Anasayfa /  Güncel

İbrahim Erdemoğlu kimdir, kaç yaşında? İbrahim Erdemoğlu kariyeri!

Sasa Polyester’in hisse fiyatının bir anda 2 katından daha fazlasına yükselmesinin ardından Sasa Polyester'in bağlı olduğu Erdemoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu bir anda merak konusu oldu. Peki İbrahim Erdemoğlu kimdir? İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 30 Kasım 2022 23:02

Sasa Polyester’in hisse fiyatının bir anda 2 katından daha fazlasına yükselmesinin ardından Sasa Polyester'in bağlı olduğu Erdemoğlu Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu bir anda merak konusu oldu. Peki İbrahim Erdemoğlu kimdir? İşte detaylar...

İBRAHİM ERDEMOĞLU KİMDİR?
Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, baba mesleği olan halı ticaretine üniversite senelerinde başladı. Üniversite öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nde tamamladı. Hem çalışıp hem okuyan İbrahim Erdemoğlu babası Mehmet Erdemoğlu'nun ilke ve değerleri çizgisinde iş hayatına yön verdi. Mehmet Erdemoğlu, ahilik kültüründen geliyordu ve asla yalan söylememeyi, dürüstlükten ödün vermemeyi, ödemelerini zamanında yapmayı, çalışanlarının ücretini alın teri kurumadan vermeyi, kazandığını paylaşmayı ve hoşgörüyü benimsiyordu.

İbrahim Erdemoğlu 1962 yılında Besni'de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Gaziantep'te tamamladı. Aktif iş hayatına 1983 senesinde başladı. 1998 senesinde, bugün parça halı sektöründe dünya lideri olan Merinos Halı'yı kurdu. Parça halı ve iplik üretimindeki başarısı sonrası 2005 senesinde köklü bir duvardan duvara halı markası olan Dinarsu'yu Akkök Grup'tan devraldı. 2015 senesinde polyester elyaf, filament, polyester bazlı polimerler konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Sasa Polyester A.Ş. şirketininhisselerinin %51 miktarını Sabancı Holding'den satın aldı. Zorunlu pay alım teklifinin ardından Ağustos 2015 tarihi itibariyle Erdemoğlu Holding'in Sasa Polyester A.Ş'deki hisse oranı %84,80'e ulaştı.

Evli ve üç çocuk babası olan İbrahim Erdemoğlu doğduğu, büyüdüğü, gönülden bağlı olduğu şehirler ve insanları için çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk projeleri başlattı. Kazandıklarını paylaşmayı ilke gördü. Camilerden, taziye evlerine, okullardan müzeye, polis merkezinden öğrenci yurtlarına, parklardan sağlık ocağına kadar pek çok yapıyı yurdumuzun vatandaşına hediye etti. Son olarak da Mehmet Erdemoğlu Mühendislik ve Mimarlık Fakültesini kurdu.

İbrahim Erdemoğlu, gurur duyduğu çalışanları, dünya çapındaki son teknolojiyle donattığı üretim alanları, ihracat şampiyonu olduğu firmaları ile kariyer yaşamına yeni hayalleri ve hedefleri doğrultusunda devam etmektedir.

 

Yorumlar