SEVDA YERİNDE

bulut-3340@hotmail.com
12 Ekim 2020 Pazartesi
KADINA ŞİDDET

 Peygamber Efendimiz (SallallahuAleyhivessellem)’in buyurduğu üzere ; ''Cennet annelerin ayaklarının altındadır.”Sözüyle, Kadına olan şiddeti ve değersizliği reddederek, onlara ulvi bir derece vermiş cennetin yolunu onların ayaklarına sermiştir.

28 Eylül 2020 Pazartesi
DÜNYAYA NELER OLUYOR….

Yaşadığımız pandemi döneminden, olumsuz hava raporlarından, olaylarından ve bir de deprem konusu da gündeme oturmuşken, insan düşünmeden edemiyor!

08 Eylül 2020 Salı
DİN İSTİSMARCILARI…

Her şeyin istismarcısı olduğu gibi dinin de istismarcıları olacaktır. Onun içindir ki, dinimizi çok iyi tanımalı bu kötü niyetli kişileri hayatımızdan dezenfekte etmeliyiz.

24 Ağustos 2020 Pazartesi
MASKE…

Gün gelir zaman olur maskeler düşer. O masum yüzün arkasında inanmakta zorlandığımız bir suretle karşı karşıya kalırız. Bu ise bizim kör basiretimizi açar.

12 Ağustos 2020 Çarşamba
BİR VİRÜS GELDİ..

Sevgi, neşe, kaynaşmayla beraber büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpülüp hoş toplantılarımızın olduğu aile, akraba, komşu bireylerimizi sevinçle ziyaret ettiğimiz, bunun yanında yardımlaşmanın tadını çıkarttığımız  güzel ve özel günlerdir bayramlar..

29 Temmuz 2020 Çarşamba
BOŞLUKLAR

Bazı bekleyişler vardır. Adı vefa olur, özlem olur, hasret olur, dava olur, aşk olur ve bir gün gelir  bu ayrılık vuslat bulur.

15 Temmuz 2020 Çarşamba
GARİP DÜNYA…

Bu zamana kadar yaşadığım olaylar bana iki duyguyu hissettirdi. Sevinç ve hüzün. Ve bu dünyanın temelinde ikisinin var olduğunu anladım. Ne sevinçten kaçabiliriz. Ne de hüzün dalgalarından kurtulabiliriz. Bu ikisinin arasında geçip  gittiğini izleriz ömrümüze verilmiş süreli zamanın.

06 Temmuz 2020 Pazartesi
LUT (ALEYHİSSELAM)’IN ÇOCUKLARI

İnsan, noksan ve acizdir. Bunun için hataya meyilli bir yaratıktır. Fakat aynı zamanda üstünlük gösteren yüksek bir ruha da sahiptir.

30 Haziran 2020 Salı
ZAMAN VE BİZ…

Devir devir baktığımızda dönemlerin aralarında uçurumlar görüyoruz. Gerek örf olsun, ahlak olsun, yaşam tarzı olsun, ilişkiler olsun, yemek kültürümüz olsun her şeyde büyük bir değişim sözkonusu. Nasıl bu kadar hızlı dönüşüm yaşar bir toplum tabi bu da işin gizemli tarafı.

24 Haziran 2020 Çarşamba
ÖLÜMÜN YÜZÜ

Yaşadığımız ömür sermayesi olan hayatın arka kapısıdır ölüm. Özellikle bu aralar da çok duyduğumuz bir kelime. TV’lerde, sosyal medyada, açık oturum koltuklarında hiç bu kadar konu olmamıştı. Ve budan sonra da hep olacak gibi.