Anasayfa /  Medya

Yeni bir "one minute" duruşu! Gaffar Yakınca'dan önemli paylaşım!

Yazar Gaffar Yakınca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hamas için yaptığı "mücahitler grubu" tanımını yorumlayarak, "Batı'ya karşı cesur bir tavır sergileyerek yeni bir "one minute" tepkisi vermiştir. O tepkiyi verenin cesareti takdir edilmelidir." şeklinde ifade etti.

Abone ol
Abone ol 27 Ekim 2023 12:50

Yazar Gaffar Yakınca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hamas için yaptığı "mücahitler grubu" tanımını yorumlayarak, "Batı'ya karşı cesur bir tavır sergileyerek yeni bir "one minute" tepkisi vermiştir. O tepkiyi verenin cesareti takdir edilmelidir." şeklinde ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Hamas bir terör örgütü deği, topraklarını korumaya çalışan bir kurtuluş ve mücahitler grubudur" çıkışı konuşulmaya devam ediyor.

Erdoğan'ın Batı dünyasını şoke eden açıklamaları köşe yazarlarının da  gündemindeydi.

Aydınlık yazarı Gaffar Yakınca, Erdoğan'ın Hamas yorumunu "O tokadı atanın elleri dert görmesin" başlıklı yazısında değerlendirdi.

"Emperyalist işgale direnen herkes aslında insanlıktan çıkmış bir teröristtir"

Yakınca, Erdoğan'ın sözlerinin büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak şunları dile getirdi: "Çünkü Erdoğan'ın ifadeleri, Siyonist propagandanın merkezine doğru bir darbe indiriyor. Haçlı ve Siyonist propagandanın makinesine göre, emperyalist işgale karşı direnen herkes, sırf bu nedenle insanlıktan çıkmış bir terörist olarak damgalanır. Gazeteler bunu yazabilir, televizyonlar bunu yayınlayabilir, romanlar, filmler ve tiyatrolar bunu anlatabilir."

Geriye sadece “barbar Müslümanlar masalı” kalıyor

Batılı liderlerin ve ana akım medya kuruluşlarının Hamas’ı bir terör şebekesi gibi göstermek için ellerinden geleni yaptığına dikkat çeken Yakınca, yazısını şöyle sürdürdü:

 "Oysa önümüzde başka bazı gerçekler var. Hamas’ın Filistin’de seçilmiş bir irade olması, sivil örgütlenmesi, askeri harekat tarzı, esirlere muamelesi tüm o söylenceyi çürütüyor. Geriye sadece “barbar Müslümanlar masalı” kalıyor."

Bu yeni bir “one minute” tokadıdır"

"Önemli olan vatanları için mücadele etmeleri ve davranışları ile bu ahlaki üstünlüğü koruyabilmeleri" diyen Yakınca, Hamas'ın Filistin’in Kuvayı Milliyesi olduğunu söyleyerek yazısını böyle tamamladı:

"Basının ve siyasetin Siyonist aparatları 70’li 80’li yıllarda da Filistin Kurtuluş Örgütü’ne terörist diyordu. Ama onların demesi ile olmuyor işte, FKÖ tarihe onurlu bir kurtuluş hareketi olarak geçti. Bugün de o bayrağı taşıyan Hamas için durum aynıdır. Biz sadece gazetecilik görevimizi yapıp hakkı teslim ediyoruz, etkimiz belirlidir. Ama bir devlet başkanının bu gerçeği açıkça haykırması Batı’nın suratına indirilmiş yeni bir “one minute” tokadıdır. O tokadı atanın elleri dert görmesin."

 

 

Yorumlar