Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok sefer iptal!

THY, İstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle, yarın İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından yapılması planlanan 170 seferin iptal edildiğini açıkladı. Çok sayıda feribaot ve vapur seferi de iptal edildi.

Abone ol
Abone ol 05 Şubat 2023 21:59

THY, İstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle, yarın İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanlarından yapılması planlanan 170 seferin iptal edildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "İstanbul kalkışlı/varışlı seyahati bulunan değerli misafirlerimiz; 6 Şubat 2023 tarihinde, olumsuz hava koşullarına bağlı kar yağışı beklentisi nedeniyle İstanbul Havalimanı kalkışlı/ varışlı 76'sı iç hat olmak üzere toplam 152 seferimiz; Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı/varışlı uçuşlarımızda da 18 seferimiz Meteorolojik Acil Durum Komitesi (MADKOM) tarafından alınan kısıtlama kararı gereği iptal edilmiştir. Uçuşlarınız ile ilgili güncel bilgiyi kontrol edebilirsiniz" paylaşımını yaptı.

ŞEHİR HATLARINDA İPTALLER

İstanbul'da Şehir Hatları'nın internet sitesinden yapılan duyuruda, hava muhalefeti nedeniyle Çubuklu-İstinye (Arabalı), Maltepe-Adalar, Beşiktaş-Adalar, Üsküdar-Aşiyan, Beykoz-Sarıyer, Anadolu Kavağı-Rumeli Kavağı-Sarıyer, Aşiyan-Anadolu Hisarı-Küçüksu (Ring), Üsküdar-Eyüp ve Kadıköy-Eyüp seferlerinin iptal edildiği, bazı seferlerde de gecikmelerin yaşanabildiği kaydedildi.

FERİBOT SEFERLERİ DE YOK

Güney Marmara'da yarın yapılacak feribot seferleri de, olumsuz hava şartlarının kurbanı oldu. Erdek ile Adalar hatlarında ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamada, Avşa, Ekinlik, Marmara ve Paşalimanı Adası hattındaki tüm seferlerin olumsuz hava şartlarından dolayı iptal edildiği bildirildi.

Marmara Ro-Ro'dan yapılan açıklamada da olumsuz hava koşulları sebebiyle seferlerin iptal edildiği belirtildi.

Yorumlar