Anasayfa /  Foto Galeri

Türkiye koronavirüs aşı planı için kritik tarih 25 Aralık! Günde 450 bin aşı vurulacak!

Türkiye koronavirüs aşı planı için kritik tarih 25 Aralık! Koronavirüsle mücadele son hızla devam ederken tünelin sonunda ışık göründü. Covid-19 aşısının bulunmasıyla Türkiye'nin aşılama programı da belli oldu. Aşılamanın 25 Aralık'ta başlaması planlanıyor. Günde 450 bin aşı vurulacak..

Türkiye koronavirüs aşı planı için kritik tarih 25 Aralık! Günde 450 bin aşı vurulacak! - Sayfa 1

Türkiye koronavirüs aşı planı için kritik tarih 25 Aralık! Günde 450 bin aşı vurulacak!

Koronavirüsle mücadele son hızla devam ederken tünelin sonunda ışık göründü. Covid-19 aşısının bulunmasıyla Türkiye'nin aşılama programı da belli oldu. Aşılamanın 25 Aralık'ta başlaması planlanıyor. Günde 450 bin aşı vurulacak..

Türkiye koronavirüs aşı planı için kritik tarih 25 Aralık! Günde 450 bin aşı vurulacak! - Sayfa 2

Sağlık Bakanlığı, ilçe ilçe aşılama haritası hazırladığı öğrenilirken günde 450 bin kişinin aşılanacağı belirtildi. Aşılar ilk kimlere ve nasıl uygulanacak? Nasıl bir planlama yapıldı? işte merak edilen tüm detaylar...

Türkiye koronavirüs aşı planı için kritik tarih 25 Aralık! Günde 450 bin aşı vurulacak! - Sayfa 3

Büyük bölümü tamamlanan çalışmalarda, önceliklerin belirlenmesinin yanı sıra, il ve ilçelere göre aşı haritası hazırlanıyor. 

Türkiye koronavirüs aşı planı için kritik tarih 25 Aralık! Günde 450 bin aşı vurulacak! - Sayfa 4

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın edindiği bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı’nda yürütülen, hükümet ve AK Parti’de yapılan toplantılarda paylaşılan bilgilere göre sistem şöyle işleyecek: