SEVDA YERİNDE

bulut-3340@hotmail.com
17 Nisan 2021 Cumartesi
RAMAZAN-I ŞERİF AYI...

İslam dininin değer verdiği ve birçok rahmetin üzerimize yağdığı Ramazan-ı Şerif ayındayız. Bu mübarek aya kavuşmanın şükrünü eda etmeye güç yetiremeyiz. Bu mübarek günler ve geceler biz inananlar için kaçırılmayacak fırsatlarla dolu. En güzel şekilde değerlendirmeyi Rabbim cümlemize nasip eylesin.

15 Mart 2021 Pazartesi
FARKLI FARKLIYIZ..

Hepimiz farklı farklıyız, algıladığımız her şey farklı, anladığımız her şey farklı, birimiz birimizi tutmuyoruz. Hepimizin kalıpları ayrı ayrı. Bana göre iyi olan bir şey, sana göre kötü.

04 Mart 2021 Perşembe
TONTON SEMRA TEYZE…

Tanıştığımız bazı insanlar bizler de, iz bırakır iyi veya kötü. Tonton Semra teyzede, yakın bir zamanda hayatıma girmiş, bende çok güzel izler bırakmış bir teyzemiz.

22 Şubat 2021 Pazartesi
ADALET...

Toplumca arzu ettiğimiz ve üzerinde uzun konuşmalar yaptığımız şeydir adalet. Her birerlerimiz yaşam serüvenimizde hep rastlamayı umarız.

08 Şubat 2021 Pazartesi
PANDEMİ DE MİSYONERLİK FAALİYETLERİ…

Eğer bu durum İslam faaliyetleri olsaydı, bunun adı terörist, ayrımcılık, fitnecilik ve kötü niyet çalışmaları olarak adlandırılırdı. Bir türlü hala temizleyemediğimiz, algı kirliliği hep hak olan İslam’ın karşısında bir perde olma yolundadır.

29 Ocak 2021 Cuma
SONSUZ BİR HAYAT İÇİN..

Sonsuz bir hayatın yolcuları olarak sizce de bu dünya’ya çok anlam yüklemiyor muyuz? Her şeyimizi her yönümüzü, tüm çalışma ve gayretimizi sadece Dünya’ya göre uydurmamız ve hedeflememiz bizleri eksik yapmaz mı?  İman sahibiysek eğer, yaşantımızın bir payı da ahret olmamalı mıdır?

16 Ocak 2021 Cumartesi
BİLMEK Mİ? BİLMEMEK Mİ?

Bizi asıl değiştiren verilerin bilgi olduğunu hepimiz biliriz. Görüş değiştirir, bakış değiştirir, değer değiştirir, tavır değiştirir, hayat değiştirir ve daha nice hallere koyar bizi.

05 Ocak 2021 Salı
HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN MI ASILIR ?

Her kötü olaylar zincirinde sıkça duyduğumuz ‘‘ her koyun kendi bacağından asılır’’sözü gerçekten de öylemidir?. Bizlerin yapmış olduğu yanlışlar, gerek ferdi, gerek toplumsal olsa da kimseye zarar vermez mi?

28 Aralık 2020 Pazartesi
RABBİMİZ BİZDEN NE İSTER..

Peki hiç düşündük mü ? Rabbimiz bizden ne ister ? Her beşerin bir isteği olur da, her şeyi yoktan var eden Rabbimizin bizlerden istekleri olmaz mı?

15 Aralık 2020 Salı
NE YAPMALIYIZ ŞAŞIRDIK...

Günlerce tartışma konusu olan, açık oturumlarda anlatılan, her fırsatta açıklama üstüne açıklama yapılan covit-19 aşısı..