DİLEK BOZKURT

didenboz@hotmail.com
17 Şubat 2021 Çarşamba
MADONNA FAHİŞE SENDROMU NEDİR ?

Cinsellikle ilgili kaleme alacağım teorik çok özel bilgiler yüklüyorum bu aralar. Girizgah olsun bu başlıkla bu yazı.

27 Ocak 2021 Çarşamba
NEYİ BİLMEDİĞİMİ BİLİYORUM

Görüyorum ki herkes bir tatmin peşinde.  Yaşam  uçsuz bucaksız.  Varoluş  olağanüstü  büyük - sınırsız ve başlangıçsız sonsuz.

19 Aralık 2020 Cumartesi
BELKİ DE FEMİNİST!

Tuhaf olan da şudur ki; lezbiyen olduğu düşünülen ve böyle anılan Sappho’nun  bir erkeğe duyduğu aşk sebebiyle yaşamına son vermiş olması...

07 Aralık 2020 Pazartesi
YOKSULLARI DEĞİL, ZENGİNLERİ DOYURAMIYORUZ !

Sahi ekonomisi kötü olan ülkelere yardım yapılacak gibi bir konu vardı değil mi? İçimizi paramparça eden bu duruma da yardım eli uzanır mı? Bu yardım eli hep bir hayırsevere mi kalır?

13 Kasım 2020 Cuma
TİYATRO İYİDİR, İYİLEŞTİRİR ...

Siverek'te ilkokul 2 ya da 3. sınıftayım sanırım, tiyatro ekibi gelmiş dediler haftaya şu gün şu saat vs. O gün geldi çattı hayatımda hiç tiyatroya gitmemiş bir çocuğum.

27 Ekim 2020 Salı
LİNÇ EDİLMEYE MÜSAİT BİR FİGÜR

Yurt dışında eğitim almış kız, İngilizce aksanlı konuşuyor dalga konusu oluyor. Linç edilmeye müsait bir figür ya artık, edelim de biraz da konuşulalım demiş iki kadın...

05 Eylül 2020 Cumartesi
UMUTSUZLUK  SALGINI  VAR !

Ülkede umutsuzluk salgını var, nasıl olmasın ki ?

21 Ağustos 2020 Cuma
MÜJDE  BEKLİYORUZ

Her gün sosyal medyada bir başka kadın için adalet talebinde bulunmak zorunda bırakıldık. Neden? Yetmez mi?

31 Temmuz 2020 Cuma
VİCDAN  REHBERİNİZ  OLSUN  EFENDİM

Dini inanç ritüeli olarak kabul edenler muhtemelen taşlayacaklar beni lakin bilmelerini isterim ki hayvanların canının katledilmesine sıcak bakmıyor olsam da böylesi hassas bir konuda saygı duyduğum da bir gerçektir.

19 Temmuz 2020 Pazar
İSTANBUL  SÖZLEŞMESİ  UYGULANSIN

Her geçen gün onlarca kadın fiziksel şiddetin yanı sıra, ekonomik, psikolojik ve cinsel şiddet gibi farklı şiddet türlerine maruz bırakılmaktadır. Kadın ölümleri nedenlerinin araştırmaları sonucu, ortaya çıkan bulgular kadınların biyolojik cinsiyet kimliklerinden ötürü ne yazık ki ağır bedelleri ödedikleri bir gerçektir.