Anasayfa /  Dünya

Vladimir Zelensky'nin poları açık artırmada satıldı

Savaşın başlamasıyla Ukrayna lideri Vladimir Zelensky'nin üstünden çıkarmadığı haki polar, İngiltere Başbakanı Johnson'ın yönettiği açık artırmada rekor fiyata alıcı buldu.

Abone ol
Abone ol 07 Mayıs 2022 18:45

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky'nin Rusya ile devam eden savaşın başından bu yana giydiği haki rengindeki poları, Ukrayna'ya bağış toplanması amacıyla bir müzayedede 50 bin sterlinlik açılış fiyatının ardından 90 bin sterline satıldı.

Çömlek sürahi ve Kiev turu
İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Christie's müzayede evi tarafından yürütülen müzayedede ayrıca İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yaptığı ziyareti sırasında kendisine hediye edilen horoz şeklindeki çömlek sürahisi ve Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Klitschko'nun rehberliğinde bir Kiev turu da satışa sunuldu.

“Modern zamanların en inanılmaz liderlerinden biri”
Müzayedeyi yöneten İngiltere Başbakanı Johnson, Zelensky'yi “modern zamanların en inanılmaz liderlerinden biri” olarak nitelendirdi.

Johnson, satışa sunulan parçaların paha biçilenden daha yüksek bir fiyata gitmesi gerektiğini söyledi.

“Kiev turu yaptım, güzel bir şehir”
İngiltere Başbakanı, “İster Zelensky'nin 50 bin sterlinlik poları için teklif veriyor olun, ister Belediye Başkanı Klitschko ile bir Kiev turu için teklif veriyor olun, ben buradan çok daha yüksek teklifler istiyorum. Belediye Başkanı Klitschko ile bir Kiev turu yaptım, güzel bir şehir. Buna değer.” şeklinde konuştu.

Johnson, “Bu gece Ukrayna'yı destekleyin dostlarım, böylece büyük antik Avrupa başkenti Kiev bir daha asla tehdit edilemez ve Ukrayna bir kez daha bütün ve özgür olabilir.” dedi.

Etiketler Vladimir Zelensky
Yorumlar