Anasayfa /  Güncel

2023 TOGG çekilişi yapıldı mı? TOGG kura sonuçları açıklandı mı?

16 Mart'ta ön siparişleri başlayan ve 27 Mart'ta sona eren yerli ve milli otomobil TOGG'un kura çekiminin ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Merakla beklenen çekiliş gerçekleştirildi. İşte TOGG 29 Mart Çarşamba (bugün) yapılan çekilişin sonuçları...

Abone ol
Abone ol 29 Mart 2023 23:00

16 Mart'ta ön siparişleri başlayan ve 27 Mart'ta sona eren yerli ve milli otomobil TOGG'un kura çekiminin ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Merakla beklenen çekiliş gerçekleştirildi. İşte TOGG 29 Mart Çarşamba (bugün) yapılan çekilişin sonuçları...

TOGG ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Togg T10X kura çekilişi YouTube kanalı aracılığıyla yayınlandı. Noter huzurunda yapılan kura çekimi sonrası sonuçlar ve isim listesi duyurulacak. Togg kura çekilişi özel yayını saat 21:00'de başladı ve 10 dakika sürdü. Saat 22:30'da Togg çekiliş listesi sonuçları açıklandı.

Togg çekiliş sonuçları listesi https://www.togg.com.tr sitesinde ve Trumore uygulamasında yayımlandı.

TOGG ÇEKİLİŞ SÜRECİ 2 ADIMLI OLACAK

Yerli otomobil Togg'un çekiliş süreci asil ve yedek liste olmak üzere 2 kademeli olacak. Togg çekiliş sonucu ayrıca şanslı 20 bin kullanıcının yanı sıra 20 bin kişilik yedek liste de belli olacak. 2023 senesi için planlanan teslimatlarda iptallerin yaşanması halinde, yedek listedeki kullanıcılar devreye alınacak.

YERLİ OTOMOBİL BAŞVURU SÜRECİ SONA ERDİ

Türkiye'de ilk defa uçtan uca dijital satış yöntemiyle gerçekleşen Togg T10X ön sipariş sürecinde dijital çekiliş heyecanı gerçekleşti. Togg ön sipariş sürecinde ön ödeme için kredi kartı ve banka yoluyla e-Cüzdan'a yapılan transferler, 27 Mart günü saat 17.00'ye kadar işlem yapıldı ve aynı gün saat 22.00'de sipariş sistemi kapatıldı.16-27 Mart tarihleri arasında Trumore uygulamasından ve Togg websitesi aracılığıyla ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi, bugün noter huzurunda yapılacak dijital çekilişe katılmaya hak kazandı.

TOGG ÇEKİLİŞİ NASIL YAPILACAK?

Togg'un, websitesi ile Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş numaralarıyla isim ve soyisimlerinin ilk harflerinin bulunduğu sıralı listeyi açıkladığı kullanıcılar arasından şanslı 20 bin kişi, 2023 yılında teslim edilecek T10X için ön sipariş hakkı kazanacak.Asıl ve yedek liste dışında kalan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler de (60 bin TL) Trumore cüzdanları aracılığıyla iade edilecek. Ancak 2023 senesi teslimatları için yedek listeden asıl listeye geçemeyenler 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle T10X sipariş edebilecekler. Bu siparişi verenler, 2024 senesi Haziran ayına kadar herhangi bir çekilişe girmeden akıllı cihazlarını teslim alabilecekler.

İKİ DONANIM SEVİYESİ VE İKİ BATARYA SEÇENEĞİ SUNULACAK

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki ayrı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. T10X'in 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunarken, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim değeri ise 16,9 kWh/100 km (WLTP).
T10X'in fiyatları şöyle oluştu:

V1 RWD Standart Menzil 953 bin TL
V2 RWD Standart Menzil 1 milyon 55 bin TL
V2 RWD Uzun Menzil 1 milyon 215 bin TL
Çift motorlu T10X AWD 29 Ekim'de özel seri ile yollarda olacak

BEKLENEN SÜRE KADAR EK GARANTİ VE TRUGO'DAN AYLIK 85 KWS ENERJİ DOLUM HAKKI

Çekiliş sonuçlandığında asıl ve yedek listeye girmeye hak kazanan 40 bin kişi, akıllı cihazlarını teslim almaya kadar geçen zaman boyunca da çeşitli ayrıcalıklara sahip olacak. Kullanıcıların hesaplarına nisan ayından itibaren, teslimat gerçekleşene kadar geçen zaman için ilave garanti süresi eklenip, Trugo'dan da aylık 85 kWs enerji dolum hakkı verilecek.


SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN CANLI YAYIN

Togg sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanacak çekilişte, sipariş hakkı kazanan kullanıcılar akıllı cihazlarının teslimat tarihi geldiğinde, ön ödeme tutarı düşülmüş bir şekilde kalan ödemelerini alacak. Asıl ve yedek listede olmayan kullanıcıların yaptıkları ön ödemeler ise hesaplarına iade edilecek.

Yorumlar