Anasayfa /  Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan sözleşmeli personel alımı müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sözleşmeli posizyonlara personel alımı yapılacağını açıkladı. Bakan Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

Abone ol
Abone ol 27 Şubat 2020 17:29

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sözleşmeli posizyonlara personel alımı yapılacağını açıkladı. Bakan Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı Bakan Bekir Pakdemirli tarafından açıklandı. 1,163 mühendis, 11 sağlık teknikeri, 50 teknisyen, 139 tekniker ve 790 veretiner hekim alınacağı açıklandı.

BAKAN PAKDEMİRLİ TWİTTER’DAN DUYURDU

Bakanlığımız bünyesinde istihdam edilmek üzere

– 1.163 Mühendis,

– 11 Sağlık Teknikeri,

– 50 Teknisyen,

– 139 Tekniker

– 790 Veteriner Hekim

Toplamda 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapıyoruz.  Genç kardeşlerime hayırlı olsun.

BAKANLIĞA 2 BİN 153 PERSONEL ALINACAK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı'na mühendis, sağlık teknikeri, teknisyen, tekniker ve veteriner hekim olmak üzere toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Aday Memur Temel Eğitim Programı 18-27 Şubat tarihleri arasında Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılıyor. Aday memurların eğitim programının kapanış töreni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gerçekleşti. Bakan Pakdemirli, 488 aday memur için düzenlenen 10 günlük eğitiminin sona erdiğini açıkladı. Bakanlığın hedeflerine ulaşması için insan kaynaklarını etkin ve verimli kullanımının önemine değinen Bakan Pakdemirli, aday memurlara seslenerek, "Suyu da bizden sorarlar, havayı da. Hayvanı da, toprağı da, ormanı da, meteorolojiyi de, gıdayı da bizden sorarlar. Bakanlığımızın logosundaki üç kırmızı şerit hava, toprak ve suyu temsil eder" dedi.  

İnsan kaynaklarında farklı bir yönetim biçimine geçildiğini belirten Bakan Pakdemirli, artık fark yaratan, çalışan personelin mükafatlandırılacağı ve bununla ilgili ayrıntıların da önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi. 150 bin kişilik büyük bir aile olduklarını belirten Pakdemirli, aday memurlara, fark yaratan ve işini heyecanla yapan kişiler olmaları gerektiği gibi çeşitli nasihatlerde bulundu.

Bir müjde açıklayacağını da belirten Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ismi ne olursa olsun adının yaşam bakanlığı ve yaşamın her alanına dokunan bir bakanlık olduğunu kaydetti. Pakdemirli, "Çok uzun zamandır bekleniyor. Tarım ve orman Bakanlığımıza 1163'ü mühendis, 11'i sağlık teknikeri, 50'si teknisyen, 139'u tekniker, 790'ı veteriner hekim olmak üzere toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapacağız. Başvuru tarihi en yakın zamanda ilan edilecektir. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

 

Yorumlar