Anasayfa /  Foto Galeri

Yarın hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den bu illere kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji genel Müdürlüğü 5 Mayıs 2022 Perşembe gününki hava durumu raporunu yayımladı. Buna göre; Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz ile Karadeniz'de kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Peki hangi illerde sağanak etkili olacak? İşte son dakika hava durumu haberinin detayları...

Yarın hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den bu illere kuvvetli sağanak uyarısı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Trakya, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Nevşehir, Kayseri, Niğde, Tokat, Giresun, Trabzon, Tunceli, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında bu gece saatlerinde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Yarın hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den bu illere kuvvetli sağanak uyarısı - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde biraz artacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Yarın hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den bu illere kuvvetli sağanak uyarısı - Sayfa 3

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, yarın zamanla güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın Akdeniz'in iç kesimleri ile Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Yarın hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den bu illere kuvvetli sağanak uyarısı - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Nevşehir, Kayseri, Niğde, Tokat, Giresun, Trabzon, Tunceli, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.