Anasayfa /  Hava durumu

Yarın hava nasıl? 14 Mart 2019 Perşembe Hava Durumu

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; hava sıcaklığı doğu kesimlerde azalacak. Ülkemizin geneli parçalı ve çok bulutlu seyredecek. Türkiye genelinde yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe hava durumu.

Abone ol
Abone ol 13 Mart 2019 19:22

Meteoroloji uyardı. Sıcaklıklar düşüyor. Doğuda çığ ve kar erimesi tehlikesi var. Türkiye genelinde yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe hava durumu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; hava sıcaklığı doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak. Ülkemizin geneli parçalı ve çok bulutlu seyredecek.

Kuvvetli yağış uyarısı 

Yağışların; bu akşam saatlerinden sonra Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Mersin kıyılarında (Mersin, Tarsus, Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Silifke, Erdemli) kuvvetli (20-50 kg/metrekare)olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve hortum riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yoğun kar yağışı ve yağmur uyarısı

Yağışlar yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde olacak.  Şırnak’ın doğusu (Beytüşebab ve Uludere) ile Hakkari çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve zamanla kar, yüksek kesimlerinde (2000 m ve üzeri) yoğun kar yağışı bekleniyor.

Dikkat : Kar erimeleri ve çığ tehlikesi 

KAR ERİMELERİ VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI : Yarın (Perşembe) güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 Km/Saat) şeklinde esecek rüzgar nedeniyle Muş çevreleri başta olmak üzere Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kar erimeleri ve çığ tehlikesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE YARIN HAVA NASIL?

MARMARA

Parçalı çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Bursa, Çanakkale, Kırklareli ve İstanbul’da yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe  Marmara Bölgesi hava durumu.BURSA 4°C, 14°CParçalı ve çok bulutluÇANAKKALE 5°C, 10°CParçalı ve çok bulutluİSTANBUL 7°C, 12°CParçalı ve çok bulutluKIRKLARELİ 1°C, 10°CParçalı bulutlu

EGE

Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde İç kesimleri ve Muğla çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Afyonkarahisar, Denizli, İzmir, Denizli ve Manisa’da yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe Ege Bölgesi hava durumu.A.KARAHİSAR 3°C, 14°CParçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlıDENİZLİ 7°C, 18°CParçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlıİZMİR 8°C, 17°CÇok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutluMANİSA 5°C, 15°CÇok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya’nın Gazipaşa ilçesi ile Mersin kıyılarında (Mersin, Tarsus, Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Silifke, Erdemli) yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Adana, Antalya, Burdur, Hatay’da yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe Akdeniz Bölgesi hava durumu.ADANA 12°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlıANTALYA 9°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Gazipaşa ilçesinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.BURDUR 4°C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlıHATAY 10°C, 16°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Çankırı dışında bölge genelinin bu akşam saatlerinde hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Ankara, Çankırı, Eskişehir, Konya’da yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe İç Anadolu Bölgesi hava durumu.ANKARA 2°C, 12°CParçalı ve çok bulutluÇANKIRI 3°C, 12°CParçalı ve çok bulutluESKİŞEHİR 3°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlıKONYA 6°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Bolu, Düzce, Sinop, Zonguldak yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe Batı Karadeniz Bölgesi hava durumu.BOLU 0°C, 11°CÇok bulutlu, zamanla parçalı bulutluDÜZCE 5°C, 13°CÇok bulutlu, zamanla parçalı bulutluSİNOP 7°C, 11°CÇok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlıZONGULDAK 5°C, 10°CÇok bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Amasya, Çorum, Samsun ve Trabzon’da yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi hava durumu.

AMASYA 6°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlıÇORUM 2°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlıSAMSUN 7°C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlıTRABZON 9°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların batı kesimlerinde yağmur ve sağanak, kuzey ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur, Şırnak’ın doğusu ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde (2000 m ve üzeri) yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgarın; yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Erzurum, Kars, Muş, Van’da yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe Doğu Anadolu Bölgesi hava durumu.ERZURUM -2°C, 2°CÇok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlıKARS -4°C, 4°CÇok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlıMUŞ -2°C, 2°CÇok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlıVAN 1°C, 6°CÇok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. Diyarbakır, Gaziantep, Siirt, Şanlıurfa’da yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe Güneydoğu Anadolu Bölgesi hava durumu.DİYARBAKIR 6°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıGAZİANTEP 8°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıSİİRT 7°C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıŞANLIURFA 10°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLERDE YARIN HAVA NASIL

Marmara, Kuzey Ege ve Batı Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor. Denizlerde yarın hava nasıl? İşte 14 Mart 2019 Perşembe Güneydoğu Anadolu Bölgesi hava durumu.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatlerde batısı, gece ve sabah saatlerinde doğusu 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatı, gece saatlerinden itibaren batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz’ de 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde pus yer yer sisli, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan ilk saatlerde 5 ila 7, gece saatlerinden itibaren 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta, sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, ilk saatlerde Kuzey Ege’ nin batısı 5 ila 7, sabah saatlerinden itibaren güneyi kuzeybatıdan, öğle saatlerinde geneli güneydoğudan 2 ila 4, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerinden itibaren geneli 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Orta Akdeniz’de yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de kuzey yönlerden 4 ila 6, sabah saatlerinde kuzeybatı, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinde batısı kuzeybatıdan 5 ila 7; Doğu Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, ilk saatlerde kuzeyi 4 ila 6, gece ve öğel güneybatı, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısı yer yer 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu Rüzgâr: Doğu ve güneydoğu, zamanla kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.


Yorumlar