Anasayfa /  Ekonomi

1000 TL'lik yardıma başvuranların mal varlığı şoke etti !

Bursa'nın İnegöl Kaymakamlığı yaptığı açıklamada 1000 TL'lik sosyal yardıma başvuru yapan iki kişinin mal varlıklarını açıkladı.

Abone ol
Abone ol 01 Haziran 2020 17:58

Bursa'nın İnegöl Kaymakamlığı'na 1000 lira sosyal yardım desteği almak için başvuran bir kişinin 6 tane aracının olduğu, birinin 161 adet büyükbaş hayvanı bulunduğu, birinin ise villa sahibi olduğu ortaya çıktı.

İnegöl Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı'na 15 bin 550 kişi sosyal yardım desteğinden yararlanmak için başvuruda bulundu. 1000 lira sosyal destek almak için başvuran vatandaşların mal varlıkları da araştırıldı.

Yapılan araştırmalar sonucunda başvuru yapan 3 kişinin mal varlıkları şaşırttı. 3 erkek vatandaştan birinin 161 adet büyükbaş hayvanı bulunduğu, diğerinin yılları 2012 ila 2020 arasında değişen 6 adet aracının olduğu, birinin ise villa sahibi olduğu ortaya çıktı. 3 kişinin de sosyal destek talebi reddedildi.

Kriterlere uymayan başvurulara ilişkin açıklama yapan Kaymakam Şükrü Görücü, ''Sosyal yardım vakfımıza yardıma ihtiyacı olmayan vatandaşların da müracaat ettiğini tespit ettik. Bunların yardım alması mümkün değil. Kriterlere uymayıp, başvuruda bulunanların bazılarının bir sürü halinde büyükbaş hayvanları var, ev bark sahibi olanlar var, 6 araç sahibi olan var'' dedi. 

 

Yorumlar