Anasayfa /  Ekonomi

BBC'nin İstanbul bürosundaki grev sona erdi

BBC ile kurumun İstanbul bürosunda yerel sözleşmeyle çalışan gazetecilerin örgütlü olduğu Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı. Çalışanlar yıllık bazda yüzde 32 zam alırken, yemek ücretleri de brüt 60 lira olarak hesaplandı.

Abone ol
Abone ol 29 Ocak 2022 14:57

Evrensel gazetesindeki habeer göre 28 Ocak akşamı yapılan anlaşmayla grevi bitiren Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi BBC çalışanları yıllık bazda yüzde 32 zam aldı. Aileleri kapsayan özel sağlık sigortası ve günlük brüt 60 TL yemek desteği kazanan BBC çalışanları brüt 1200 TL gözlük yardımı da alacak.

14 Ocak'ta başlattıkları grev BBC İstanbul Bürosu önünde yaptıkları açıklamayla bitiren BBC çalışanları adına Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş konuştu.

"BBC İstanbul bürosu çalışanlarının elde ettiği bu başarı sadece bir başlangıçtır" diyen Durmuş, "Biliyoruz ki grevin sağladığı motivasyon ve moral, tüm medya sektöründe güvencesizliğe, düşük ücrete ve kötü çalışma koşullarına maruz kalan meslektaşlarımızı Sendika çatısı altında buluşmaya ve mücadeleye teşvik edecektir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar