Eğitim Koçu AYŞEGÜL YILDIZ

bilgi@yenibirsoluk.com
31 Mayıs 2020 Pazar
KENDİNİ GERÇEKLEŞTİREN ÖĞRENCİ

Kendini gerçekleştirme ihtiyacı kişinin özgürlüğünü ve kimliğini eline almasıdır. Bunun için atılan adımlar da anlamlı ve önemlidir.

24 Mayıs 2020 Pazar
SINAV VE MOTİVASYON

Bizi motive eden ve davranışlarımıza yön veren etkenleri ihtiyaçlarımız, önemsediğimiz ve duygusal bağ kurduklarımız, isteklerimiz ..vs. olarak ifade edebiliriz. Motivasyon ne kadar güçlü ise amaca giden yolda çıkan engeller o kadar kolay aşılır.

17 Mayıs 2020 Pazar
SINAV KAYGISININ NEDENLERİ

Kaygı, stres anında olabilecek şeylerden de bahsettim. Bu yazımda da kaygının nedenleri üzerinde daha derinlemesine durmak istedim.

10 Mayıs 2020 Pazar
DEĞİŞEN SINAV TARİHLERİ

Yine yaşadığımız zor günlerden kaynaklı olarak sınav tarihlerimiz hakkında birtakım değişiklikler oldu. Bu değişiklikte LGS öğrencilerimize ek zaman verilirken, YKS öğrencilerimizin sınav tarihleri bir ay olarak öne alındı. Her iki sınav grubu öğrencilerimiz için söylemek istediğim birkaç şey var elbette.

03 Mayıs 2020 Pazar
31 MAYIS KARARI

Görünen o ki, bu sene okullarımız ev, sınıfımız odamız, sıralarımız da ders çalışma masamız olmaya devam edecek.  Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk 31 Mayıs’a kadar eğitim öğretimin online devam edeceğini duyurdu.

23 Nisan 2020 Perşembe
ÖYLE BİR RÜYA

Maviliğin içindeyim, derinliğinde kaybolarak. Büyüklerimiz hep derlerdi elbette ama “hemen etkisi altına alır bir daha da çıkamazsın” dememişlerdi mesela.

16 Nisan 2020 Perşembe
SEVDİKLERİNLE MİSİN.. O ZAMAN BOŞ VER..

Öncelikle hepimize sağlığımızın yanında huzur ve sükunetimizi koruyabildiğimiz günler dileyerek yazıma başlamak istiyorum. 

11 Nisan 2020 Cumartesi
BU LGS FARKLI LGS

Hem ülkemiz hem de dünyamız zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Eminim hiç birimiz bu sürecin böylesine zorlu olacağını düşünmüyorduk.

04 Nisan 2020 Cumartesi
COVİD 19 GELDİ HEDEF YÜKSELDİ

Bu dönem öyle sürpriz bir seçenek sundu ki; bu senenin başında koyduğun hedefleri iki tık yukarı çekebilirsin. Bu çetin günleri kendine avantaja dönüştür . Krizden karlı çık. Kazanan sen olursun.

02 Nisan 2020 Perşembe
CORONA GİDECEK SINAV KALACAK

Biliyorum her şey sekteye uğradı. Hepimizin yapacakları, planları vardı. Erteledik... Zamanı gelince yaparız dedik.