Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Küçükçekmece'de park düzenlemesiyle ilgili flaş gelişme!

Küçükçekmece'de parkta terör örgütü sembollerini andıran görselle ilgili Belediye Başkan Yardımcısı ile Park Bahçeler Müdürü görevden uzaklaştırıldı.

Abone ol
Abone ol 13 Kasım 2020 10:04

Küçükçekmece'de parkta terör örgütü sembollerini andıran görselle ilgili Belediye Başkan Yardımcısı ile Park Bahçeler Müdürü görevden uzaklaştırıldı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'daki Küçükçekmece ilçesinde bulunan İstasyon Mahallesi'ne ait Atatürk Parkı'nda yapılan yenileme çalışmaları büyük tepki görmüştü.

Küçükçekmece Belediyesi'nin düzenlediği parktaki renkler ve desenlerin terör örgütlerinin simgelerine benzetilmesi nedeniyle tepki gören belediye, parktaki simgeleri sökmüştü.

Parkın en kısa sürede tekrar yenileneceğini belirten Küçükçekmece Belediyesi'ne yapılan şikayetlerin sonucunda başlatılan incelemelerde İstanbul Valiliği de harekete geçti.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLADI

İstanbul Valiliği, parkın düzenlenmesinde sorumlu olduğu tespit edilen Başkan Yardımcısı ve Park ve Bahçeler Müdürünü görevden uzakaştırdıklarını duyurdu.

BAŞKAN YARDIMCISI VE MÜDÜR, GÖREVEN UZAKLAŞTIRILDI

Valilikten yapılan açıklamada, "(Küçükçekmece'deki park düzenlemesi) Parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı S.G. ile Park ve Bahçeler Müdürü Ş.M., 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. vd. maddeleri gereğince, görevi başında kalmalarındasakınca görüldüğünden görevinden uzaklaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

 

Yorumlar