Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Uzmanlar açıkladı! Ekim ayında da yaz günleri yaşanacak!

Sonbaharın nasıl geçeceği merak konusuydu. Sonbaharla ilgili ilk hava durumu tahminleri geldi. Sonbahar, yaz gibi geçecek. Ekim ayında da yaz günleri yaşanacak...

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 09 Ağustos 2022 10:30

Türkiye başta olmak üzere Avrupa'daki birçok ülke, çok sıcak bir yaz geçiriyor. Ancak havalar birden soğuyup birde sağanak yağışlar da bastırabiliyor. Küresel ısınma dünyanın dengesini tehdit ediyor.

İngiltere'de hava sıcaklıklarının 40 dereceye kadar yükselmesinin ardından vatandaşlar plajlara akın etti. Ağustos ayına girilmesiyle birlikte havaların ne zaman soğuyacağı da merak edilmeye başlandı. Büyük Britanya Meteoroloji Kurumu Met Office ise kış aylarını dört gözle bekleyenleri üzecek bir gelişmeyi duyurdu.

NORMALDE 23 EYLÜL'DE SONA ERİYOR

Birleşik Krallık'ta yaz resmi olarak 23 Eylül'de sona erecek ve sonbahar aynı gün başlayacak. Fakat bu sene yaz aylarının geç gelmesiyle birlikte mevsimlerin kaydığı da net şekilde gözlemlendi. İşte Met Office, mevsimlerin kaymasıyla ilgili önemli detayları paylaştı.

EKİM AYININ DA SICAK GEÇECEĞİ TAHMİN EDİLİYOR

Met Office sadece eylül ayının sonlarının değil, ekim ayının tamamının da yüksek sıcaklıklarla geçeceği bilgisini verdi. Ancak hava durumu tahmin merkezi, yaz aylarının sonunda yoğun yağışların şehirleri etkileyebileceği detayına da vurgu yaptı.

Yorumlar