Anasayfa /  Güncel

Yeni kabinede kimler olacak? Sürpriz isimler var!

28 Mayıs'ta gerçekleşen ikinci tur seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden cumhurbaşkanı seçilirken; tüm gözler şimdi de yeni kabineye çevrildi. Cuma veya cumartesi açıklanması beklenen yeni kabinede sürpriz isimler yer alıyor.

Abone ol
Abone ol 29 Mayıs 2023 12:16

Geride bıraktığımız Cumhurbaşkanılığı seçimlerinden sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi sonrası gözler yeni kabineye çevrildi. 

Şu anki kabineden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dışındaki tüm isimlerin milletvekili seçilmesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni yüzlerle devam etmesi bekleniyor. Kulislerde Bakanlıklar için pek çok isim konuşulurken, sürpriz isimlerin de yeni kabinede yer alabileceği belirtiliyor. İşte detaylar...


Türkiye, iki seçimi geride bıraktı! Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimi sonrası yeniden cumhurbaşkanı seçildi. Balkon konuşmasında net mesajlar veren Erdoğan, ekonomi hakkında da konuştu. Mehmet Şimşek'in bakan olup olmayacağı merak ediliyordu. Yeni isimler de gündeme gelmeye başladı. 

Fahrettin koca yerine Ünüvar..

Milletvekili adayı olmayan Fahrettin Koca yerine Sağlık Bakanlığı için yeni bir isim gündemde! Ankara Üniversitesi Rektörü Necdet Ünüvar'ın Sağlık Bakanı olabileceği iddia edildi. Ünüvar ayrıca Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu'nda da yer alıyor.


CUmartesi günü açıklanması bekleniyor! yeni kabinede kimler olacak?

CNN Türk ekranlarında seçim özel programında konuşan gazeteci Abdülkadir Selvi, milletvekillerinin Cuma günü yemin edeceğini belirtirken Cuma veya Cumartesi günü de kabinenin açıklanacağını ifade etti.

Mehmet Şimşek bakan olacak mı? 'çok zayıf...'

Haber Global ekranlarında konuşan gazeteci Metehan Demir, 'Mehmet Şimşek'in bakan olma ihtimali çok az. Bu daha önce konuşuldu. Şimşek, kendi ekibini kurmak istiyor. Erdoğan buna karşı çıkıyor. Mehmet Şimşek'in bakan olma ihtimalini çok zayıf görüyorum.' dedi.

 

 

Yorumlar