PINAR HOLT

pinarholt75@gmail.com
15 Şubat 2021 Pazartesi
NE EKERSENİZ ONU BİÇERSİNİZ

‘Bir annenin en büyük hazinesi kızı ise, bir kızın da parlayan yıldızı annesidir’ diye bir söz duymuştum bir yerlerde. Gerçekten de, bir kız çocuğu için rol modeli, ilk arkadaşı annesidir.

19 Aralık 2020 Cumartesi
REHİNECİ

Sizlerle bugün paylaşacağım aile hikayemizi bir süre önce teyzemden dinlemiştim. Ailece hikaye anlatmayı severiz. Biz çocukken rahmetli annanem dört torununu da eteğinin etrafına toplar, kendi yaşamı ve ailesi ile ilgili bir sürü hikayeler anlatırdı.

28 Ekim 2020 Çarşamba
'BEN' KALARAK 'BİZ' OLABİLMEK. İŞTE BÜTÜN MESELE BU!

Kadın erkek ilişkileri aynı bir terazi gibidir. Kantarın bir tarafında kendi benliğimizi kaybetmeden, diğer tarafında ‘biz’ olarak dengede kalabilmektir.

30 Eylül 2020 Çarşamba
İMKANSIZ DEME!

Değerli Dostlar, Bu ay ki yazıma Audrey Hepburn’ün çok sevdiğim bir sözü ile başlamak istedim. ‘İmkansız deme o kelimenin içinde bile imkan vardır.’

27 Ağustos 2020 Perşembe
BUGÜNÜ DAHA NASIL GÜZEL YAŞAYABİLİRİM?

Son zamanlarda ‘Canım hiç bir şey yapmak istemiyor. Hiç bir konuda heyecan hissetmiyorum. Hiç bir şey umrumda değil!’ gibi söylemler benim kulağıma çok fazla gelmeye başladı. Bunun üzerine, bu köşe yazımda motivasyonu yüksek, canlı bir hayat oluşturabilmek için neler yapabiliriz konusunda bilgi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

17 Temmuz 2020 Cuma
KİŞİSEL GELİŞİMDE KİLOMETRE TAŞLARI

 Değerlerli Dostlar, Bugün konumuz kişisel gelişim. Kişisel gelişimin tanımı için; farkındalığımızı, bilgimizi ve becerilerimizi genişleterek ve tüm potansiyelimize ulaşarak, hayatımızda gerçek mutluluğu deneyimleyebilmek diyebiliriz.

09 Haziran 2020 Salı
KARANTİNADA EŞLER ARASI ÇATIŞMALAR

 Korona virüsü hayatın her alanında olduğu gibi, ilişkilerin mekaniği de değiştirdi. Farklı yerlerde yaşayan partnerler, karantina nedeniyle haftalarca birbirlerini göremedikleri için özlem duyarken; uzun yıllardır birlikte yaşayan ya da evli olan çiftler birbirleriyle her zamankinden daha uzun saatler harcamaya başladılar. Bu durum bazı ilişkilerin bağlarını derinleştirirken, bazı ilişkileri ise kopma noktasına getirdi.

01 Haziran 2020 Pazartesi
ZOR GÜNLERİ DUVAR ÖREREK DEĞİL, KÖPRÜ KURARAK ATLATALIM!

 Çevremizle yaşadığımız bütün kavga, tartışma ve sürtüşmeler aramızda yaşadığımız iletişim sorunları sebebiyle ortaya çıkar.

18 Mayıs 2020 Pazartesi
DUYGULARIMIZIN BEDENİMİZE ETKİSİ

Ciddi sağlık problemleri ile boğuşan insanlara 'En büyük arzunuz ne olurdu?' diye sorsak, cevapları büyük bir olasılıkla, eski sağlıklı ve mutlu günlerine geri dönmek istemeleri olurdu

10 Mayıs 2020 Pazar
DİJİTAL MAHREMİYET

Dijital Mahremiyet bana göre; sosyal yaşamda Mahremiyet Bilinci gelişmiş bireyin dijital platformları kullanırken de aynı hassasiyeti gösterebilmesidir.