ NURIYE TATLI TARİFİ

YUSUF CAN KESKİN

22 Mayıs 2020 | Tüm Yazıları
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)
GÜNÜN EGZERSİZİ (22.05.2020)