Trabzonspor'dan 10 Kasım mesajı!

Trabzonspor Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80.yılında resmi internet sitesinden 10 Kasım mesajı yayınladı.

Trabzonspor'dan 10 Kasım mesajı!

Trabzonspor Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80.yılında resmi internet sitesinden 10 Kasım mesajı yayınladı.İşte Trabzonspor Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan 10 Kasım mesajı...

Ahmet Ağaoğlu, ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ münasebeti ile yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

10 Kasım tarihinin Türk Milleti için sembolik önemi, yalnızca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değildir. Bu gün, aynı zamanda Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için çizdiği idealleri gerçekleştirme konusunda yol alma günüdür. Seneler öncesinde Atatürk, Cumhuriyetimizin gelecek kuşaklarına yönelik olarak, ‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir’ demişti. ‘Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu, onun eserlerinde ve geleceğe yönelik yüksek öngörüsünde yaşamaktadır.

Biz 10 Kasımlarda bir yandan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken; diğer yandan O’nun aydınlık yolundan azim ve kararlılıkla yürüdüğümüzü göstermek zorundayız. Asıl ödevimiz; devletimize, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkmak olmalıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu, ulusal bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde derin bir özlemle anarken, Trabzonspor Kulübü olarak Cumhuriyet’i daha iyi bir geleceğe taşımak için elimizden geleni yapacağımızı vurgulamak istiyorum.

Saygılarımla.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER