Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Ulaştırma Bakanlığı'ndan Atatürk Havalimanı açıklama geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Atatürk Havalimanı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. "Atatürk Havalimanı Kuzey Güney pistlerinin olduğu bölge bundan böyle milletimize başka bir şekilde; Millet Bahçesi’yle hizmet edecek. Doğu batı pisti acil durumlarda kullanılmak üzere açık tutulacak. Atatürk Havalimanı, milletin kalmaya devam edecek."

Abone ol
Abone ol 18 Mayıs 2022 15:24

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan "Atatürk Havalimanı’nın Kuzey Güney pistleri İstanbul Havalimanı’nın Kuzey Güney Pistleri ile aynı eksende bulunduğundan, havacılık kuralları gereği kullanılamaması sonucu iniş pisti hüviyetini kaybetmiş olup beton bir alana dönüşmüştür. Halihazırda kullanılmaya devam edilen Doğu Batı pistleri ise acil durumlarda kullanılmak üzere açık tutulmaya devam edilecektir" açıklaması yapıldı.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Atatürk Havalimanı Kuzey Güney pistlerinin olduğu bölge bundan böyle milletimize başka bir şekilde; Millet Bahçesi’yle hizmet edecek. Doğu batı pisti acil durumlarda kullanılmak üzere açık tutulacak. Atatürk Havalimanı, milletin kalmaya devam edecek" denildi.

Yorumlar