Anasayfa /  Foto Galeri

Lodosa dikkat! O ilimiz için sarı alarm verildi! 26 şubat Meteoroloji'den son dakika uyarısı

Meteoroloji'den birçok ilimiz için kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı yapıldı. Bazı bölgelerde ise çığ tehlikesine karşı vatandaşlar uyarıldı. Meteoroloji'nin hava durumu raporunda Marmara Bölgesi'nin de yağışlı olacağı bilgisine yer verildi. Peki İstanbul'da yağış var mı? Ankara ve İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji'den gelen son dakika raporuna göre yurt genelinde hava durumu raporu...

Lodosa dikkat! O ilimiz için sarı alarm verildi! 26 şubat Meteoroloji'den son dakika uyarısı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği, yarın (Perşembe) ilk saatlerden itibaren Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Lodosa dikkat! O ilimiz için sarı alarm verildi! 26 şubat Meteoroloji'den son dakika uyarısı - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: Yurt genelinde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege'de zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerinden fırtına(60-75 km/sa) ve yer yer kuvvetli fırtına (75-100 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

Lodosa dikkat! O ilimiz için sarı alarm verildi! 26 şubat Meteoroloji'den son dakika uyarısı - Sayfa 3

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın; sabah saatlerinden itibaren Marmara ile Kuzey Ege kıyılarından başlayarak zamanla Marmara, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden fırtına (60-75 km/sa) ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (75-100 km/sa) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ düşmesi riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir

Lodosa dikkat! O ilimiz için sarı alarm verildi! 26 şubat Meteoroloji'den son dakika uyarısı - Sayfa 4

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Genellikle parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden sonra batı kesimlerinin çok bulutlu ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın; sabah saatlerinden itibaren batıdan başlayarak zamanla tüm bölgede güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esmesi bekleniyor.

ÇANAKKALE °C, 18°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra çok bulutlu ve yağmurlu

EDİRNE °C, 19°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra çok bulutlu ve yağmurlu

İSTANBUL °C, 17°C

Parçalı bulutlu

KOCAELİ °C, 22°C

Parçalı bulutlu