Anasayfa /  Güncel

Yeni askerlik sistemi nasıl olacak, ne zaman yürürlüğe girecek? Yeni tek tip askerlik nedir ve 2019 bedelli askerlik ücreti ne kadar?

Yeni askerlik sistemi nasıl olacak, ne zaman yürürlüğe girecek? Yeni tek tip askerlik nedir ve 2019 bedelli askerlik ücreti ne kadar?Toplumda geniş bir kesimi ilgilendiren yeni askerlik sistemi hakkındaki araştırmalar yoğunluk kazandı.

Abone ol
Abone ol 25 Nisan 2019 16:31

Yeni askerlik sistemi nasıl olacak, ne zaman yürürlüğe girecek? Yeni tek tip askerlik nedir ve 2019 bedelli askerlik ücreti ne kadar?Toplumda geniş bir kesimi ilgilendiren yeni askerlik sistemi hakkındaki araştırmalar yoğunluk kazandı. 

Yeni askerlik sistemi nasıl olacak, ne zaman yürürlüğe girecek? Yeni tek tip askerlik nedir ve 2019 bedelli askerlik ücreti ne kadar?Toplumda geniş bir kesimi ilgilendiren yeni askerlik sistemi hakkındaki araştırmalar yoğunluk kazandı. Vatani görevini henüz yerine getirmemiş olan milyonlarca genç birey, kamuoyunda tek tip olarak da bilinen yeni sistemin detaylarını öğrenmeye çalışıyor. Bilindiği üzere, Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar, katıldığı canlı yayında elindeki şema ile beraber detayları teker teker aktarmıştı. Getirilmesi planlanan bütün değişikleri ifade eden Akar, en çok merak edilen bedelli askerlik ücreti hakkında da bilgi verdi. Öte yandan, yedek astsubay ve subaylık konuları da Bakan Akar'ın açıklamalarından öne çıkan satır başlarından birisiydi. Oldukça merak edilen bedelli askerlik ücreti ise Başkan Erdoğan tarafından bizzat açıklandı. Peki, 2019 yeni askerlik sistemi nasıl olacak, ne zaman yürürlüğe girecek? Askerlik süresi düşecek mi? Tüm detayları ve açıklamaları sizler için derledik.

 

Yeni askerlik sistemi için heyecan dorukta. Halk arasında tek tip olarak da anılan yeni sistemin detayların Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından canlı yayında paylaşılmıştı. Elinde bir tablo ile bütün detayları aktaran Akar, en çok merak edilen askerlik süresi ve kalıcı bedelli askerlik detaylarını kamuoyuna duyurdu. Bakan Akar ayrıca, yedek astsubay ve subaylık konuları ile beraber yeni sistemin ne zaman uygulanacağına dair de gerekli bilgileri açıklamıştı. Vatani görevini henüz yerine getirmemiş bireyler de bu doğrultuda, '2019 Yeni askerlik sistemi nasıl olacak, ne zaman yürürlüğe girecek?' sorusunun öğrenme gayreti içerisinde. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla ile merak edilen sorulara ilişkin bilgi paylaştı. Haberimizin detaylarından ilgili açıklamaları okuyabilir, videoları izleyebilirsiniz.2019 BEDELLİ ASKERLİK FİYATI NE KADAR OLACAK?Başkan Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde katıldığı bir canlı yayında bedelli askerlik fiyatına ilişkin son noktayı koydu ve ücreti duyurdu.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal açıklamasında, 'Muhtemelen nisan ayında gelir. Hem Cumhurbaşkanımız hem de grup başkanımız bu yönde bazı açıklamalar yaptılar. Nisan ayı içerisinde bu şekillenir ve TBMM'nin gündemine gelir öyle gözüküyor." cümlelerine yer vermişti.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Yeni askerlik sistemi için hukuki mevzuatta düzenlemeler devam ediyor.' ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nda düzenlenen toplantıda bilgi veren Basın ve Halkla İlişkiler Tanıtım Subayı Binbaşı Şebnem Aktop, yeni askerlik sistemi ile ilgili diğer bakanlıklarla koordineli olarak ilgili hukuki mevzuatta düzenleme ve değişiklik çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Binbaşı Aktop, çalışmaların tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a arz edileceğini söyledi.

.


Yorumlar