Anasayfa /  Güncel

2023 Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

5 Ekim - 8 Kasım 2022 tarihleri arasında başvuruları tamamlanan Green Card için meraklı bekleyiş devam ediyor. ABD'de çalışma vizesi ve süresiz yaşama imkanına sahip olmak isteyen, başvuruda bulunan binlerce kişi sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 30 Mart 2023 14:30

5 Ekim - 8 Kasım 2022 tarihleri arasında başvuruları tamamlanan Green Card için meraklı bekleyiş devam ediyor. ABD'de çalışma vizesi ve süresiz yaşama imkanına sahip olmak isteyen, başvuruda bulunan binlerce kişi sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. İşte detaylar...

2022 GREEN CARD BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Green Card çekiliş sonuçları 6 Mayıs 2023'te açıklanacak.

GREEN CARD BAŞVURU SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Başvuru sahipleri başvurularının sonucunu (https://dvprogram.state.gov/) adresinde ki "Katılımcı Durum Kontrolü" sayfasına elektronik başvurularını yaptıktan sonra kendilerine verilen onay numaralarını girerek öğrenecek.

Eğer kurayı kazanamadıysanız gelecek senelerde tekrar başvuruda bulunabilirsiniz.

DV kurasını kazandığınızı öğrenmenizin ardından Katılımcı Durum Kontrolü sayfasındaki yönergeleri takip ederek istenilen formları Kentucky Konsolosluk Merkezi'ne (KCC) gönderiniz.

GREEN CARD SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Green card sonuçlarını, yalnızca başvuru yaptığınız esnada size verilen Confirmation numaranızla kontrol edebilirsiniz. Eğer Confirmation numaranızı unuttuysanız, aynı sayfadan bilgilerinizi doğrulayarak Confirmation numaranızı tekrar alabileceksiniz.

ADIM ADIM GREEN CARD SONUCU SORGULAMA

1. http://dvlottery.state.gov/ESC adresine girin.

2. Karşınıza çıkan ekranda Mavi renkli "Continue" linkine tıklayın.

3. Karşınıza çıkacak sayfadan Confirmation numarası, Soyadı, Doğum Yılı ve doğrulama kodu yazmanızı isteyen bir form karşınıza çıkacak.

4. En üstteki kutuya 16 Haneli Confirmation numarasını yazın.

5. Bir sonraki kutuya sadece soyadınızı büyük harflerle ve Türkçe karakter kullanmadan yazın (ÇİÜĞŞÖ kullanılmamalıdır.)

6. Üçüncü sıradaki kutuya sadece doğum yılınızı yazın. (Örnek: 1996)

7. Son kutuya ise sayfada size gösterilen 5 haneli doğrulama kodunu yazın.

8. Submit Linkine tıklayın.

GREEN CARD NASIL ALINIR?

Günümüzde Amerika'ya gitmek isteyenler için büyük bir öneme sahip olan Green Card almak için belli zamanlarda çekilişler yapılıyor. Bu çekilişleri kaçırmadan başvuru da bulunmak önem taşımaktadır.

Green Card sahibi olan kişi ABD vatandaşı olmasa bile ömür boyu Amerika'da oturma ve çalışma iznine sahip olur. Gren Card'ın sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır.

Özellikle Green Card alan kişinin eşi ve 21 yaşın altındaki bekar çocukları da Green Card'ın sağladığı avantajlardan yararlanabilirler.

Green Card almak için yatırım yapmak, akrabalık ilişkisi bulunan kişilerin Amerika'da yaşaması ve Amerikan vatandaşı olan birisi ile evlenmesi gerekir. Ayrıca çalışma yolu ile sığınma ve mültecilik yolu ile de Green Card sahibi olunabilir. Bunun yanı sıra özel göçmenlik yoluyla da Green Card edinilebilir. Bunun yanı sıra her yıl DV Lottery adıyla Green Card çekilişi yapılmaktadır.

Yorumlar