Anasayfa /  Foto Galeri

Kadir Şeker'in son görüntüsü ortaya çıktı... Kaderini montundaki iz belirleyecek!

Şiddet gören kadını kurtarmak isterken katil olan Kadir Şeker'in olay öncesi son görüntüsü ortaya çıktı. Kadir'in montunda tespit edilen kan izleri ise soruşturmaya yön verecek.

Kadir Şeker'in son görüntüsü ortaya çıktı... Kaderini montundaki iz belirleyecek! - Sayfa 1

Konya'da Piri Reis parkında sevgilisi Ayşe Dırla'ya bağırarak küfürler eden ve kamelyayı yumruklayan Özgür Duran'a müdahale etmek isterken boğuşma sırasında Duran'ın ölümüne neden olan Kadir Şeker'in cezaevindeki tutukluluk süreci devam ediyor.

Kadir Şeker'in son görüntüsü ortaya çıktı... Kaderini montundaki iz belirleyecek! - Sayfa 2

GÜVENLİK GÖRÜNTÜSÜNE ULAŞILAMADI 
Cinayetle ilgili Konya Cumhuriyet Başsavcılığı bütün delilleri eksiksiz toplayarak Emniyet Kriminal Dairesi ile Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Polis, Kadir Şeker cinayetiyle ilgili olayın yaşandığı park ve çevresinde güvenlik kamerası araştırması yaptı. Akşam saati olduğu için karanlık olan park ve çevresinde herhangi bir güvenlik kamerası görüntüsüne ulaşılamadı.

Kadir Şeker'in son görüntüsü ortaya çıktı... Kaderini montundaki iz belirleyecek! - Sayfa 3

SON GÖRÜNTÜ DOSYADA 
Ancak soruşturmada Kadir'in cinayetten önce tramvayda kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı. Soruşturma dosyasına giren o görüntülere ulaşıldı. Olay akşamı kütüphanede ders çalışan Kadir sırt çantasıyla tramvaya bindi. Tıp fakültesini kazanmak için etüt merkezine giden Kadir'in, kent merkezinden bindiği tramvaydan, teyzesinin evine gitmek için Yazır mahallesindeki Piri Reis tramvay durağında indiği görülüyor.

Kadir Şeker'in son görüntüsü ortaya çıktı... Kaderini montundaki iz belirleyecek! - Sayfa 4

RAPOR BEKLENİYOR 
Kadir Şeker ifadesinde "Adam boğazımdan tutmaya devam etti. Geri giderken botumun topuğu takıldı. Yere sırt üstü düştüm, adam da yanıma doğru düştü. Tam olarak üstüme doğru düşmedi galiba öyle hatırlıyorum. Adam düşünce elimde acı hissettim. Kendimi yan taraftan çıkarttım ayağa kalktım, elimde ve bıçakta kan gördüm" demişti.