Anasayfa /  Foto Galeri

Ünlü Moda Tasarımcısı açıkladı: Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir?

İlk defa İstanbul’a gelen Philipp Plein, Opmar Optik mağazalarını ziyaret ederek yüz tiplerine göre uygun gözlük nasıl seçilmesi gerektiği ile ilgili önemli önerilerde bulundu. Kaç Yüz Şekli var? Yüz Şeklinizi nasıl belirlersiniz? Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir? Tüm ayrıntılar haberimizde

Ünlü Moda Tasarımcısı açıkladı: Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir? - Sayfa 1

Ünlü Moda Tasarımcısı açıkladı: Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir?

İlk defa İstanbul’a gelen Philipp Plein, Opmar Optik mağazalarını ziyaret ederek yüz tiplerine göre uygun gözlük nasıl seçilmesi gerektiği ile ilgili önemli önerilerde bulundu. Kaç Yüz Şekli var? Yüz Şeklinizi nasıl belirlersiniz? Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir?

Ünlü Moda Tasarımcısı açıkladı: Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir? - Sayfa 2

Güneş gözlüğü seçimi denildiğinde öncelikli olarak belirlenmesi gereken kriter yüz şekli diye belirten Philipp Plein; Yüz şekline uygun seçilmeyen gözlük modelleri yüz şeklini ya da ifadesini istemediğiniz şekilde gösterebilir. Kendi yüz tipinizi belirlemek için öncelikli olarak bir ayna karşısına geçmeniz ve saçlarınızı gergin bir şekilde geriye doğru toplamanız gerekir. Daha sonra yüzünüzü serbest bırakıp herhangi bir mimik yapmadığınızda yüz şeklinizi çok daha net belirleyebilirsiniz.

Ünlü Moda Tasarımcısı açıkladı: Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir? - Sayfa 3

Oval Yüzler
Oval yüzler, en şanslı yüz tipi diyebilirim. Hemen hemen bütün güneş gözlüğü modellerini kullanabilirler, oval yüzler yumuşak ve uyumlu konturlara sahiptir. Küçük bir alın, yuvarlak bir çene ve çekik elmacık kemikler oval yüzlerin en spesifik özelliği. Gözlük modelleri için ideal yüz şekli diyebilirim.  Bunun nedeni ise her türlü tasarım ve büyüklük ile uyumlu olması. Oval yüz tipine; kare, dikdörtgen, cat-eye, pilot, damla, diamond gibi farklı çerçeve modelleri yakışır. Oval yüz tipleri sadece yuvarlak ve oval gözlük tiplerinden uzak durması gerekir. Bunun nedeni ise oval ve yuvarlak gözlük modelleri oval yüzleri daha dolgun ve geniş gösterebilir. Philipp Plein fall/winter kış güneş gözlüğü koleksiyonundan SPP074_700 modelini önerebilirim.

Ünlü Moda Tasarımcısı açıkladı: Yüz Şeklinize Uygun Güneş Gözlüğü Modelleri Nasıl Seçilir? - Sayfa 4

Yuvarlak Yüzler
Yuvarlak yüzler çene bölgesi daha yuvarlak ve yüz daha kısa olduğu için daha toplu görünen bir yüz tipi. Yumuşak ve düz konturlara sahip geniş ve belirgin elmacık kemikler ile geniş algılanabilecek bir yüz tipidir. Yuvarlak yüzler için belirgin olmayan, ince çerçeveler önerebilirim. Daha ince hatlı, sapları metal, çerçevesi yok gibi olan, yüz genişliğini vurgulamayacak keskin kenarlı gözlük modelleri tercih edilmelidir. Kare ve dikdörtgen çerçeve modelleri yuvarlak yüzler için idealdir. Kapalı çerçeve modelleri ve alt çerçevesi olmayan modeller yuvarlak yüzleri daha uzun ve zayıf gösterebilir. Philipp Plein yeni sezon gözlüklerinden SPP072_709 modeli yuvarlak yüzler için öneriyorum.