Anasayfa /  Foto Galeri

Uzman çavuşu vurarak öldüren sevgiliden mahkemede şok sözler! Çıplak fotoğrafla şantaj ve tecavüz...

İstanbul'da birlikte yaşadığı uzman çavuş Zeynel Yıldırım'ı öldüren Gizem Erdoğan'ın yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada savunması alınan Erdoğan gözyaşları içinde verdiği ifadesinde sürekli alkol ve uyuşturucu kullanan Yıldırım'ın kendisine şiddet uyguladığını, çıplak fotoğraflarını internete koymakla tehdit ettiğini ve cinayetten bir gün önce de zorla cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdü.

Uzman çavuşu vurarak öldüren sevgiliden mahkemede şok sözler! Çıplak fotoğrafla şantaj ve tecavüz... - Sayfa 1

İstanbul Kağıthane’de birlikte yaşadığı Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Topçu Uzman Çavuş rütbesindeki Zeynel Yıldırım’ı beylik tabancasıyla öldüren nişanlısı Gizem Erdoğan’ın ‘kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Gizem Erdoğan ve avukatları hazır bulundu.

Uzman çavuşu vurarak öldüren sevgiliden mahkemede şok sözler! Çıplak fotoğrafla şantaj ve tecavüz... - Sayfa 2

Sanık savunmasında maktulün kendisine şantaj yaptığını öne sürdü
Duruşmada ilk savunmasını yapan tutuklu sanık Gizem Erdoğan, icra katibi olarak Samsun’da çalışırken, maktul Zeynel Yıldırım ile bir arkadaşlık uygulaması aracılığıyla tanışıp evlilik planladıkları bir ilişki içerisine girdiklerini söyledi. Savunmasında maktul Zeynel Yıldırım’ın evlilik vaatleriyle İstanbul’a taşınmasını sağladıktan sonra hal ve hareketlerinin değiştiğini belirten sanık Erdoğan, “Her şey 4 Mayıs’a kadar normaldi ve güzel gidiyordu.

Uzman çavuşu vurarak öldüren sevgiliden mahkemede şok sözler! Çıplak fotoğrafla şantaj ve tecavüz... - Sayfa 3

Bir gün evde temizlik yaparken maktul Zeynel Yıldırım’ı markete gönderdim eksiklikler için. Eve döndüğünde ben temizlik yaparken oturma odasında içki içmeye başladı ve telefonda biriyle ‘canım müsait misin, buluşalım’ şeklinde konuşuyordu. Kendisine ne yaptığını sorduğumda bana tokat attı ve üzerime çıkıp boğazımı sıktı. Bana ‘beni bıçaklayanı öldürdüğüm gibi seni de öldürürüm, uygunsuz fotoğraflarını ailene veririm, herkese rezil olursun’ dedi” diye konuştu

Uzman çavuşu vurarak öldüren sevgiliden mahkemede şok sözler! Çıplak fotoğrafla şantaj ve tecavüz... - Sayfa 4

“Şu an özgürlüğümden mahrumum ama dayak yemiyorum, yaşıyorum”
Savunmasına gözyaşları ile devam eden tutuklu sanık Gizem Erdoğan, maktulün olaydan önceki gece kendisine tecavüz ettiğini de belirterek, “Zaten bavulumu hazırlamış, gitme kararı almıştım ama aklım hala uygunsuz fotoğraflarımdaydı. Bunalıma girdim. Önceki akşam bana yaşattığı olay ve onun vermiş olduğu psikoloji ile kendime zarar vermeyi düşündüm çünkü kendimi ilk defa bu kadar çaresiz hissediyordum. Silahı çenemin altına dayadım, o esnada kapı açılma sesi geldi. Kapıyı açamadı, arkasında anahtar varmış.