SALİM YILMAZ

salimyilmaz1967@gmail.com
20 Ocak 2021 Çarşamba
KÜRESELLEŞME

Genel anlamıyla tanımlayacak olursak; dünyanın her yönden bir bütünleşme sürecine evrilmesi diyebiliriz. Mal ve hizmetlerin, fikirlerin, kültürlerin gümrük duvarlarına takılmaması şeklinde süslemek de olası..

14 Ocak 2021 Perşembe
YAŞAM

98'in mayısı bavulunu toplayıp gitmeye hazırlanırken; hemşirenin kızımı kucağıma verdiği andaki şaşkın bakışlarımdaydı yaşam..

10 Ocak 2021 Pazar
BALKON

Hayır; balkon konuşmalarının gürültüsüne taşımak niyetinde değilim sizi. Ege ve özellikle İzmirliler için bir evin olmazsa olmazı balkon üzerine laflayalım istedim. Salgın nedeniyle daha da önem kazanan balkonlarımız üzerine..

09 Ocak 2021 Cumartesi
GENERAL GİAP

General Giap 1911 yılında Vietnam’da Kuang Binh’te dünyaya gelmiş. Beş büyük savaşın içinde yer almış bir asker.

03 Ocak 2021 Pazar
MOBİLET EGZOZUNU SOLUYUP SAÇMALAYANLAR

Her sabah adet edinmişizdir; uyanıp birbirimize ‘ Günaydın ‘ dedikten hemen sonra Türk Kahvelerimizi yudumlamayı.. O huzurlu yudumlara ortak edeceğimiz arkadaş ve dost konusunda görece zengin sayılırız.. Bu bağlamda, o dost sesler eşlik eder sabahın mahmurluğuna.

28 Aralık 2020 Pazartesi
HDP

Şimdiki HDP’nin yolculuğu 1990 yılında HEP ile başlayıp; DEP, HADEP, DEHAP, DTP ve BDP ile devam etmiş!.

25 Aralık 2020 Cuma
GEZ ve OKU

Çok gezen mi yoksa çok okuyan mı bilir diye bir soru vardır? Görece okuyan ve gezen biri olarak benim bu soruya yanıtım; okudukça ve gezdikçe ne denli bilgisiz olduğumu anlamamdan ibarettir!

15 Aralık 2020 Salı
AŞI TARTIŞMASI

Dikkat edelim!. Bilgisiz ilgililerin saçma sapan açıklamaları virüsten daha hızlı yayılıyor ve daha tehlikeli. Başta sağlıkçılar olmak üzere konunun uzmanlarını izlemek ve onların önerilerini ciddiye alıp uygulamak gerekiyor. ‘ Bilmiyorum ‘ demek çok soylu bir yanıttır.

06 Aralık 2020 Pazar
İZMİR’DEN

Yaşam döngüsünde milim kıpırdamayan bir duruşum olduğunu gururla ifade etmeliyim.. Hal böyle olunca yüzlerce yazı yazsam da; kendimle çelişmeyeceğimin ayırdındayım.. Siz de yazın bana.. Portalda e-posta adresim var.. En azından İzmir’de bir kardeşiniz, ağabeyiniz, evladınız var..

26 Kasım 2020 Perşembe
ESKİ

Yaşadığımız ya da yaşamak zorunda olduğumuz/bırakıldığımız bu feci dönemde eski günlere öykünmeyi sadece nostalji kavramıyla açıklamaya kalkmak beyhude bir çaba olacaktır sadece!.