Anasayfa /  Foto Galeri

Galatasaray -Beşiktaş - Fenerbahçe Süper Lig şampiyonu ne kadar para kazanacak?

Galatasaray -Beşiktaş - Fenerbahçe Süper Lig şampiyonu ne kadar para kazanacak? 2020-2021 sezonunda 42. haftaya girilen Süper Lig'de son maçların ardından şampiyonluğa ulaşacak takım, ciddi bir gelirin de sahibi olacak. İşte şampiyon takımın kasasına girecek para...

Galatasaray -Beşiktaş - Fenerbahçe Süper Lig şampiyonu ne kadar para kazanacak? - Sayfa 1

Galatasaray -Beşiktaş - Fenerbahçe Süper Lig şampiyonu ne kadar para kazanacak?

2020-2021 sezonunda 42. haftaya girilen Süper Lig'de son maçların ardından şampiyonluğa ulaşacak takım, ciddi bir gelirin de sahibi olacak. İşte şampiyon takımın kasasına girecek para...

Galatasaray -Beşiktaş - Fenerbahçe Süper Lig şampiyonu ne kadar para kazanacak? - Sayfa 2

Süper Lig'de bu sezon toplam 3 milyar lira olan yayın gelirinin yüzde 4'ü Türkiye Futbol Federasyonu, yüzde 14'ü de alt ligler için ayrılıyor. Geri kalan 2 milyar 460 milyonluk gelir de "ayak bastı parası" ile performans ve geçmiş şampiyonluklara göre 21 kulübe pay ediliyor.

Galatasaray -Beşiktaş - Fenerbahçe Süper Lig şampiyonu ne kadar para kazanacak? - Sayfa 3

Elde edilen gelirin yüzde 37'si 21 kulübe eşit bir şekilde "ayak bastı parası" olarak verilecek. Buna göre bu sezon Süper Lig'de mücadele eden takımlar, 910 milyon liralık parayı 43'er milyonluk eşit paylar şeklinde bölüşecek.

Galatasaray -Beşiktaş - Fenerbahçe Süper Lig şampiyonu ne kadar para kazanacak? - Sayfa 4

Kulüplere verilecek 2 milyar 460 milyonun liranın yüzde 46'sı performans primi olarak dağıtılacak. Buna göre 1 milyar 130 milyon lira, galibiyete 2,7 milyon lira, beraberliğe ise 1,4 milyon lira olacak kulüplere verilecek.