Anasayfa /  Güncel

Ücretsiz köprü ve otoyol geçişleri ne zaman sona erecek?

Kurban Bayramı tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yönetimindeki köprü ve otoyol geçişleri ücretsiz olarak sağlanıyor. Ancak vatandaşlar, ücretsiz geçişin ne zaman sona ereceğini merak ediyorlar.

Abone ol
Abone ol 20 Haziran 2024 16:05

Köprü ve otoyollardan ücretsiz geçişe dair araştırmalar bayram tatilinin son günleri yaklaşırken hız kazandı. Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu. İşte, Köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş hakkında bilgiler...

Kurban Bayramı tatili nedeniyle Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişlerinden ücret alınmayacak ancak karar, yap-işlet-devret projelerini kapsamıyor. Konuya dair Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

KÖPRÜ VE OTOYOLLARDA ÜCRETSİZ GEÇİŞ NE ZAMAN BİTECEK?

Buna göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak.

Yap-işlet-devret projeleri ücretsiz geçiş uygulamasından hariç tutuldu.

Yorumlar