Anasayfa /  Foto Galeri

Tokat'ta büyük tesadüf! 6 ikiz kardeş bir arada askerde!

Tokat'ta 6 ikiz kardeş, tesadüfen bir araya geldikleri il jandarma komutanlığında aynı anda vatani görevini yapıyor.

Tokat'ta büyük tesadüf! 6 ikiz kardeş bir arada askerde! - Sayfa 1

Tokat İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde 6 ikiz kardeş vatani görevini yapıyor.

Tokat'ta büyük tesadüf! 6 ikiz kardeş bir arada askerde! - Sayfa 2

Şanlıurfa, Sivas, Gaziantep, Kırklareli, Kayseri ve Erzincan'dan gelen Alper ve Altan Gider, Hasan ve Hüseyin Dursun, İsmail ve İbrahim Köz, Mehmet ve Necip Kaplan, Gültekin ve Doğukan Eker ile Tahir ve Mehmet Eles isimli ikiz kardeşler, askerlik görevlerini Tokat İl Jandarma Komutanlığına bağlı birliklerde sürdürüyor.

Tokat'ta büyük tesadüf! 6 ikiz kardeş bir arada askerde! - Sayfa 3

Tokat Valisi Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Bahri Bostancı, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve Tokat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ali Turgut Alp, vatani görevini yapan ikizlerle İl Jandarma Komutanlığında bir araya gelerek, birlikte yemek yedi.

Tokat'ta büyük tesadüf! 6 ikiz kardeş bir arada askerde! - Sayfa 4

Vali Balcı, bir tesadüf eseri 6 ikizin Tokat'ta askerlik görevlerini yaptığını belirterek, "Kendileriyle tanışmaktan çok mutlu oldum. Mehmetçiklerimize vatan görevlerinde kazasız belasız, hayırlı görevler diliyorum. Hayırlı tezkereler diliyorum. Allah onlara kaza bela vermesin. Sağlık afiyet versin" ifadesini kullandı.