Anasayfa /  Foto Galeri

Yeni normalleşme planı, sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak?

Kademeli normalleşme sürecine ilişkin yeni kararların alınacağı kabine toplantısı 21 Haziran'a ertelendi. Hükümetin bir sonraki normalleşme adımlarının ne olacağı merak konusu oldu.

Yeni normalleşme planı, sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak? - Sayfa 1

Yeni normalleşme planı, sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak?

Kademeli normalleşme sürecine ilişkin yeni kararların alınacağı kabine toplantısı 21 Haziran'a ertelendi. Hükümetin bir sonraki normalleşme adımlarının ne olacağı merak konusu oldu..

Kulislerde, pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılacağı ve hafta içi kısıtlama saatinin gece 00.00'ye uzatılacağı konuşuluyor. Sonbaharda ise kapalı mekanlara girmek isteyen vatandaşlara aşı olma şartı getirilmesi gündemde.

Yeni normalleşme planı, sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak? - Sayfa 2

10 Haziran 2021 Perşembe (bugün) yapılması planlanan Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle 21 Haziran'a ertelendi.

Kabine toplantısında maske zorunluluğu ve sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili yeni kararların alınması beklenirken, kulislerden gelen bilgilere göre kısıtlamalar haziran sonuna kadar devam edecek.

Yeni normalleşme planı, sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak? - Sayfa 3

PAZAR KISITLAMASI KALDIRILIYOR

İddialara göre haziran sonu, hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması gece 12'ye kadar uzatılacak ve pazar günü uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da kaldırılacak. 

Yeni normalleşme planı, sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak? - Sayfa 4

Söz konusu kısıtlamaların ağustos ayında kadar tamamen kaldırılması bekleniyor.