Anasayfa /  Foto Galeri

Yarın hava nasıl olacak? 10 ocak pazartesi hava durumu

10 Ocak Pazartesi gününün hava durumu işe ve okula giden vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. Yarın hava nasıl olacak?

Yarın hava nasıl olacak? 10 ocak pazartesi hava durumu - Sayfa 1

YARIN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Ege'nin doğu kesimleri, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri,

İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nin yağışlı geçeceği, yağışların İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri, Akdeniz'in Toroslar Mevkii ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde karla karışık yağmur ve kar, Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların Güney Ege kıyıları ve Akdeniz Bölgesi ile Adıyaman çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yarın hava nasıl olacak? 10 ocak pazartesi hava durumu - Sayfa 2

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bazı bölgeler için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada, "Akdeniz Bölgesi, Muğla çevreleri ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli yağışolması beklendiğinden sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

Yarın hava nasıl olacak? 10 ocak pazartesi hava durumu - Sayfa 3

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


BURSA 6°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

EDİRNE 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

İSTANBUL 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 10°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

Yarın hava nasıl olacak? 10 ocak pazartesi hava durumu - Sayfa 4

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Kütahya, Afyon ve Denizli ile Uşak'ın doğu çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, güney kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Muğla çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR 2°C, 10°C


Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLİ 6°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde il geneli, gece saatlerinde güney ve batı çevreleri sağanak yağışlı

İZMİR 10°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

MUĞLA 3°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak, ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.