Anasayfa /  Dünya

Twitter'ın üst yöneticilerini işten çıkaran Elon Musk'a tazminat şoku!

Twitter'ı satın aldıktan sonra üst düzey yöneticileri peşpeşe işten çıkartan Elon Musk'ın üç yöneticiye toplamda 122 milyon dolar tazminat vereceği açıklandı.

Abone ol
Abone ol 29 Ekim 2022 18:41

Twitter'ı satın almasının ardından üst düzey yöneticileri işten çıkaran Elon Musk, kovulan üç yöneticiye 122 milyon dolar tazminat ödeyecek. Yöneticiler tazminatın üstüne sahip oldukları hisseler karşılığında ise 65 milyon dolar alacak.

Euronews'in haberine göre; Musk, sosyal medya platformunu satın aldığı gün Twitter İcra Kurulu Başkanı (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde'yi "platformdaki sahte hesapların sayısı konusunda kendisini ve Twitter yatırımcılarını yanıltmakla" suçlayarak kovdu.

Şirket yöneticilerinin ücretleri konusunda araştırmaları ile tanınan Equilar firması, bu üç yöneticiye ödenecek tazminat miktarını açıkladı.

 Tazminatları "altın paraşüt" olarak adlandıran Equilar, Reuters'e gönderdiği bir e-postada Agrawal'ın 57,4 milyon, Segal'ın 44,5 milyon ve Gadde'nin 20 milyon dolar ücret alacağı değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar