Kılıçdaroğlu korsan yazılım aracılığıyla dinlenildi mi?

Adalet Yürüyüşü sırasında CHP’lilerin telefonunun Almanya’dan sağlanan bir virüsle takip edilip izlendiği iddialarına yönelik ilk açıklama az önce yapıldı...

Kılıçdaroğlu korsan yazılım aracılığıyla dinlenildi mi?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü sırasında CHP’lilerin telefonunun Almanya’dan alınan bir virüsle takip edilip izlendiği iddialarıyla ilgili hükümet kanadından ilk açıklama geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Hiçbir şekilde böyle bir yazılım almadık" dedi. Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü"nün casus yazılım aracılığıyla dinletildiği iddiasıyla ilgili konuşan Bakan Arslan, şöyle konuştu:

BTK İÇERİĞİYLE İLGİLENMİYOR: "Bu tür söylemleri biz de dinliyoruz. Konuyla ilgili Bilgi Teknolojileri Kurumu, bu anlamda sadece mahkemeler marifetiyle veya hakimler marifetiyle verilen kararlar çerçevesinde dinleme için uç veren bir kurum. BTK'ya karar geliyor, karar geldikten sonra da BTK içerisinde hakim arkadaşlar var. Onlar inceliyor, doğrudur derse uç veriyor. İçeriğiyle de ilgilenmiyor."

CHP'LİLER KEŞKE ÖNCE BİZE SORSAYDI... "BTK marifetiyle bu tür bir yazılımın satın alındığı ve bunun dinleme için kullanıldığı ifade ediliyor. Böyle bir şey yok. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Yüzde 100 söyleyeyim, bakanlık olarak bizim böyle casus yazılım almamız söz konusu olamaz. Keşke, CHP'liler ilk önce bize sorsalardı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER