SALİM YILMAZ

salimyilmaz1967@gmail.com
21 Eylül 2020 Pazartesi
UNUTULMAZ  SEÇİM  VAATLERİ

‘’ Ankara’ya deniz getireceğim ‘’ cümlesinde vücut bulur seçim vaatleri bir bakıma.. Çok vaat dinledim, o vaatlerin sahiplerinin seçim kazandığını gördüm de; gerçekleşen vaatlere şahit olmadım desem yeridir.

17 Eylül 2020 Perşembe
İBRET

Terso Recai’nin yeğeninin asker uğurlamasındaydı.. Bayraklı Tünelleri’ni kapatmışlar, halay çekmişler, havaya birkaç el sıkmışlardı!. Biraz halsizdi ama olsundu. Gitmemek ayıp kaçardı. Terso delikanlı çocuktu!.

12 Eylül 2020 Cumartesi
EYLÜL

Hiç unutmam; on yıl önce bir eylül başıydı. Oturduğum Evka3’ten işe gitmek üzere çalıştırdım arabamı. Yoğunluğa yakalanmamak için Ege Lisesi’ni sağıma alıp Ankara Caddesi’ne çıktım.

05 Eylül 2020 Cumartesi
FUAR

İzmir Enternasyonal Fuarı 91. kez kapılarını açıyor.

21 Ağustos 2020 Cuma
ULUSLARARASI  HUKUK

 Her ne kadar felsefe tüm bilimlerin kaynağı olarak kabul edilse de; sosyal bilimlerde ve disiplinlerde netliğin olmadığı, konuyla ilgili çoğu çalışanın kabul ettiği bir gerçekliktir. Bu durumun en hoyratça yaşandığı alanlardan biri Uluslararası Hukuktur.

13 Ağustos 2020 Perşembe
DEYMEN BENİM

 Nereye gidersem gideyim beynim de benle! Nereye gidersem gideyim;  kitaplarım , gazeteleri okumaya yarayan akıllı! telefonum  benle. Gündemin bombardımanı altında yaşıyoruz.

10 Ağustos 2020 Pazartesi
ETEKLERDEKİ TAŞLAR

 İç politikada, özellikle muhalefet kanadında rüzgarlar durulmuyor. İnce; sondan bir evvelki esintisinde ‘ Parti kurmuyorum, yola çıkıyorum ’ dedi. Fırtınayı 12 ağustosta estireceğinin mesajını da vermeyi ihmal etmedi.

08 Ağustos 2020 Cumartesi
MUHARREM  İNCE

Muharrem İnce, CHP içindeki mücadelesinde delege sultasına baş kaldırmış mıdır? Genel Başkan dahil, partinin yetkili kurullarının oluşturulacak bir teknolojik alt yapı ile üyeler tarafından seçilmesi konusunda alternatif ortaya koymuş mudur?

05 Ağustos 2020 Çarşamba
YAŞAMA  HAKKI

4 Kasım 1950 tarihli Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi; 2. Maddesinde herkesin  ‘’ Yaşama Hakkının ‘’ yasayla korunacağının garantisini verir.

30 Temmuz 2020 Perşembe
İKTİDARA  DOĞRU  KURULTAYI

CHP 37. Olağan Kurultayını yaptı.  Adı başlıkta yer aldığı şekliyle  ‘’ İktidara Doğru ‘’ idi!.