Anasayfa /  Foto Galeri

Trump'tan koronovirüsle ilgili bomba iddia! Kanıtları gördüm

Dünya çapında 3 milyon 250 binden fazla kişiye bulaşan corona virüs salgınının, Wuhan Viroloji Enstitüsü'nün ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından finanse edilen deneyler sonrasında ortaya çıktığı iddia edilmişti. ABD'nin CNN televizyonu da ABD istihbaratının corona virüs salgının sıfır noktası kabul edilen Wuhan'daki viroloji laboratuvarında üretildiği iddialarını araştırdığını bildirmişti. Trump, önce Çin'i hedef alarak, "salgından kasten sorumluysalar elbette bunun sonuçları olur" açıklama

Trump'tan koronovirüsle ilgili bomba iddia! Kanıtları gördüm - Sayfa 1

Corona virüs dünyaya tam anlamıyla diz çöktürmeye devam ediyor. Vaka sayısının kontrol altına alınamadan artış gösterdiği bu günlerde, virüsün kesin kaynağını belirlemek için çeşitli araştırmalar yürütülüyor. Son olarak dün ABD Başkanı Donald Trump'ın açıklamaları tüm dünyada birinci gündem maddesi haline geldi.

Trump'tan koronovirüsle ilgili bomba iddia! Kanıtları gördüm - Sayfa 2

ABD Başkanı Donald Trump, bir gazetecinin, "Corona virüsün kökeninin Wuhan Viroloji Enstitüsü olduğundan emin olmanızı sağlayan herhangi bir şey gördünüz mü?" sorusuna, "Evet, gördüm" dedi. Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında Trump, Çin'i yeni gümrük vergileri uygulamakla tehdit etti. Dünya Sağlık Örgütü'nü de "Çin'in halkla ilişkiler ajansı gibi çalışmakla" suçladı.

Trump'tan koronovirüsle ilgili bomba iddia! Kanıtları gördüm - Sayfa 3

Trump'ın bu sözleri ABD istihbarat yetkililerinin koronavirüsün insan yapımı olmadığı bulgusuna ulaştıkları açıklamasıyla çelişiyor. Trump aynı zamanda koronavirüsün nereden, kimden, nasıl geldiğine dair araştırma yaptıklarını, bu araştırmayı bilimsel olarak yürüttüklerini de ekledi.

Trump'tan koronovirüsle ilgili bomba iddia! Kanıtları gördüm - Sayfa 4

Covid-19 riskine rağmen Çin'i insanların seyahat etmesine izin vermekle suçlayan Trump, "Çin ya virüsün yayılmasını durdurmadı ya da yayılmasına izin verdi" dedi.