Anasayfa /  Güncel /  Gündem

TOKİ İstanbul Tuzla kura sonucu sorgulama! TOKİ kura sonuçları

İstanbul TOKİ kura çekilişi canlı yayında gerçekleştirildi. 50 bin sosyal konut kapsamında 2+1 ve 3+1 evlerin TOKİ kura çekimi İstanbul Tuzla Aydınlı Mahallesi'nde 30 Kasım Çarşamba günü yapıldı. İşte 2+1 ve 3+1 İstanbul TOKİ kura sonuçları ve isim listesi sorgulama ekranı...

Abone ol
Abone ol 30 Kasım 2022 19:39

TOKİ Tuzla Aydınlı kura sonucu ve isim listesi sorgula! Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi kapsamında 50 bin konutun yapıldığı İstanbul'da TOKİ kura çekimi bugün yapıldı. 30 Kasım 2022'de İstanbul Tuzla'da başlayan kura çekilişi kademeli olarak diğer ilçelerde de devam edecek. İşte TOKİ İstanbul Tuzla kura çekimi sonuçları ve isim listesi sorgulama ekranı...

TOKİ İSTANBUL TUZLA AYDINLI KURA ÇEKİMİ YAPILDI!

TOKİ resmi internet sitesinden yapılan duyuru sonrasında, İstanbul'da gerçekleştirilecek kura çekimi için tarih belli oldu. TOKİ'den yapılan açıklama şu şekildeydi;

"T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 50.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında, İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki 508 Adet Konut Projesi’nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 218 adet ve 3+1 nitelikli 290 adet olmak üzere toplamda 508 adet konutun hak sahipleri arasından Konut Belirleme Kurası çekilecektir. 30 Kasım 2022 tarihi Çarşamba günü, Saat 11.00’de gerçekleştirilecektir."

STANBUL TOKİ KURA ÇEKİMİ SONUÇLARI

Noter huzurunda ve canlı yayında gerçekleştirilen kura çekilişi, TOKİ’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden takip edildi. Kura sonrası ev sahibi olmaya hak kazanan talihlilerin isim listesine TOKİ'nin resmi adresinden ulaşılabilecek. İstanbul sosyal konut kura çekimi sonuçları canlı yayını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİMİ CANLI YAYIN EKRANI

TOKİ KURA SONUCU İSİM LİSTESİ SORGULAMA

TOKİ kura çekimi sonuçları resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabiliyor. TOKİ kura çeklişinde isminizin çıkıp çıkmadığını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız. 

TOKİ KURA SONUCU SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

KONUT ALMA HAKKI VE KONUT BELİRLEME KURASI:

1. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır

2. Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ilebelirlenecektir.

3. Kura sırasında belirlenecektir.4. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan hak sahipleri kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından gerçekleştireceklerdir.

5. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

6. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konutdeğişikliği) yapabileceklerdir.

Etiketler TOKİ
Yorumlar