Anasayfa /  Foto Galeri

Zincir marketlere yasak geliyor! İşte Zincir marketlerin yeni düzeleme

Alışveriş merkezleri ve zincir marketlerle ilgili yeni yasa tasarısı hızlandırıldı. Bakanlık temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, ilgili milletvekilleri önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında bir toplantı yapacak. Konu tüm detaylarıyla masaya yatırılacak. Düzenlemenin daha sonra Meclis gündemine taşınması ve AK Parti grubunda ele alınıp yasalaştırılması bekleniyor.  Hazırlanan ve toplantıda üstünden geçilecek taslakta bulunan bazı düzenlemeler şöyle sıralanıyor

Zincir marketlere yasak geliyor! İşte Zincir marketlerin yeni düzeleme - Sayfa 1

Zincir marketlere yasak geliyor! İşte Zincir marketlerin yeni düzeleme

Alışveriş merkezleri ve zincir marketlerle ilgili yeni yasa tasarısı hızlandırıldı. Bakanlık temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, ilgili milletvekilleri önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında bir toplantı yapacak. Konu tüm detaylarıyla masaya yatırılacak. Düzenlemenin daha sonra Meclis gündemine taşınması ve AK Parti grubunda ele alınıp yasalaştırılması bekleniyor.  Hazırlanan ve toplantıda üstünden geçilecek taslakta bulunan bazı düzenlemeler şöyle sıralanıyor...

Zincir marketlere yasak geliyor! İşte Zincir marketlerin yeni düzeleme - Sayfa 2

Zincir marketler pazar günü kapatılıyor

Küçük esnafın ve çalışanların korunması açısından zincir marketler pazar günleri saat 11'den önce açılamayacak. Pazar günleri zincir marketlerin tamamen kapalı olması formülü de gündemde. 

Zincir marketlere yasak geliyor! İşte Zincir marketlerin yeni düzeleme - Sayfa 3

Haftanın bir günü AVM'lerin kapalı olması formülünün pandemide yaşanan sıkıntılar nedeniyle bir süre ertelenebileceği üzerinde duruluyor.

Zincir marketlere yasak geliyor! İşte Zincir marketlerin yeni düzeleme - Sayfa 4

Zincir marketlerin arası en az 2 kilometre olacak

Teklifte, mahalle bakkalları ve küçük esnafın korunması için bazı düzenlemeler yer alacak. Bunlardan biri mahalle bakkallarının 200 metre yakınında zincir market açılamaması olacak.