Anasayfa /  Teknoloji

Twitter'da çok önemli bir özellik ücretli oluyor!

Twitter'da çok önemli bir özellik ücretli oluyor! Mavi tik hizmetini Twitter Blue aboneliği kapsamında sunan ünlü milyarder Elon Musk, şimdi de kullanıcıların güvenliği için ihtiyaç duyduğu önemli bir özelliği daha ücretli yapıyor.

Abone ol
Abone ol 20 Şubat 2023 19:04

Twitter'da çok önemli bir özellik ücretli oluyor!

Twitter, iki adımlı kimlik doğrulama (2FA) için SMS kullanımını (giriş için telefona gelen kısa mesaj kodu) ücretli hale getiriyor. Ödeme yapmayan kullanıcılar için 2FA kaldırılıyor. Yalnızca premium Twitter Blue (mavi tik) özelliğine abone olan hesapların kısa mesaj tabanlı iki faktörülü kimlik doğrulama kullanmasına izin verilecek. Yani basit bir Twitter şifreniz varsa acilen çok daha güçlü bir şifreye geçmeniz gerekiyor.

ALTERNATİF KORUMALAR

Ayrıca kısa mesajlı 2FA yerine yine güvenli ve hızlı iki faktörlü doğrulamalar yapılabilir. Duo, Authy veya Google Authenticator gibi bir kimlik doğrulayıcı uygulama indirerek özel bir kod oluşturabilir. Twitter bu uygulamayı ücretli hale getirirken, korsanlar tarafından kişinin telefon numarasının bulunması ile kolayca kötüye kullanılabileceğini vurgulayan da bir açıklama yaptı.

Etiketler Twitter
Yorumlar