Anasayfa /  Foto Galeri

Fatma Girik'in Posta'ya vermiş olduğu röportaj gündem oldu...

Türk sinemasının usta ismi Fatma Girik tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti. Fatma Girik Posta'ya verdiği röportajda vasiyetini bu sözlerle açıklamıştı "Güzel yaşadım ama artık kendimi iyi hissetmiyorum. Öldüğümde arkamdan kötü konuşmasınlar yeter" dedi. Keşke ben de bir çocuk doğursaydım dediğiniz oldu mu hiç? Ölüm kavramıyla ilişkiniz nasıl? Ölümden korkar mısınız? İşte o röportajda anlattıkları...

Fatma Girik'in Posta'ya vermiş olduğu röportaj gündem oldu... - Sayfa 1

Türk sinemasının usta ismi Fatma Girik ile ilgili acı haberi ilk duyuran Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin oldu. Keskin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yeşilçam'ın ve Şişlimizin büyük değeri, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan onur duyduğum eski Şişli Belediye Başkanımız sevgili Fatma Girik'i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim" dedi.

Fatma Girik'in Posta'ya vermiş olduğu röportaj gündem oldu... - Sayfa 2

Girik'in ölümüyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, "Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik Covid-19'a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Fatma Girik'in ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz." denildi. 

Fatma Girik'in Posta'ya vermiş olduğu röportaj gündem oldu... - Sayfa 3

Fatma Girik (79) için Muğla'nın Bodrum ilçesinde hayat arkadaşı yönetmen Memduh Ün'ün kabri yanında mezar yeri hazırlanmaya başladı.Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve yaklaşık altı ay önce tedavi için İstanbul'a gelen Fatma Girik, bu sabah hayatını kaybetti. Girik için yarın saat 10.00'da Şişli Belediyesi'nde anma töreni düzenlenecek.

Fatma Girik'in Posta'ya vermiş olduğu röportaj gündem oldu... - Sayfa 4

İkinci tören ise saat 11.00'de Cemal Reşit Rey'de yapılacak. Fatma Girik'in cenazesi, Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Bodrum'a gönderilecek. Fatma Girik, 2015 yılında yaşamını yitiren 56 yıllık hayat arkadaşı yönetmen Memduh Ün'ün yanına defnedilecek. Belediye ekipleri, Muğla Büyükşehir Belediyesi Torba Mezarlığı'nda Girik'in toprağa verileceği Ün'ün yanındaki mezar yerinde hazırlıklara başladı.