DİLEK ELMAS

dilekgencelmas@hotmail.com
09 Ocak 2021 Cumartesi
HOŞ GELDİN YENİ YIL

Yeni yılda herkese merhaba, sağlık ve huzura dair her güzel şey hepimizi bulsun tüm Dünya’yı sarsın ve biz de artık birbirimize sarılabilelim.

22 Aralık 2020 Salı
MÜKEMMEL FİZİK II

Farklı şekil ve boyutlara sahip olan şeyler sadece, köfteler ve kar taneleri değildir. Vücutlarında elbette farklı şekil ve ölçüleri vardır. Bunlar arasında elma, armut, kum saati, telefon direği sayılabilir. Genetik elbette şeklimiz ve ölçülerimiz üzerinde etkilidir.

14 Aralık 2020 Pazartesi
MÜKEMMEL FİZİK

Hep arzuladığınız fiziğe nasıl kavuşursunuz? ‘’Hiçbir tatlı sıkı bir karın kadar güzel değildir’’ (Fitnessçı sözleri bunlar) doğru söze ne denir!

09 Aralık 2020 Çarşamba
KULAKTAN KULAĞA TİCARET!

Kıvanç Tatlıtuğ zarar mı etti? Başarmak isteyenler için fırsat, istemeyenler için mazeret çoktur. Neden böyle bir cümle ile başladım yazıma? Hemen anlatıyorum.

24 Kasım 2020 Salı
KOZMETİK Mİ? DERMOKOZMETİK Mİ?

Günümüzde kozmetikler ana olarak ikiye ayrılır. Kozmetik ve dermokozmetik (MD). Bu iki grubun üretim süreci aynıdır, içerikleri farklıdır.

10 Kasım 2020 Salı
DEPREM

İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Tüm depremzedelere geçmiş olsun dileklerimi buradan iletiyorum.

27 Ekim 2020 Salı
ÇEMBER DARALIYOR

Hastalık için söylenmiş daha o kadar çok söz var ki. Hastalık insanlık ile yaşıt. Çok çeşitli hastalıklar var ve hastalıklar bireyseldir, ancak bulaşıcı hastalıklar sıkıntılıdır, aynı zamanda birçok insanı etkiler, grip gibi.

28 Eylül 2020 Pazartesi
GAPS DİYETİ NDEİR?

Gaps diyeti, bağırsak sağlığının genel, fiziksel ve zihinsel sağlıkla bağlantılı olduğu görüşünü izler.

17 Eylül 2020 Perşembe
HOLİSTİK BESLENME NEDİR?

Daha önce size sirkadiyen beslenmeden bahsetmiştim.  Beslenme konusunda sirkadiyen beslenme bir alt başlık. Yeni nesil diyet ve beslenme programlarını  tek bir başlık altında toplamak istersek sanırım bu başlık en iyi holistik beslenme olur.

31 Ağustos 2020 Pazartesi
NAHL, BAL ARISI

‘’Nahl suresi Kur’an’ın 16.suresidir. sure 128 ayetten oluşur. Sure ismini 68. Ayetinde geçen ve bal arısı anlamına gelen ‘’nahl’’ kelimesinden almıştır. Sure Allahın emri gelecektir ifadesiyle başlar.’’