Anasayfa /  Yaşam

Yeşilırmak'ta yaşayan devasa balığı sopayla vurarak, üstüne oturarak yakaladı! video izle

Yeşilırmak'ta yaşayan devasa balığı sopayla vurarak, üstüne oturarak yakaladı Amasya’nın ortasından geçen Yeşilırmak’ta sular azalınca oksijensiz kalan dev balıklar kıyıya geldi. 65 yaşındaki Mevlüt Usalır, dev balığı görünce dereye girdi ve elleriyle dev balığı yakalayıp üzerine oturdu.Mevlüt Usalır yaşadı o anları anlattı

Abone ol
Abone ol 14 Ocak 2021 03:03

Yeşilırmak'ta yaşayan devasa balığı sopayla vurarak, üstüne oturarak yakaladı

Amasya’nın ortasından geçen Yeşilırmak’ta sular azalınca oksijensiz kalan dev balıklar kıyıya geldi. 65 yaşındaki Mevlüt Usalır, dev balığı görünce dereye girdi ve elleriyle dev balığı yakalayıp üzerine oturdu.Mevlüt Usalır yaşadı o anları anlattı

Kuraklığın etkisindeki kentte yağışların olmaması sonucu su ve oksijen seviyesinin adeta dip yaptığı Yeşilırmak’ta canlılar da bu durumdan etkilendi. Bazı bölgelerde balık ölümleri görüldü. Kıyıdaki canlı balıklar oltalarla ve nehre giren vatandaşlar tarafından avlandı.

55 Evler Mahallesi Ataşehir mevkisinde nehir sularının çekilmesiyle göle dönüşen alanda dev bir yayın balığı olduğunu öğrenmesi üzerine harekete geçen evli ve 7 çocuk babası Usalır, dereye indi ve boyu kadar olan dev balığı çevredekilerin yönlendirmesiyle yakaladı.

Usalır, “İki, üç sefer kıyıya çıkarttım. Bana kuyruk attı. Elimden kurtuldu. En son denememde iki sefer kafasına vurdum. Biraz sersemleyince kıyıya çıkardım. Yaklaşık 50 kilo vardı. Canavar gibiydi. İki, üç gün orada kaldığı içinde biraz hırçınlaşmıştı. Biraz uğraştırdı” dedi.

Çocukluğundan bu yana balık tuttuğunu belirten Usalır, “Balık deyince buradan atlar Kars’a, Kayseri’ye bile giderim. Bu balık bayağı ağırdı. Gençliğimde olsa balığı tuttuğum gibi dışarı atardım” diye konuştu.

Yorumlar