Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Tuzla'da İSKİ tesisi açılışında gerginlik yaşandı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın katıldığı İSKİ Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi 3. Kademe açılış töreninde gerginlik çıktı. Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'nın konuşması sırasında başlayan protesto ayrılışı sırasında arbedeye dönüştü. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Bu saldırıyı lanetliyoruz. Siyasi barbarlığa geçit vermeyiz'' dedi.

Abone ol
Abone ol 25 Ekim 2022 21:43

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi 3. Kademe açılış törenine İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A VE KADİR TOPBAŞ'A TEŞEKKÜR

Yazıcı, burada yaptığı konuşmasında geçmiş döneme atıfta bulunarak Kadir Topbaş'a teşekkür etti.

Yazıcı, "1998 yılında projenin birinci etabını başlatan, hizmet siyasetinin lideri Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye de teşekkür ediyorum" dedikten sonra salondan tepki sesleri yükseldi.

İMAMOĞLU'NDAN ''SAKİN OLUN'' UYARISI

İmamoğlu ayağa kalkarak salondakilere sakin olmaları konusunda uyarıda bulundu. Ancak alkışlı ve yuhalamalı tepki devam etti.

''280 BİN TUZLALININ BELEDİYE BAŞKANINA SAYGINIZ BU MU?''

Yazıcı protestoculara, "Ben üç dönemdir belediye başkanıyım, 280 bin Tuzlalının belediye başkanına saygınız bu mu?" diye seslendi.

Şadi Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde Tuzla için yaptıklarını sayarak "Bu protestonuzu kınıyorum" ifadesini kullandı.

Kürsüden inerek salondan ayrıldığı sırada programa katılan bir grup peşinden ilerledi.

KISA SÜRELİ ARBEDE YAŞANDI

Korumalar ve grup arasında itişmeler yaşandı. Kısa süreli arbedenin yaşandığı protestolar sonrası Yazıcı makam aracına binerek uzaklaştı.

İMAMOĞLU: TUZAĞA DÜŞMEYECEKSİNİZ

Şadi Yazıcı'nın ayrılmasının ardından kürsüde konuşan İmamoğlu ise, "Bugün buraya kötü bir ruh haliyle gelmiştir ancak dinlemenizi isterdim. Tuzağa düşmeyeceksiniz" dedi.

''BELLİ Kİ BİR ŞEY OLMAK İSTİYOR''

Yazıcı'yı suçlayan İmamoğlu, "Belli ki bir şey olmak istiyor, bir sıkıntısı var çözüm arıyor" diye konuştu.

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, olaya ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı.

''SİYASİ BARBARLIĞA GEÇİT VERMEYİZ''

Çelik, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

''Tuzla Belediye Başkanımız Şadi Yazıcı İstanbul'daki belediye hizmetleri hakkında görüşlerini söylediği ve Cumhurbaşkanımızın belediye başkanıyken yaptığı hizmetlerden bahsettiği için saldırıya uğradı. Bu saldırıyı lanetliyoruz. Siyasi barbarlığa geçit vermeyiz.''

Yorumlar