Eğitim Koçu AYŞEGÜL YILDIZ

bilgi@yenibirsoluk.com
31 Ağustos 2020 Pazartesi
ERGENLİKTE DEPRESYON

Ergenlik çağındaki bireyde aşağıdaki belirtilerden ikisi iki hafta boyunca görülüyorsa ve hayatını etkiliyorsa yardım alınması gerekiyor demektir.

05 Ağustos 2020 Çarşamba
YKS TERCİHLERİ

Ülkemizin eğitim adına son gündemini YKS sınav sonuçlarının açıklanması ve beraberinde yaşanan sevinçler ya da üzüntüler oluşturuyor.

26 Temmuz 2020 Pazar
LGS TERCİH

Geçtiğimiz günlerde 1 milyon 472 bin 303  öğrencinin girdiği LGS sonuçları açıklandı.

04 Temmuz 2020 Cumartesi
MESLEK SEÇİMİ 

Mesleğin hayatının devamında seninle gelecek olan hayat arkadaşındır. Aldığın eğitimler, seçtiğin okul ve okuduğun bölüm seni hayatının geri kalanında takip edecek bir gölge gibidir adeta. Bu gölgenin sana kol kanat germesini istiyor isen seçimini belli kriterlere göre yapmalısın.

26 Haziran 2020 Cuma
YKS TAVSİYELERİ

Sınavdan bir gün önce ve sınav günü için tavsiyeler;

19 Haziran 2020 Cuma
20 HAZİRAN LGS

Cuma gününüzü sınav stresinden uzak kalmaya çalışarak geçirmenizi tavsiye ederim.

14 Haziran 2020 Pazar
STRES NEDİR

"Stres nedir " sorusuna cevap vermekle başlamak güzel bir giriş olacaktır elbette. "Stres,  kaygıdır..." Bu kadar mı diyorsun sanırım,o zaman devam edelim...

07 Haziran 2020 Pazar
SINAVA DOĞRU

Sınava az kaldı. Ağır ve emin adımlarla bitiş çizgisine geliyorsunuz artık. Son dokunuşlar, eksikler, toparlamalar vs. yoğun olarak ediyor. Sınava adım adım yaklaştığımız bu süreçte zihin ve psikolojik anlamda hazırlayabilecek maddelere göz atalım

31 Mayıs 2020 Pazar
KENDİNİ GERÇEKLEŞTİREN ÖĞRENCİ

Kendini gerçekleştirme ihtiyacı kişinin özgürlüğünü ve kimliğini eline almasıdır. Bunun için atılan adımlar da anlamlı ve önemlidir.

24 Mayıs 2020 Pazar
SINAV VE MOTİVASYON

Bizi motive eden ve davranışlarımıza yön veren etkenleri ihtiyaçlarımız, önemsediğimiz ve duygusal bağ kurduklarımız, isteklerimiz ..vs. olarak ifade edebiliriz. Motivasyon ne kadar güçlü ise amaca giden yolda çıkan engeller o kadar kolay aşılır.