Anasayfa /  Foto Galeri

Timur Selçuk’un eşi, usta müzisyenin vasiyetini açıkladı

Türk müziğinin ünlü ismi Timur Selçuk, geçtiğimiz hafta 74 yaşında yaşamını yitirdi. Selçuk'un ölümünün ardından konuşan eşi Handan Selçuk, usta ismin vasiyetini de açıkladı.

Timur Selçuk’un eşi, usta müzisyenin vasiyetini açıkladı - Sayfa 1

Usta müzisyen Timur Selçuk, evinde hayata gözlerini yumdu. Yaşadığı büyük üzüntüyü Günaydın'a anlatan eşi Handan Selçuk, “Evde uyurken, acı çekmeden ölmeyi isterdi. Allah duasını kabul etti. Yatağında uyurken öldü. Onun yokluğuna alışamıyorum” dedi.

Timur Selçuk’un eşi, usta müzisyenin vasiyetini açıkladı - Sayfa 2

Handan Hanım, sözlerine şöyle devam etti: “Eşim, öldükten sonra anma gecesi düzenlemeyin diye vasiyette bulundu. Biz de bu isteğine ailesi olarak saygı duyuyoruz. Onun için anma gecesi düzenlemeyeceğiz."

Timur Selçuk’un eşi, usta müzisyenin vasiyetini açıkladı - Sayfa 3

"Onun en büyük mirası Çağdaş Müzik Merkezi" diyen Handan Selçuk, "Burayı yaşatmak için elimizden geleni sevenleriyle yapacağız. En son bir gece önce konuştuğumda keyfi çok yerindeydi.Çok ani kaybettik onu. Beni arayan, başsağlığı dileyen herkese çok teşekkür ederim." dedi.

Timur Selçuk’un eşi, usta müzisyenin vasiyetini açıkladı - Sayfa 4

7 YAŞINDA İLK KONSER 
Türk sanat müziği bestecisi Münir Nurettin Selçuk ve tiyatro sanatçısı Şehime Erton’un oğlu olan Timur Selçuk, 2 Temmuz 1946’da İstanbul’da doğdu. 5 yaşında piyano çalmaya başladı, 7 yaşında ilk konserini verdi.