Anasayfa /  Foto Galeri

İşte SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ve memurlar için beklenen zamlı maaşların yatacağı tarih...

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği temmuz zamlı maaşların yatacağı tarih netleşti. Peki Temmuz 2022 emekli ve memur zamlı maaşları ne zaman yatacak? İşte SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ve memurlar için merakla beklenilen maaş ödeme takvimi…

İşte SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ve memurlar için beklenen zamlı maaşların yatacağı tarih... - Sayfa 1

Haziran ayı verilerinin açıklanmasıyla enflasyon farkını maaşlarına zam olarak alacak milyonlarca memur ve emekli “Memur maaş zam farkları ne zaman ödenecek?” sorusuna yanıt arıyordu. Memur ve emekli zamlı maaşları için ödeme takvimi netleşti. Peki Temmuz 2022 emekli ve memur zamlı maaşları ne zaman yatacak? İşte SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ve memurlar için merakla beklenilen maaş ödeme takvimi…

İşte SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ve memurlar için beklenen zamlı maaşların yatacağı tarih... - Sayfa 2

Memur ve emekli maaşı Temmuz 2022 için yeniden belirlendi. 6 aylık enflasyon farkından doğan maaş zamları memur ve memur emeklisi için yüzde 41,85, SGK ve BAĞ-KUR emeklileri emekli içinse yüzde 42,35 oldu. 

İşte SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ve memurlar için beklenen zamlı maaşların yatacağı tarih... - Sayfa 3

Böylece 6 bin 500 TL seviyelerinde olan en düşük memur maaşı 9 bin liranın üzerine çıkacak. Bununla birlikte yüzde 41,85'lik enflasyon oranı artışının ardından 4 bin 289 TL olan en düşük emekli maaşı ise 6 bin lira dolaylarına yükselmiş olacak.

İşte SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ve memurlar için beklenen zamlı maaşların yatacağı tarih... - Sayfa 4

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?
27 Haziran tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayrıca memurların Temmuz ayı bayram maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde zamlı haliyle ödeneceğini ifade etmek istiyorum. Temmuz ayı memur maaşları 8 Temmuz'da zamlı halde ödenecek” dedi.