NACİ ÖZKAN

naci@lenaofis.com
22 Ocak 2023 Pazar
ALATURKA MÜZIK NEDIR?

Batı dillerinde kullanılan İtalyanca alla turca (Türk tarzında) teriminin Türkçe'deki söyleniş şeklidir. Bunun karşıtı da "Avrupaî" anlamında alafranga (Frenk usulü) şeklinde, Batı dillerinde bulunmayan bir yapma kelimeyle ifade edilir.

20 Aralık 2022 Salı
AYNI SENARYO VE AYNI DÜMEN,

Şimdi aynı hikaye ve dümeninde yine aynı hakimler aynı savcılar… Ha demekki! İmamoğlu da aynı makarayla aynı dümenle Cumhurbaşkanı yapılmak isteniyor. Bence ikinci defa aynı hikaye biraz bayat olmuş.

01 Aralık 2022 Perşembe
O KOBANİYİ !

İstiklal caddesini kana bulayan o PKK/PYD/YPG terör örgütü üyesi şahsın ülkemize nasıl gelip geçtiğini ve Afrin üzerinden Türkiye’ye girdiğini biliyoruz değil mi?

09 Kasım 2022 Çarşamba
KÜRTLÜK NEDİR?

Kürt" kelimesi peki nereden geliyor. Kürtlerin Türklerden bir farkı varmı dır? Varsa Kürtlük nereden geliyor o zaman? Denilebilir ki, 20. yüzyılda hiçbir topluluk Kürtler kadar araştırma konusu olmamış ve bu konuda hatta yüzlerce kitap yazılmıştır. Doğrusu bu araştırmaların birçoğunun temel nedeni ve farklı anlamı var. Bunun sebepleri konusuna ayrıca aşağıda değineceğim.

20 Ekim 2022 Perşembe
EVLİLİK BİR ŞANS MI? 

  Merhabalar efendim, uzunca bir süredir yazı yazmaya pek fırsatım olmadı. Ancak bu gün o fırsatı bulur bulmazda önemli bir konuda bu makaleyi kaleme almak istedim. Umarım sizleri sıkmayan bit yazı olmuştur. 

26 Temmuz 2022 Salı
MUCİZE 

Hayat hepimize en büyük mucizedir doğrusu. Allahtan bize verilen bir canın ötesindedir hayat.  Mucizeler görünmezin içinde yaşar hep. Bence iki kişinin aynı anda birbirlerini sevmesi bile bir mucizedir. 

06 Nisan 2022 Çarşamba
2200 YILLIK HARİTA GÜNÜMÜZE IŞIK TUTUYOR 

Bu günkü yazımı harita üzerine yazmak istedim. Bu harita merakım çocukluğumdan beri var benim. Dünyayı tanımak ve siyasi ve sosyolojik açıdan bulunduğumuz yerin önemini kavrama açısından bu mesele hep dikkatimi çekmiştir. Dünya ve  insanın topografyada bıraktığı izlerin değişimini takip etmek için haritalar çok önemlidir. 

25 Mart 2022 Cuma
FUARA ŞOK BASKIN 

“Bu yazımı özellikle CHP’li meslektaşlarım  üretici, sanayici dostlarım için kaleme alıyorum. Doğrusu bunun dışında kalan üreticiler ile kurum ve kurumlarında  dikkatine sunuyorum”

10 Mart 2022 Perşembe
PUTİN’İN ANLAMSIZ SAVAŞI NEREYE GİDER?

Rusya’nın savaşı yerine artık “Putin’in Ukrayna savaşı” dememiz daha doğru olur. Çünkü Rus halkının bile inanmadığı bir savaş bu. Çünkü  kendi ırkından olan Slav halkına karşı savaşı dünyada olduğu gibi Rus halkı tarafındanda destek bulmuyor.

05 Mart 2022 Cumartesi
HEYY BATI, HEYY NATO…

Birleşmiş Milletlerde, 4 Hristiyan ve 1 Budist Çin dışında başka dine mensup kimsenin veto hakkı yok. Dünya’nın ikinci büyük dini müslümanların ses çıkartma hakkı ve veto hakkı hiç yok.