Anasayfa /  Ekonomi

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer doların 35 TL olacağı tarihi açıkladı!

Dolar yorumları ile tanınan Selçuk Geçer'den son dakika dolar yorumu geldi. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer doların 35 TL'yi göreceği tarihi açıkladı.

Abone ol
Abone ol 02 Aralık 2022 16:00

Dolar yorumları ile tanınan Selçuk Geçer'den son dakika dolar yorumu geldi. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer doların 35 TL'yi göreceği tarihi açıkladı.

Doların 35 TL olacağına dikkat çeken Geçer sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Selçuk Geçer'in "Asgari ücretin yıllar içinde dolar bazında hikayesi" dediği paylaşımı şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası(TCMB), faiz kararı sonrasında dolar endeksi gerilese de dolar/TL kuru yatay bir seyir izlemeye devam etmişti. Doların ne kadar olacağı ise her zaman ayrı bir merak konusu oldu. Finans uzmanı Selçuk Geçer yaptığı açıklamalar ile birlikte kritik yorumlarda bulunmaya devam ediyor. Her konuşmasında farklı alanlara dikkat çeken Geçer bu konuşmasında ise doların 35 TL olacağını işaret etti.

Selçuk Geçer tarafından son yapılan sosyal medya paylaşımında başarılı ekonomist, "ABD’de aniden gelişecek çok yüksek bir enflasyon görürsek ki ortalama %8.5-9 aralığı gibi, düşük bir ihtimal de olsa o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebiliriz” ifadelerini kullandı.

"ABD’de aniden gelişecek çok yüksek bir enflasyon görürsek ki ortalama %8.5-9 aralığı gibi, düşük bir ihtimal de olsa o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebilir. Dolar endeksi bugün 0.225 yükselişle güne başladı. Yeni haftada 106.135 seviyesinden de işlem görüyor. Dolar 35 TL olacak. Görünen o ki ABD enflasyonu frenlemiş gibi. Önümüzdeki aylarda ki ortalama 3-4 ay olabilir bu süreç dolar değer kaybederken Türkiye’de yükselmeye devam edecek."

Selçuk Geçer ABD enflasyonun frenlemiş gibi olduğundan bahsederken dövizde değer kayıpları yaşanacak iken Türkiye'de ise dolar/TL karşısında değer kazanacağını iletti. 

"Doların yükselme şansının yok edildiğini belirtti. ABD’de enflasyon gerilime sinyali ise verilmişti. Önümüzdeki zamanda oluşabilecek olağanüstü durumları bir kenara alırsak dolar değer kaybedecek. Ancak Türkiye’de dolar düşmeyecek" ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler dolar Selçuk Gezer
Yorumlar