Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

İŞKUR üzerinden farklı mesleklerde işçi alımı yapılacak! İşte ilanlar hakkında detaylar

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Şubat ayında yayımlanan güncel ilanlar aracılığıyla 55 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Kurum tarafından Türkiye genelinde binlerce kurum personel ve işçi alımları gerçekleştiriyor. İŞKUR 2020 yılının başından itibaren 153 binden fazla vatandaşa iş buldu. Bu kapsamda güncel işçi alımı ilanları takip eden vatandaşlar başvuru şartlarını ve başvuru hakkındaki diğer detayları merak ediyor. Peki, İŞKUR'dan hangi alanlara işçi alımı yapılacak?

Abone ol
Abone ol 27 Şubat 2020 09:49

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Şubat ayında yayımlanan güncel ilanlar aracılığıyla 55 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Kurum tarafından Türkiye genelinde binlerce kurum personel ve işçi alımları gerçekleştiriyor. İŞKUR 2020 yılının başından itibaren 153 binden fazla vatandaşa iş buldu. Bu kapsamda güncel işçi alımı ilanları takip eden vatandaşlar başvuru şartlarını ve başvuru hakkındaki diğer detayları merak ediyor. Peki, İŞKUR'dan hangi alanlara işçi alımı yapılacak? İşte ilanlar hakkında detaylar.

İŞKUR'un resmi internet sitesinde duyurulan güncel işçi alımlarıyla her ay on binlerce vatandaş iş sahibi oluyor. Kurum işsizlik oranını düşürmek ve istihdamın artırılması amacıyla her gün iş arayanlar için yeni ilanlar duyuruyor. Çeşitli tarihler aralığında resmi internet sitesinden binlerce ilan duyuran kurum iş arayan binlerce kişinin iş bulmasını kolaylaştırıyor. İŞKUR tarafından yayımlanan ilanlara kişiler rahatlıkla ulaşıp başvuru yapabiliyor, kendi sektörüyle ilgili alanlarda kolaylıkla detaylara ulaşabiliyor. İŞKUR'da halen yaklaşık 54 bin 689 açık iş bulunuyor. İşte meslek meslek alım yapılacak kadrolar

İŞKUR'DAN HANGİ ALANLARA İŞÇİ ALIMI YAPILACAK?

Meslek: Beden işçisi
Açık iş: 9.343

Meslek: Makineci (Dikiş)
Açık iş: 2.482

Meslek: Temizlik görevlisi
Açık iş: 1.656

Meslek: Satış danışmanı
Açık iş: 1640

Meslek: Konfeksiyoncu
Açık iş: 1.279

Meslek: Garson
Açık iş: 1.158

Meslek: Kasiyer
Açık iş: 750

Meslek: Çağrı merkezi temsilcisi
Açık iş: 680

Meslek: Gazaltı kaynakçısı
Açık iş: 700

Meslek: Güvenlik görevlisi
Açık iş: 588

İŞKUR GÜNCEL İŞ İLANLARI

Çeşitli branşlarda görevlendirmek üzere personel alım ilanı İŞKUR'un resmi sitesinde düzenli zaman aralıklarında yayımlanıyor. Aşağıdaki linke tıklayıp "Meslek" kısmına iş aradığınız alanları (Örneğin; kasiyer, danışma, büro memuru, güvenlik ve bekçi) yazarak güncel ilanları görebilir, İŞKUR üye bilgilerinizi girerek ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

İŞKUR İLAN SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ.

İŞKUR İLANLARINA GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
* Kamu haklarından yasaklanmamış olmak
* Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak
* Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlardan dolayı hükümleri bulunmamak.

İŞKUR'A NASIL KAYIT OLUNUR?

İŞKUR kayıt olmayı anlatmadan önce bilmeniz gereken önemli bazı satır başları bulunmaktadır. İŞKUR iş arayanlar ile işverenleri ayırmış ve sisteme üye olmak için öncelikle hangisi için kayıt olduğunuzu sormaktadır.

Üyelerin hesaplarını etkinleştirebilmeleri için e-posta ya da telefon numarası girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmek yeterlidir. Aksi durumda onay kodu iletilemeyeceği için üyelik aktif edilemez.

Üyelerin hesapları son işlem tarihinden itibaren 1 sene içerisinde aktif olmaz ise yani hesaba bu süre zarfında giriş yapılmaz ise üyelikler dondurulur. Bu süre özürlü ve eski hükümlü kayıtlarında iki senedir.

Üyeler tarafından 15 gün içerisinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinmektedir.

İŞKUR'a kayıt olmak için öncelikle yazımızın başında da söylediğimiz gibi İşveren mi iş arayan kişi mi olduğunuzu belirtmeniz gerek. İkisi içinde üye olma bağlantıları aşağıdadır.

Daha sonra karşınıza çıkan üyelik sözleşmelerini kabul etmeniz ve profil bilgilerinizi ( şifre, isim soyisim vb bilgileri ) eksiksiz ve doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Bu aşamayı kaydettikten sonra profilinizi oluşturursunuz. Bu alanda öğrenim durumunuz, özellikleriniz, eğitim durumunuz, iş aradığınız pozisyonlar vb bilgileri aşama aşama doldurur gerekirse word dosyası halinde özgeçmiş de ekleyebilirsiniz. Profil fotoğrafı eklemeniz de bu aşamada önerilir. Çünkü yapılan araştırmada profil fotoğrafı olanların iş bulma olasılıklarının daha fazla olduğu görülmüştür. Ardından İŞKUR size bir danışman atar ve işveren ile sizi ya da işçi ile sizi buluşturmak için çalışmalarını devam ettirirler.

İnternet üzerinden İŞKUR'a üye olmak istemiyorsanız, bulunduğunuz şehirdeki en yakın İŞKUR İl Müdürlüğüne eğitim durumunuzu gösterir bir belge ile kayıt için başvuruda bulunmanız da seçenekler arasındadır. Burada bulunan görevli personel size kayıt işlemleri için yardımcı olacaktır.

 

 

.

 

Yorumlar