NACİ ÖZKAN

naci@lenaofis.com
20 Ocak 2021 Çarşamba
ZÜBÜKLER

İç siyasetimizdeki çekişmeleri düşündüğümde daha iyi bir başlık bulamadım açıkçası bu yazıma. 

26 Aralık 2020 Cumartesi
BUGÜN HAVA MEMLEKET GİBİ KOKUYOR BURNUMA...

Bu Yazı Amasya ve Tokat’ta Siyanürle altın arama izni verilmesine tepki ve doğanın korunması gerektiği hususunda dikkat çekilmesi arzusu ile yazılmış bir yazıdır. Tokat’ın Erbaa ve Amasya’nın Taşova ilçelerinin bir bölümünü kapsayan bölgede siyanürle altın aramasına izin verilmesinin yaylaların ve bölgenin ölüm fermanıdır...

15 Aralık 2020 Salı
ÇOCUKLUĞUN ÖĞRETİSİ (Gerçek bir hayat hikayesi...)

Benim çocukluğuma dair bulabildiğim neredeyse tek fotoğrafım bu. Geriye dönüp baktığımda ne kadar şanslı olduğumu düşünmüyor değilim aslında. Çünkü, kendi dünyamızı kendimiz yarattığımız hayaller ile yaşadık biz çocukluğumuzu... Fakirdik ama zaten para geçmiyordu bizim dünyamızda. 

06 Aralık 2020 Pazar
BİR ANNENİN ARDINDAN

   Hiç bir Anne, gümüş kelebekli kolyelere, pahalı hediyelere değer vermeyeceğini bilmelisiniz. Onların tek ihtiyacı yaşarken onlara sımsıkı sarılmanızdan başka bir şey beklemezler...

30 Kasım 2020 Pazartesi
İZİN VERMEYECEĞİZ

    Kelkit Havzası, Boğalı ve Sakarat yaylaları Tokat ve Amasya illerinin, Erbaa ve Taşova ilçelerinin ve çevresindeki onlarca köyü kapsayan alanlarda siyanürle altın arama izni verildi. Kelkit Havzası, Boğalı ve Sakarat yaylalarının ölüm fermanının verildiğine, bölgede çevresel bir felaketin yaşanacağına dikkat çekmek istiyorum. 

14 Kasım 2020 Cumartesi
TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKE 

Tehlikenin adı: George Soros ve Biden ilişkileridir.

02 Kasım 2020 Pazartesi
KÜÇÜK BİR DÜNYA KUR KENDİNE

Bu kadar iş stresi, günlük sorunlar ve üstüne üstelik bunlardan nasıl kurtulabileceğini bilmeyen birisiysen. Vee, Cevapsız bir tomar sorular varsa kafanda. O zaman, küçük bir dünya kur kendine.

25 Ekim 2020 Pazar
DAĞLIK KARABAĞ ve PKK

Dağlık Karabağ, Türkiye’nin dibinde kurulmak istenen bir terör devletidir. Ermenilerin sinsice 30 yıldır PKK’lıların eğitim yaptırdığı ve sınırımızdan sızmalar ile Türkiye’ye saldırdıkları bir kamp alını adeta.

18 Ekim 2020 Pazar
GELEN GİDEN 'IŞIK' YAKIYOR

AYM üyesi Engin Yıldırım’ın ‘ışık’ kaynakları Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Engin Yıldırım, Enis Berberoğlu tartışmalarının sürdüğü bir dönemde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tartışma yarattı. Yıldırım, sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaştı.

12 Ekim 2020 Pazartesi
HAYAT ZORDUR BE DOSTUM

Hayat, mutlulukla üzüntünün birbirinden ayrılmaz parçasıdır. Biri olmadan ötekini yaşamaya çalışanlar başarısız olmaya mahkumdur...