EZGİ KAYGISIZ

ezokaygisiz@gmail.com
21 Eylül 2021 Salı
BEZELYESİNİ AYIKLAYANLAR KULÜBÜ

 Ispanak yemeğini yemeyi inatla reddediyordum. Annemle göz göze geldik. “Yiyeceksin!” der gibi bakıyordu bana. Hayır, yemeyecektim.

08 Ağustos 2021 Pazar
ÇOCUK SÖZÜ: HAYAL ETTİĞİMİZ GELECEK

Dünyanın sonunu ne getirecek? Nasıl bir son zaten tamamlanmamış bir eseri yakıp, kül edecek? Kıyamet mi? Peki, nasıl bir kıyamet tüm insanlığı hem kurtarabilecekken hem de yok edebilir?

28 Haziran 2021 Pazartesi
GÖREVİMİZ: İKNA!

Kendimi ikna edemedim, tek başına anlamlı ve yeterli bir sebep gibi görünmedi bana. Bir şekilde harekete geçemedim, ikna olamadım. Ama şimdi pişmandım.

30 Mayıs 2021 Pazar
YILDIZLAR GÖKYÜZÜNÜN SÜSÜDÜR

 “İnsanların çoğu Dünya’yı korkutucu bir şey olarak görüyor ve yalnızca bu nedenden dolayı da Dünya gerçekten korkutucu bir şey oluyor.”

09 Mayıs 2021 Pazar
MAYIS GÜLLERİ, ADALAR VAPURUYLA YOLCULUK VE YILDIZLARDA PİKNİK...

Mayıs’ın neşesi, huzuru, güllerin kokusu ve Güneş’in parlak selamıyla ara sokakları turlayıp, keşfetmelerimizi... Acaba hangi dondurmalardan alsak diye tatlı küçük, önemsiz söylem ve telaşlarımızı...

18 Nisan 2021 Pazar
İLETİŞİMİN MATEMATİĞİ

Okula gitmek için uyandığım bir sabahtı. Günlerden Çarşambaydı; bizim meşhur Çarşamba yemeklerini yediğimiz ve en sevmediğim gün olan Çarşamba...

05 Nisan 2021 Pazartesi
Hayatım(ız) PR

 En basit bir işi dahi yaparken avaz avaz bağıracaksın ki herkes duysun. Sloganımız artık, “Az laf, çok iş!” değil.

08 Mart 2021 Pazartesi
İŞTE İLETİŞİM

 Unutmayın, ‘kendini tanımak’ hayat boyu devam eder; bu süre zarfında kendinize hep ‘açık’ olun. 

21 Şubat 2021 Pazar
MERDİVENLİ YOL

 Yaşamak için varız. Sadece var olarak yaşayamayız. Çocukluğunuzdaki gibi fütursuzca yaşayın, karnınızı doyurduğunuz gibi ruhunuzu da doyurun. 

24 Ocak 2021 Pazar
YAŞAM İÇİNDEKİ YOLCULUĞUMUZ: DUYGU DÜNYASI

 İşte o zaman rol yapman gerekmez yani kendinle başbaşa kaldığın o uykudan önceki anlar; hani uyumak için odana çekildiğin o anlar..