EZGİ KAYGISIZ

ezokaygisiz@gmail.com
25 Ekim 2020 Pazar
SEVDİĞİM ŞEYLERİN LİSTESİ

Zaman inanılmaz bir olgu. Sizce de öyle değil mi? Sanki her şeyi zamana karşı yapıyoruz. Her şey tükenir; bir şeylerin zamanı.. Peki ya, zamanın ta kendisi?

06 Ekim 2020 Salı
DOYAMADIĞIM TÜM APTALLIKLARIMA..

“Geçmişin keşkeleri ve geleceğin endişeleri şu anımızı çalan iki hırsızdır.”

14 Eylül 2020 Pazartesi
DÜŞLER VE DÜŞÜNCELER HAPİSHANESİ

 İç sesim bazen bana karşı hiç nazik olmuyordu, onun buyurgan ve zorba tavrı beni olmadığım ya da olmak istemediğim birine dönüştürüyordu. Kendi kısıtlama ve kurallarımı geliştiriyordum adeta.

13 Ağustos 2020 Perşembe
YEDİNCİ TAT

 Söylediklerini bir kez daha düşündüm. Doğru şeyler söylüyordu. Doğru şeyler ama yanlış bir anlatımla..

01 Ağustos 2020 Cumartesi
Bkz. ÖLÜM LİSTESİ: KADININ ADI VAR!

Hülya, Canan, Selma, Zekiye, Fatma, Pınar, Münevver, Özgecan, Şule, Ceren, Ayşe, Derya, Emine, Mehtap... O kadar çok isim var ki ‘ölüm listesi’nde..

12 Temmuz 2020 Pazar
YETİŞKİN SAKLAMBACI VE KAPLUMBAĞA VAKASI

İçimden hala sayıyordum; kırk yedi, kırk sekiz, kırk dokuz.. Sanırım beni bulamayacaklardı. Saklandığım yerden çıkmalı mıydım? Yine de bir ebe/sobe durumu yoktu. Bu durumda kazanan belli miydi? 

10 Temmuz 2020 Cuma
MUTLU SARI, ÖZGÜR MAVİ, HUZUR YEŞİL!

Beni tanıyanlar bilir; benim kendimi tanımadığımı.. Ancak çabalıyorum ki zaten bu, bu şekilde işler. Kendini tamamen tanıdığını düşünen insansa aldanır.

28 Haziran 2020 Pazar
YENİ NORMAL SÖMÜRÜLER

Yeni Normal’i yaşadığımız şu süreçte, pandemi süresince işini kaybeden, pandemi öncesinde de işsiz olup, bu arayışı uzayanlar tekrardan iş bulma ümidiyle başvurularını hızlandırdı. Peki ya bizi bu dönemde bununla ilgili neler bekliyor?

13 Haziran 2020 Cumartesi
PARDON, SIRADA MISINIZ?

Havadaki nem miktarının oldukça yüksek olduğu bir yaz günü klimasız ortamda erimeden durabilme ihtimalinin oldukça düşük olduğunu biliriz. İşte böyle bir gün evin rutin ihtiyaçları için civardaki küçük ve havasız bir markete yollanmıştım.

01 Haziran 2020 Pazartesi
YİNE YENİ YENİDEN 'NORMAL'..

Bugün 01 Haziran 2020. Salgını kabullendik ve onunla -ta ki o tamamen bitinceye kadar- yaşamamız gerektiğini anladık zannediyorum. Salgından önceki hayatımıza bugün itibariyle ‘yeni şartlarla’ geri dönüyoruz.