NACİ ÖZKAN

naci@lenaofis.com
20 Nisan 2021 Salı
RÜŞVET ALIP VERME

     Rüşvet suçu, kamu görevlisinin görevinin ifasıyla ilgili bir işi yapması veya yapmaması amacıyla, doğrudan veya aracılar vasıtasıyla, kendisine veya göstereceği bir başka kişiye menfaat temin etmesidir 

08 Nisan 2021 Perşembe
MİLLETİN SABRINI TEST ETMEYİN

   Askeri darbe, bir ülkede silahlı kuvvetler mensuplarının silah zoru ile ülke yönetimine el koyması anlamını taşır.

05 Nisan 2021 Pazartesi
ZERAFET 

    “Nezaket” günümüzde önemini hızla yitiren ‘’Adab-ı Muaşeret’’ dediğimiz kuralların tümüdür. Başkalarına karşı incelikli ve saygılı davranma biçimimizdir.

27 Mart 2021 Cumartesi
MOBİLYA ÜRETİCİLERİ ZOR DURUMDA

  Mobilya üretiminde kullanılan hammaddelerin son bir yıldaki fahiş fiyat artışı kabullenilir gibi değil. Birçok irili ufaklı üreticiler zor günler yaşıyor.

20 Mart 2021 Cumartesi
TANRI MI, ALLAH MI?

İçinde Tanrı sözü geçen bir çok şarkımız var. bunlardan aklımda kalan bir kaçını paylaşmam gerekirse 

15 Mart 2021 Pazartesi
TUTUKLU OLAN GAZETECİ VE AYDINLAR

Doğruyu göremeyip kör olanlar, iyiliği inkar edip nankör olanlar, yanlışı doğru sanıp cahil olanlar, insanların yanlışından ve çaresizliğinden zevk duyanlar var ya! İşte o insanların çevresinden dolanıp yolunuzu değiştirin. Çünkü çıkarlarına düşkün insanlar içten pazarlıklıdır. Sizi görmelerini asla beklemeyin çünkü kendine dört göz sana kördürler.

06 Mart 2021 Cumartesi
DÜNYAYI KİM Mİ YÖNETİYOR?

Tüm dünya ülkeleri din, dil ve ırk ayrımı yapmadan bir araya gelip Amerika’ya karşı birleşmeli. Her ülke elindeki yeraltı zenginliklerini (Petrol ve madenlerini) Amerika’ya satmaktan vaz geçmeli

01 Mart 2021 Pazartesi
YAĞMUR YAĞSIN SEN GÜLÜMSE BANA

Yok aslında Allah’tan başka insanın sığınağı. Yok Allah’tan başkaca insanın dayanağı. “İnsan insana yük değil, bu can gövdeye mülk değil.” Sendendir her nimet Allah’ım; Sendendir bu emanet. Boşuna duâya durmuyor melekler.

15 Şubat 2021 Pazartesi
GÜÇLÜ FERASET ANLAYIŞI

   Ülkemiz 29 Ekim 1923 yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde güçlü bir feraset anlayışı ile kurulmuştur. Ancak bu anlayış önce İsmet İnönü daha sonra sırasıyla yerine gelen liderler tarafından sıfır noktasına, hatta çoklu parti sistemine geçişten sonra her lider bu anlayışın dışında hareket ederek bu anlayış biçimini bitirmiştir. 

02 Şubat 2021 Salı
BOĞAZİÇİ ERDOĞAN İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

Muhalefet tarafından bakılırsa, bir Dekan atamasından öte bir şey ifade ediyor Prof. Dr. Melih Bulu’nun atanması. Seçilmişler varken niye atanmış biri geldi diye ver yansın ediyor muhalefet ve muhalif öğrenciler